Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ma mi értelme van a hitvitáknak?

Ma mi értelme van a hitvitáknak?

Figyelt kérdés
2017. nov. 28. 11:38
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Alex!

Ezt már megbeszéltük!

Az ateisták döntő többsége úgy gondolja - nem hiszi, gondolja - hogy VALÓSZÍNŰLEG nincsenek istenek - DE természetesen, ha valaki hoz bizonyítékot, azt nem utasítja el.

Egy hívőt szerinted hogyan lehet meggyőzni, hogy nem létezik az istene?


Légy szíves, ne tegyél úgy, mintha ezeket elfelejtetted volna!

2017. nov. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 apababa ***** válasza:
A hitvita lényege: felnött emberek azon vitatkoznak hogy kinek erőssebb, jóságosabb, igazságosabb a képzeletbeli barátja.
2017. dec. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
Az ellentètek ès hitek erősítèse. Ez a hatása a hitvitának, èrtelme nincs.
2017. dec. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 Röcsögei Péter ***** válasza:
Számomra semmi értelme, csak időhúzás. Nem vagyok jóban Istennel. Végig becsületesen éltem eddig. A gyerekkoromat végig tanultam, míg mások ittak és b-@sztak. A felnőtt koromat végig dolgozom, míg mások kinevetnek és lenéznek azért, mert nekem nem volt elég eszem trükközni, és a munkát okosan kikerülni. Sőt, még szívességből is dolgozom néha. Eddig egy lánynak sem érdemeltem ki a szívét, mert nem szivatok másokat, és nem mások nyomorából, kényszerhelyzetéből, vagy átveréséből élek. Nem vagyok rabszolgatartó típus, aki szexuálisan vonzó, mert mások félnek tőle. Semmi nincs, amiért jutalmat érdemelnék. Én csak jót cselekszem. Valószínűleg egyedül fogok meghalni, és a gyűlöletem az álszent világ iránt atombombaként fogja szétvetni a hullámat, amikor a lelkem távozik. Én egyszer ha felmegyek a mennybe, majd jól rendet rakok ott. Egy részeges maffiavezér ül ott, nem egy jóságos Isten. Elpucolom a ganét.
2017. dec. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 apababa ***** válasza:

Miből gondolod , hogy fent keményebb leszel mint idelent.

Van baj. Egy hivők által emlegetett mondást tudnék neked idecitálni "Segits magadon isten is megsegit".

2017. dec. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 Alex Fly ***** válasza:

@31: az ateista éppen úgy a hite alapján jelenti ki Isten nemlétét, mint a hívő Isten létezését. Más módon nem tud juthat ilyen következtetésre. És pontosan ugyanúgy változtatja meg ezt a meggyőződését, mint ahogy azt egy hívő tenné.

Az agnoszticizmus még mindig nem egyenlő az ateizmussal, hiába próbálják annak beállítani.

2017. dec. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Kevés ilyen ateista van, akiről te beszélsz.

A többség azt mondja, amit én írtam.

Ha ezt te nem fogadod el, akkor nem mondasz igazat.

...és mindkettő ateista.

Ateista = istenek NÉLKÜLI.

Hogy aztán miért istenek nélkül... annak ez a 2 oka lehet, amiről beszéltünk. De mondom: az istentagadó az max. 10% közülük.

2017. dec. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 apababa ***** válasza:
Mig egy ateistát bizonyitkokkal meg lehet győzni addig egy hivőt lehetettlen ezért is hivják hitnek. Egy hivőt egy másik hivő sem tud meggyőzni a saját hitére való áttéréssől. Mondjuk azt sosem értettem hogy egy hivő mi alapján hiszi hogy az övé a tényleges, valós isten , hit.
2017. dec. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!