Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten tulajdonképpen miért...

Isten tulajdonképpen miért büntette az embereket?

Figyelt kérdés

Automatikus válasz, hogy mert ellenszegültek Isten akaratának, de belegondoltatok már ebbe kicsit mélyebben?

Hiszen mi is volt maga az ellenszegülés? Hogy Isten tiltása ellenére ettek a tiltott fa gyümölcséből. De mi is volt az a fa? A jó és rossz tudásának fája!

Gyakorlatilag ez azt jelenti hogy Ádámék a bűnbeesés előtt nem ismerték a jóés rossz fogalmát, ergo azt sem tudhatták, hogy Istennek szót fogadni jó dolog. Vagyis fel sem fogták, hogy amit csinálnak az rossz, az bűn, tehát milyen alapon érdemeltek ezért bármiféle büntetést?

Pláne hogy nem csak ők, de az egész teremtett világ büntetve lett, akkor és a jövőben is.


Ez gyakorlatilag olyan, mintha én letennék egy darab húst a kutyám elé, majd rászólnék hogy nehogy megegye, és utána otthagynám. Talán valamicskét felfog majd abból, hogy én nem akarom hogy a húshoz érjen, de mivel a jó és rossz fogalmát nem ismeri, előbb-utóbb megeszi majd azt a darabka húst, és nem fogja megérteni, hogy miért tett ezzel rosszat.

Én pedig, bár pontosan tudom hogy ezt ő nem érti, de mégis fogom szegény kutyát, és bevágom egy ketrecbe. Sőt, a világ összes kutyáját bevágom egy ketrecbe. Sőt, a valaha születendő összes kutyát bevágom majd egy ketrecbe. Mindezt azért, mert egy kutya, aki nem is értette hogy rosszat tesz, egyszer rosszat tett...


2017. dec. 7. 15:00
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
34%

Igyekszem válaszolni, de ha újra válaszolsz, arra már csak holnap reagálok.


"Ennélfogva a felelősségre vonás nem igazságos döntés.

És ekkor még csak Ádámékról volt szó. De minden valaha világra jövő élőlényt előre büntetni két ember hibájáért, ez pedig már egyenesen a leggonoszabb dolog, amit valaha tett bárki is. "

Nagyon nagy témákat érintesz. Az emberiség valószínűleg úgy döntött volna, mint Ádámék. Nagy baj nincs, mert Jézusban mindenkinek lehetősége van a újra az édeni állapotokat visszakapni, és ráadásul rengeteg fontos dolgot tanultunk.


"Nem rossz, mert a kérdés szempontjából lényegtelen bármiféle egyéb tudás."

Dehát ugyanott reklamáltál, hogy nem tudtak semmit, szóval önellentmondásban vagy. Ne vedd rossz néven. Olvasd vissza magad, majd a válaszom. Próbáljunk figyelni, mert így is nagy téma!


"Hát az biztos, hogy ha büntetnék is valakit, csakis akkor, ha képes felfogni hogy bűnt követett el, és pláne csakis azt, aki elkövette a bűnt."

bocs, de nem ezt kérdeztem. Újra:

"Te hogyan biztosítanád a szabad akaratot, ha Isten lennél? Hogyan biztosítanád, hogy ne a te trükkjeid miatt, hanem szívből téged válasszanak és szeressenek?"

Vonatkoztass el a Bibliától, mindentől! Szabad a vásár:)


Köszönöm mindenkinek a korrekt hangot, de nem lesz időm mindenkinek mindenre válaszolni, maradnék a kérdezőnél


Ha valamit kihagytam, szóljatok!

2017. dec. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
23%

"Kb az a kategória, hogy ha azt mondod a kisgyerekednek (aki nálad jóval kevesebb tudással és tapasztalattal rendelkezik a világról), hogy ne simogassa meg a kutyát de ő mégis megsimogatja az meg megharapja. Utána meg lehet döngetni a a mellünket, hogy ez következmény, hiszen én megmondtam. "

Ádámék teljes értékű felnőttek voltak, így ez rossz példa.

Ha egy normális felnőttnek mondanám, hogy ne ugorj a vonat elé, és ő mégis megteszi, hát lelke rajta. De utána ne nyavalyogjon a rokonság, hogy én büntettem:) De szerintem ezt kiveséztük.

2017. dec. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
11%

Szabad akaratot, és ezáltal a gondolkodás, logika használatának lehetőségét is megkaptuk. Ez az, amivel nem élt Ádám és Éva.


Eléd teszek egy dobozt. Lehet, hogy egy piros golyó van alatta, de lehet, hogy egy kék. Eldöntheted, hogy kinyitod vagy nem. Ha kinyitod, és piros golyó van alatta, akkor elveszem az összes pénzed meg mindenedet, amid van. Ha kinyitod és kék golyó van alatta, akkor kapsz pénzt vagy valami ajándékot. Ha úgy döntesz, nem nyitod ki, akkor nem kapsz semmit, de nem is veszem el a cuccaidat. Ez alapján érdemesebb a dobozt nem kinyitni, hiszen akkor 100% eséllyel megmarad az összes cuccod, míg ha kinyitod, akkor lesz rá 50% esélyed, hogy mindenedet elveszem.

2017. dec. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 A kérdező kommentje:

"Én sem találkoztam még szibériai tigrissel, fogom ölelgetni, ha északra megyek, mert tudom, hogy rossz dolgok következnek."

Tessék, te írtad le! Tudod, hogy rossz dolgok következnek!

Na, Ádámék ezt nem tudták.


Másik hibád, hogy a büntetést következmények próbálod beállítani. Ádámék nem haltak bele, hogy ettek a fáról. Isten büntette őket azzal, hogy gyakorlatilag halálra ítélte őket (kiűzte őket az Édenből, hogy ne ehessenek az élet fájáról, ahogy a Biblia írja).

Vagyis ez nem következmény, ez a szó szoros értelmében vett büntetés, mert nem fogadtak szót.

2017. dec. 7. 16:00
 15/48 anonim ***** válasza:
21%

@Süttürüttü


Egy mondatodra reagálnék:

"ÉS legyen szabad akaratuk is, akkor én alapból úgy teremtettem volna a világot, hogy a teremtményeim bárhogyan választanak is a szabad akaratuk alapján, annak végkimenetele csak az lehessen, hogy engem szeretnek és én szeretem őket. "

Ezzel sérül a szabad akarat, mert manipulálsz. Ráadásul így sem bizonyítottad 100%-osan, hogy nem hagynának el.

Isten is minden jóval ellátta Ádámékat, minden okuk megvolt, hogy Istent szeresség, mégis a kígyónak hittek egy kulcskérdésben, aki semmit nem tett le az asztalra. A Te példádból pedig hiányzik a szabad akarat gyakorlásának lehetősége. Kissé konkrétabban írj! És eleve írtad, hogy ninsc is lehetőségük, hogy ne szeressenek, tehát a teremtményeid biorobotok, szeretetre programozva

2017. dec. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 A kérdező kommentje:

"Nagy baj nincs, mert Jézusban mindenkinek lehetősége van a újra az édeni állapotokat visszakapni, és ráadásul rengeteg fontos dolgot tanultunk. "

De eleve nem lenne mit visszaadni, ha Isten nem lett volna ilyen igazságtalan, így ez nem sokat nyom a latban.


"Dehát ugyanott reklamáltál, hogy nem tudtak semmit"

Annyit állítottam hogy semmit nem tudtak jóról és rosszról, és ez azóta is tény.

Valamit nagyon félreértettél szerintem.

2017. dec. 7. 16:03
 17/48 anonim ***** válasza:
33%

Igazad van, kérdező, és még egy fontos dolog: az isten mindezt előre is tudta.

Tehát akkor büntetni AKARTA az embereket.

Ehhez meg is teremtette a körülményeket, aztán pedig be is végezte a művét.


Kérdés, hogy mit akar MÉG velünk? Merthogy nem kötelező ám, hogy pl. a Bibliából minden szó igaz legyen.

2017. dec. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
26%

"Másik hibád, hogy a büntetést következmények próbálod beállítani."

ok, ebben a kérdésben nincs egyetértés, zárom részemről


"Annyit állítottam hogy semmit nem tudtak jóról és rosszról, és ez azóta is tény. "

Utána meg, hogy lényegtelen bármiféle tudás. Itt az ellentmondás, mert itt még a tudásról reklamálsz, ami utána lényegtelen


Na jó, nem tudom már követni. Ha valamire még szeretnétek választ, írjátok ki külön, kérlek!

De sajnálom, hogy így szétapróztuk, jó beszélgetésnek indult.


"Kérdés, hogy mit akar MÉG velünk? Merthogy nem kötelező ám, hogy pl. a Bibliából minden szó igaz legyen."

így okoskodtak Ádámék is (ne vedd rossz néven). "nem kell, mindenben Istennek hinnünk, most a kígyó a favorit":D

2017. dec. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
84%

"Ádámék teljes értékű felnőttek voltak, így ez rossz példa."


Hogyan lehetne valaki teljes értékű felnőtt, amikor semmit sem tud se jóról, sem rosszról, sem a kettő közötti különbségről?

2017. dec. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
34%

"Hogyan lehetne valaki teljes értékű felnőtt, amikor semmit sem tud se jóról, sem rosszról, sem a kettő közötti különbségről?"

Szerintem a bűn ismerete nem tesz felnőtté, a tökéletes jó pedig a tulajdonsága volt, így ettől még lehet teljes értékű felnőtt valaki. De kérlek, olvassátok vissza, hogy erre miket írtam ehhez, nem írom le újra. A gondolatmenetem könnyedén követhető szerintem

2017. dec. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!