Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi miért mondják...

Jehova tanúi miért mondják azt, hogy "ahogy gondolod" egy bizonyos beszélgetés eltelte után?

Figyelt kérdés
2017. nov. 28. 22:41
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Joel nem mondhatott ilyet, hisz még ti is beismertétek már nem egyszer, hogy ez a szó csak pár száz éves. Hazudni nagyon nem szép dolog.
2017. nov. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
67%

" Sajnos a Ti esetetekben a két személyt összemossátok, és Jézust emelitek az Atya helyére, vagy is az Atya nálatok mindig "másod rendű" sőt, semmilyen tisztelet nem jár neki csak a Fiának, aki egyenlő a megtestesült Istennel, a Ti elgondolásotok szerint. "


Na Bucimaci,azért ilyen messzire már ne merészkedj a hazugságaiddal. Te magad írtad le a mondatod utolsó felében,hogy EGYENLŐ,szerinted az egyenlő mióta jelenti azt,hogy másodrendű? Ennyire nem tudsz gondolkodni,vagy neked tényleg mind1 mekkora abszurdumot állítasz,csak lehessen besározni a másikat? Idézz már egyetlen keresztényt innen,csak egyet,aki szerint az Atyának semmilyen tisztelet nem jár! Hajrá! Te ezeket honnan szeded? Bár tudom,téged a valóság nem hoz zavarba,ha az őrtoronyban más van leírva. De azért ez már tényleg a pofátlanság teteje.

2017. nov. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
32%

" Egyébként pedig, mindenki tudja, hogy Jehova neve, nem kitaláció, hiszen majdnem minden nyelvű Biblia fordításban a világon, benne van a Bibliában, még az Afrikai fordításokban is. "


Ugye tudod,hogy ez nem érv? Bizonyos Bibliákba elég sok apokrif irat is belekerült,akkor azok is mind igazak,csak mert Isten megengedte? Ugye te sem gondoltad komolyan?

2017. nov. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Cocco(living)!


Azt mondod, hogy Pál nem írhatott olyat. Hiszen idéztem, én nem írtam át a szöveget. Vagy mások írták át? Akkor miért nem veted össze az általad gyakran megnevezett két kódex szövegével? Ha abban Jézus nevének segítségül hívása szerepel, akkor elhiszed végre?


De mondok jobbat. Mutass egyetlen ókori iratot, legyen az ó- vagy újszövetségi, amiben a jehova szó szerepel és hiszek majd neked. Csak egy ilyen szöveget mutass. Mindet úgy sem hamisíthatták meg a "csúnya" katolikusok a legelső századokban.

2017. nov. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
0%

Isten nevére való utalások honlapja:

És ez nem a jw.org.


Ezt a nevet nem az emberek választották.

A Biblia elmondja,

- hogy Isten választotta magának, és kijelentette,


- hogy használni kell ezt a nevet.


Azt mondta:


„ És Isten még egyszer elmondta Mózesnek:


„Így szólj Izrael fiaihoz: »Jehova, a ti ősatyáitok Istene, Ábrahám Istene, Izsák Istene és Jákob Istene küldött hozzátok.« Ez az én nevem időtlen időkig, és erről fognak emlékezni rám nemzedékről nemzedékre.” 2Mózes 3:15

Read more: [link]


A héber nyelvben olyan sajátos és rendkívül szoros kapcsolat van a személy és a név között, ami a mi nyelvünkben és nyelvi gondolkodá-sukban ismeretlen.


- Akinek nincs neve, az nem is létezik.


- A személynek a neve pedig a lehető legtöbbet elárul annak viselőjéről.

Read more: [link]

2017. nov. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
0%

A név ismerete azt jelenti, hogy ismerem a nevet viselő személyt. Ha a nevét sem tudom, nem ismerem őt, egy ismeretlen Isten számomra.


Read more: [link]

2017. nov. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Kedves Cocomaci. A 14. válaszoló kérésére reagálnál? Engem is érdekelne, olyan ó szövetségi, új szövetségi eredeti irat, amiben szerepel a Jehova név.
2017. nov. 29. 13:50
 18/29 anonim ***** válasza:
0%

Töredék a zsoltárok könyvéből, ami az isz. I. század első feléből származó, holt tengeri tekercs része.


[link]

2017. nov. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
0%

Isten neve a cselekedetek 2:34-ben, Benjamin Wilson fordításában, a The Emphatic Diaglottban (1864)


[link]


Továbbá itt is megtalálhatjátok:


George Barker Stevens: The Epistles of Paul in Modern English (1898); W. G. Rutherford: St. Paul’s Epistle to the Romans (1900); J. W. C. Wand (London püspöke): The New Testament Letters (1946). Továbbá Pablo Besson a XX. század eleji spanyol fordításában a Lukács 2:15-ben és a Júdás 14-ben a Jehová nevet írja, és közel 100 lábjegyzetben megadja Isten nevét mint lehetséges fordítást.


Isten neve a Márk 12:29,30-ban.Ez egy hawai fordítás.


[link]

2017. nov. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Cocomaci egyik általad megjelölt forrásban sem szerepel a Jehova név. Tudnál olyat megjelölni, amiben igen ? :/
2017. nov. 29. 16:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!