Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mindegy melyik egyházhoz...

Mindegy melyik egyházhoz tartozik valaki?

Figyelt kérdés
Azért érdekel a véleményetek, mert én egyszerűen nem tudom eldönteni. Azt írja a Biblia, hogy Sátán a hazugság atyja. Tehát nem minden egyház tanít igazságot, ha pedig nem igazságot tanít, akkor logikusan hazugság, amit hirdet. Akkor pedig sátánhoz tartozik. Szerintem..., De pont ez az amit nem tudok biztosan. Mert nem lehet jó, ha képeket használunk az imádatban, vagy ezt helytelennek tartjuk. Nem lehet jó, hogy abban hiszünk, hogy a földön lesz örök élet, vagy abban, hogy a mennyben. Nem lehet mindegy, hogy mit gondolunk a pokolról, vagy az örökös szentháromság kérdés. Nem vitát szeretnék indítani, de teljesen össze vagyok zavarodva. Az is lehet, hogy minden út Istenhez vezet?
2017. dec. 13. 15:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
90%

"Isten,szent Fiának,kiképzésére,az esszénusokat választotta. "

Bocs, de ezen jót mosolyogtam:)

2017. dec. 14. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Te írtad, hogy azt kell elfogadni, ami benne van a Bibliában. Ez nincs benne. Tehát te írtad le, hogy akkor ezt nem kell elfogadni. Bemásoljam amit írtál?
2017. dec. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 imakommandós ***** válasza:

"Isten,szent Fiának,kiképzésére,az esszénusokat választotta. "


Éppen azért kérdezték róla, hogy honnét van benne ez a bölcsesség és erők mert semmilyen rabbi iskolába és felekezetbe nem járt.

Ráadásul az esszénusok egy ezoterikus közösség volt, senki kivülálló nem ismerte a tanaikat, még a farizeusoknál is szigorúbb (életellenesebb) szokásaik voltak.

2017. dec. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
eddig még nem sikerült dűlőre jutnom..
2017. dec. 14. 11:08
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

"eddig még nem sikerült dűlőre jutnom.."

Az igazság megismeréséhez, Jézus követéséhez, az újjászületéshez és a megszentelődéshez nem kell egyháztagnak lenned

2017. dec. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Pietrosol ***** válasza:

Imakommandós!


Itt nem azt írják az esszénusokról, hogy életellenes szokásaik lettek volna.


[link]


Te honnét vetted, amit írtál?

2017. dec. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Pietrosol ***** válasza:

Kérdező!


Ha találsz olyan kabátot, amely mindenkire passzol, akkor én is mondok egy kizárólagos vallást.

2017. dec. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 KZitus ***** válasza:

Szia


Néhány irányjelzőt idéznék neked Krisztustól:

Minden út Istenhez vezet?

Hogyan vélekedett erről a kérdésről Jézus, aki egyike a legelismertebb vallási tanítóknak? „A szűk kapun lépjetek be!” – mondta a tanítványainak. Miért? Mert „tágas a kapu és széles az út, mely a pusztulásba visz, bizony sokan mennek be rajta. De milyen szűk a kapu és milyen keskeny az út, mely az életre visz, bizony kevesen találják meg azt” Máté 7:13, 14

Krisztus szavai szerint mindegy melyik egyházhoz tartozok?


A felavatás ünnepén Jeruzsálemben Jézus ezt mondta az ellenfeleinek: „ti nem hisztek, mert nem vagytok az én juhaim közül valók. Az én juhaim figyelnek a hangomra, és én ismerem őket, ők pedig követnek engem. És örök életet adok nekik” a Ján 10:26–28 szerint. Vajon Jézus csak az égi életről beszélt, vagy a földi paradicsomban megvalósuló örök életre is gondolt? Jézus nem sokkal ezelőtt nyugtatta meg a követőit ezekkel a szavakkal: „Ne félj, kicsiny nyáj, mert a ti Atyátok helyesnek látta, hogy nektek adja a királyságot” Luk 12:32. Ám még ugyanezen az ünnepen ezt mondta: „más juhaim is vannak, amelyek nem ebből az akolból valók; őket is elő kell hoznom” Ján 10:16. Ezért amikor az ellenfeleihez beszélt, akkor utalt mind az égi életben reménykedő ’kicsiny nyájra’, mind pedig a földi örök életben reménykedő ’más juhok’ millióira.

Melyik egyházban tanítják azt amiről Kriszrus tanított? Csak figyelj Krisztus "hangjára", és révbe érsz.

2017. dec. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves KZitus!

Jézust miért csak az egyik legismertebb tanítónak nevezed????????

Jehova tanúi miért nem akarjátok tudni, hogy Ő Isten fia??????????

Hogyan akartok majd Isten előtt megállni amikor nem ismeritek el Jézust az Ő fiának, folyton kisebbítitek az érdemét, méltatlanul mellőzitek!?

2017. dec. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!