Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten tulajdonképpen miért...

Isten tulajdonképpen miért büntette az embereket?

Figyelt kérdés

Automatikus válasz, hogy mert ellenszegültek Isten akaratának, de belegondoltatok már ebbe kicsit mélyebben?

Hiszen mi is volt maga az ellenszegülés? Hogy Isten tiltása ellenére ettek a tiltott fa gyümölcséből. De mi is volt az a fa? A jó és rossz tudásának fája!

Gyakorlatilag ez azt jelenti hogy Ádámék a bűnbeesés előtt nem ismerték a jóés rossz fogalmát, ergo azt sem tudhatták, hogy Istennek szót fogadni jó dolog. Vagyis fel sem fogták, hogy amit csinálnak az rossz, az bűn, tehát milyen alapon érdemeltek ezért bármiféle büntetést?

Pláne hogy nem csak ők, de az egész teremtett világ büntetve lett, akkor és a jövőben is.


Ez gyakorlatilag olyan, mintha én letennék egy darab húst a kutyám elé, majd rászólnék hogy nehogy megegye, és utána otthagynám. Talán valamicskét felfog majd abból, hogy én nem akarom hogy a húshoz érjen, de mivel a jó és rossz fogalmát nem ismeri, előbb-utóbb megeszi majd azt a darabka húst, és nem fogja megérteni, hogy miért tett ezzel rosszat.

Én pedig, bár pontosan tudom hogy ezt ő nem érti, de mégis fogom szegény kutyát, és bevágom egy ketrecbe. Sőt, a világ összes kutyáját bevágom egy ketrecbe. Sőt, a valaha születendő összes kutyát bevágom majd egy ketrecbe. Mindezt azért, mert egy kutya, aki nem is értette hogy rosszat tesz, egyszer rosszat tett...


2017. dec. 7. 15:00
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
77%

Ez egyébként az (egyik) borzasztó ijesztő a Bibliában, hogy egy morálisan teljesen elitélendő dologra épül.(Ne tedd, meg! Megtetted? Dögölj meg!)


Hagyni hogy valaki az örök szenvedésbe menjen csak azért mert nem engeledmeskedik nekem olyan dolog amit az emberek 99.9999%-a nem kíván az ellenségeinek sem, nemhogy azoknak akiket állítólag szeret. Mert jó egy-két pofont szivesen kiosztana néha az ember, de ÖRÖK szenvedést nem kíván senkinek.

2017. dec. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
74%

"így okoskodtak Ádámék is "

Ádámék szerintem úgy lettek megalkotva, hogy kb. mindent elhittek mindenkinek.

Ezzel nem is volt addig probléma, amíg mindenki jó volt és jót akart.

Úgyhogy a bűnbeesés igazából nem akkor volt, és nem róluk szólt. Csak ezt valahogy nem hangsúlyozza a Biblia.

Ádámék esete utána már csak egy következmény volt, és én is úgy gondolom, hogy törvényszerű következmény: nekik NEM volt lehetőségük választani! Ők ilyenre lettek teremtve.


Ja, aki a "teljes értékű" felnőttet írta:

nem.

Az ilyen felnőtt nem teljes értékű, hanem a mi társadalmunkban cselekvőképtelennek hívják, és gondnokot neveznek ki hozzá.

2017. dec. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
66%

"Egy mondatodra reagálnék:

"ÉS legyen szabad akaratuk is, akkor én alapból úgy teremtettem volna a világot, hogy a teremtményeim bárhogyan választanak is a szabad akaratuk alapján, annak végkimenetele csak az lehessen, hogy engem szeretnek és én szeretem őket. "

Ezzel sérül a szabad akarat, mert manipulálsz."


Dehogy sérül, semmiféle módon nem szólok bele a teremtményeim további dolgaiba, azt tesznek, amihez csak kedvük szottyan, akkor, amikor csak akarják, teljes mértékben szabadon, bármiféle korlátozás nélkül. Nem tiltok meg nekik semmit, csupán a világot formálom ilyenre a teremtésekor.


De oké, akkor legyen másképp, ami még kicsit konkrétabb is: mondjuk ugyanúgy tennék mindent, mint ahogyan a bibliai Isten tett, azzal az apró különbséggel, hogy én nem ültetném az Édenbe a Jó és Rossz tudásának fáját. De mindenesetre semmiféleképpen sem hagynám a sátánt szabadon garázdálkodni a kertben.

2017. dec. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 A kérdező kommentje:

"Utána meg, hogy lényegtelen bármiféle tudás. Itt az ellentmondás, mert itt még a tudásról reklamálsz, ami utána lényegtelen"

Mert tényleg az. Nem számít, mennyi mindent tud valamiről, ha nem fogja fel mi az hogy jó vagy rossz, akkor nem képes jó döntést hozni. Mit nem értesz ezen?


"ok, ebben a kérdésben nincs egyetértés, zárom részemről"

Azért ha valamiben tévedtél, és kijavítanak, nem szép dolog annyival letudni hogy inkább lezárod és gyorsan elmenekülsz.

2017. dec. 7. 16:27
 25/48 anonim ***** válasza:
51%

"De oké, akkor legyen másképp, ami még kicsit konkrétabb is: mondjuk ugyanúgy tennék mindent, mint ahogyan a bibliai Isten tett, azzal az apró különbséggel, hogy én nem ültetném az Édenbe a Jó és Rossz tudásának fáját."

De ezzel hogyan biztosítod a szabad akaratot? Nincs lehetőségük, hogy ne Isten útját válasszák. Isten útja a tökéletes jó, így a másik út csak a bűn lehet, de ez technikai kérdés


"Az ilyen felnőtt nem teljes értékű, hanem a mi társadalmunkban cselekvőképtelennek hívják, és gondnokot neveznek ki hozzá."

Aki nem követ el bűnt csak jót az cselekvőképtelen és gyámra szorul? Ez nekem fura, és meg ne haragudj, de beteg. A többiekkel folytatom holnap, szép estét!

2017. dec. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
21%

Határozott parancsolata elleni szembeszegülésért,nyílt lázadásért.


Csatlakoztak Lucifer lázadásához,mert olyanok akartak lenni,mint az Alkotó.


Nem hitték el Istennek,hogy számukra minden-boldogságukhoz szükséges- tulajdonsággal,képességgel rendelkeznek.

2017. dec. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
46%

"Aki nem követ el bűnt csak jót"

Pontosítsunk: aki NEM TUD különbséget tenni a jó és a rossz között, az A MI TÁRSADALMUNKBAN cselekvőképtelen.

Az édenben más volt a helyzet, mert ott csak jó volt, és nem kellett különbséget tenni.

Amíg csak jó volt, ADDIG működött ez a helyzet - utána meg már nem.

2017. dec. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
0%

Természetesen,tudatlanságból fakad az állítás,hogy nem ismerték a"jó"fogalmát,hisz Isten erre megtanította őket(nevet adtak az állatoknak,élvezhették,megismerhették a teremtett világ szépségeit).


Bizonyára megismerhették volna-ha nem esnek bűnbe csak,mint eszmét-Lucifer lázadása mibenlétét is.

2017. dec. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
60%

"Természetesen,tudatlanságból fakad az állítás,hogy nem ismerték a"jó"fogalmát,hisz Isten erre megtanította őket"


Na jó, de akkor meg mi szerepe volt a Jó és Rossz Tudása fájának, ha anélkül is tudták, hogy mi a jó és a rossz?

2017. dec. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


Nagyon sajnálom,hogy nem vagy értelmi képességeid csúcsán!

Ezt állítottad:


"Annyit állítottam hogy semmit nem tudtak jóról és rosszról, és ez azóta is tény."


NEM TÉNY! Tévedés!


Tudták,tapasztalták,hogy Isten jó,és minden körülöttük jó,amit Isten is kijelentett.

Nyilvánvalóan tudták mit nem szabad tenniük,és azt is,hogy Istent meghazudtolni sem jó.

2017. dec. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!