Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az embernek van szelleme,...

Az embernek van szelleme, lelke, teste. De az állatnak van szelleme? (Mivel az ember az Istennek képmása, de az állatok NEM. )

Figyelt kérdés
2017. dec. 2. 23:33
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
8%

"Én még nem láttam állatot szellemiséggel.Valaki látott?"

Dehogy. Az csak materialista kényszerhazugság, mivel kénytelenek az emberi személyiség evolúcióját is valahogy lehazudni.

És persze nem lehet bizonyítani, hogy az állat felismeri magát a tükörben... Pár majmot betanítottak jutalomfalatért különféle kamu reakciókra. Ha megfigyeljük, az állatok pont leszarják a tükörképüket, vagy másik fajtársukat hiszik benne.

2017. dec. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
79%

"És persze nem lehet bizonyítani, hogy az állat felismeri magát a tükörben... Pár majmot betanítottak jutalomfalatért különféle kamu reakciókra. Ha megfigyeljük, az állatok pont leszarják a tükörképüket, vagy másik fajtársukat hiszik benne."

Éppenséggel elég sok tanulmány készült már olyan állatokról, amelyek felismerik magukat a tükörben.

Egy csapat bonobó például látványosan nekiállt a saját testét vizsgálni olyan szemszögekből, amiket csak a tükörből látott. Pont mint amikor egy ember pózol a tükör előtt, pl "na hogy mutat oldalról ez a ruha?" Annyi különbséggel, hogy a majmok nem ruhában pózoltak, csak a saját testüket fedezték fel, amikor először látták azt kívülről.

[link]

Amúgy pedig nem tanítottak be senkit semmire. A tükör tesztek épp úgy működnek, hogy altatás alatt tesznek valamilyen jelet az állatra, amit az csak a tükörből láthat, és figyelik a reakciókat. Például ázsiai elefánttal normál és színtelen festéket is használtak, hogy azt is kizárják, hogy az állat esetleg simán csak érzi hogy van egy folt a bőrén. Az elefánt pedig kizárólag a színes festékre reagált, miután megnézte magát a tükörben, vagyis egyértelműen a látvány váltotta ki a reakciót, azaz tisztában volt vele hogy a tükörben saját magát látja.

[link]

2017. dec. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
91%

"De az állatnak van szelleme? (Mivel az ember az Istennek képmása, de az állatok NEM. )"


Honnan veszed,hogy az állatok nem képmásai?

Isten a mindenség.Mi az Isten lehetne más?

2017. dec. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
67%

Vannak azért kérdések.

1.:Létezik-e Isten?,

2.:Létezik-e lélek?,

3.:Létezik-e szellem?


Tudományosan bizonyítottak ezek léte?


Ha mégis léteznek,miért vannak az állatok hátrébb,mint az ember?


Mi a tudományos bizonyíték,hogy az ember Isten képmása?


(A Biblia nem tudományosan alátámasztott mű,ezért kizárnám az állítmányait a bizonyítások sorából).

2017. dec. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
62%

Az állatnak nincs szelleme lelke viszont van.

3 Mózes, 17:11a - Mert a testnek élete a vérben van, én pedig az oltárra adtam azt néktek, hogy engesztelésül legyen a ti életetekért, mert a vér a benne levő élet által szerez engesztelést.


Az élet szó héberül nefes vagyis lélek egy fizikális dolog a vér csak fizikális dolgot képes hordozni.

Ez tudományosan is bizonyított mivel a fejlett idegrendszerrel rendelkező állatok álmodnak.


Vagyis ezt az Igét igy értelmezhetjük a testnek nefese (lelke) a vérben van ezt Isten az oltárra adta hogy engesztelés legyen a ti nefesetetekért (lelketekért).


Az embernél viszont ez a helyzet


1 Mózes, 6:3 - És monda az Úr: Ne maradjon az én lelkem örökké az emberben, mivelhogy ő test; legyen életének ideje száz húsz esztendő.


Az itt található lélek szó héberül rúah amely szellemnek fordítható.

2017. dec. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy ateisták, meg vallásellenesek miért írnak ide, mivel ez a "vallás" kategóriában van, és nem a "valláskritika" kategóriában.
2017. dec. 3. 18:48
 17/23 anonim ***** válasza:
96%

Ateista miért ne írhatna ide?

Az igazságra vagy kíváncsi, nem?

A magasabb rendű állatoknak PONT UGYANOLYAN érzései vannak, mint neked, sok állat tud gondolkodni, és néhánynak van öntudata is. Van valami érzékük a művészetekhez is.


Egyetlen dolog van, amire csak az ember képes: az ELVONT gondolkodás.

Minden mást tudnak az állatok is, legfeljebb alacsonyabb szinten.

De az embernél is ugyanez játszódik le 7 éves koráig: kezdetben csak érzelmei vannak, később megtanul gondolkodni, majd öntudata lesz, és végül tanulja meg az elvont gondolkodást.


Ezek után azt már te mondd meg, hogy ebből mi a szellem és mi a lélek.

2017. dec. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
5%

@12, attól mert angol nyelvű "zugblogokat" idézel, még nem lesz igaz semmi:)

"csak a saját testüket fedezték fel" Már rég cáfolták. Azt hitte egy másik majom

"az állat esetleg simán csak érzi hogy van egy folt a bőrén"'

Ehhez nem kell lélek:)

Ó, mennyire tudománytalan a törzsfejlődés.Rengeteg fantáziát igényel.

Máshol linkeltetek egy kiskutya képét, miszerint az a medvére hasonlít. És mindezt a sötétbarna szőre alapján és mert úgy volt nyírva a fején a szőr:))) Az persze senkit nem érdekelt, hogy anatómiailag tökéletes kutya volt. A szőre sötétbarna, tehát medve is lehet:)))

Javaslom átnézni a medve és a kutya anatómiáját. Kezdetnek elég lesz a csontozat

2017. dec. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
80%

"attól mert angol nyelvű "zugblogokat" idézel"

Tudományos tanulmányokat idéztem, be is linkeltem kettőt. Ha nem tudsz angolul, akkor bocsi, a tudományos élet nyelve sajnos az angol. De ezért is írtam le pár mondattal a lényeget.


"Már rég cáfolták"

Ki, hol, mikor? Ez a mai napig közismert tény hogy a majmok pont jól fejlett öntudattal rendelkeznek, és felismerik magukat a tükörben. Szóval mi cáfolja ezt szerinted?


"Ehhez nem kell lélek"

Egy szót sem szóltam lélekről. Csak az állításod cáfoltam, hogy egy állat ne ismerné fel magát a tükörben.

2017. dec. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
91%

"Az embernek van szelleme, lelke, teste"


Nem!


Eleve kezdjük azzal, hogy nem léteznek természetfeletti dolgok. Csak a tudatlan emberek tudatlanságából fakad az egész. Az, hogy valaki pl a Biblia-ban vagy a Korán-ban hisz csupán attól függ hogy földrajzilag hol született.


Az ember éppúgy mint a többi létforma csak egy rakat biokémiai folyamat. Semmi több mint apró gépek sokasága. Nincs benne semmi különös és semmi megmagyarázhatatlan.


Nem Isten teremtette az embert hanem az ember teremtette Istent a saját képmására. Azért hozták létre hogy nyomorúságos embereknek legyen miben hinniük illetve reményt adjon nekik egy kitalált dolog.


De ha erősen hiszel benne akkor nyilván létezik lélek mint ahogy a Láthatatlan Rózsaszín Egyszarvú is. Hit kérdése az egész!

[link]


Tudományos és józan gondolkodással viszont teljesen ki van zárva hogy a lélek abban a formában létezzen mint ahogyan azt a vallási eredetű irományokban lehet olvasni.

2017. dec. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!