Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusoknak mi az ellenérvü...

Katolikusoknak mi az ellenérvük arra nézve, hogy a 666 (Jel.13.16-18. ) a pápaságra vonatkozik?

Figyelt kérdés

Vicarius Filii Dei


1: Jelentése pont megegyezik a Jelenések könyvében szereplő leírással (anti - vicarius + Filii Dei - Christi közös jelentése).


2: használták a pápák is magukra ezt a címet + több hivatalos katolikus dokumentumban is így hivatkoztak rá.


3: Gemátria szerint összeadva 666 jön ki.



2017. dec. 14. 12:18
1 2 3 4 5
 21/50 A kérdező kommentje:

"Illetve állításod szerint 5 pápa használta ezt a kifejezést (mint elismerted, nem cím), akkor csak az az 5 pápa volt antikrisztus? Ez lenne a logikus következtetés, te még is a pápaságra vonatkoztatod."



Ez egyáltalán nem ellentmondás.

A Jel 13-ban szereplő fenevad hatalmat jelent a Bibliában. Nem csak ott, igazából ez egy teológiailag elfogadott tény, hogy a fenevad hatalmat jelent, és nem pedig személyt. Csak a köztudatban másként él, de bármilyen hitű teológust megkérdezhettek erről :)


Magyarán ez mindenképp egy intézményre utal

2017. dec. 14. 14:45
 22/50 A kérdező kommentje:

"Vallószínűleg számtalan ember nevére is kijönne a 666, ráadásul a gemátria kimondottan héber számmisztika, János pélául görögül írta a Jelenések könyvét. Tudtommal van görög számmisztika is, azzal is kijön az eredményed?


Nem beszélve arról, hogy ez meg egy latin cím.


Vagy minden nyelven, keresztül, össze-vissza működik ez a dolog? "



Nem kell három nyelvhez nyúlnunk.


Mivel a 666 a Vicarius Filii Dei esetében a latin betűk számértékeivel jön ki. A héber nyelvre nincs szükség.


Jelenések könyve ógörög ("héber görög") nyelven íródott.



ÁLTALÁNOSSÁGBAN:


Van egy eredeti nyelv, amiben íródott egy forrás, ahol megjelöltek egy intézményt egy kódszámmal, ami elvileg az intézmény "neve"!!!


Ez miért fontos?

Mert az, hogy a "neve", az egyértelművé teszi, hogy így hívják/hívja magát, tehát a saját nyelvén kell.

Az, hogy ez milyen nyelven lesz, nyilvánvalóan attól függ, hogy melyik az intézmény.


Tehát a feltétel nem az, hogy ugyaanolyan nyelvűnek kell lennie, mint a Jelenések könyve, hanem csak annyi, hogy a saját nyelvének kell teljesülnie, hogy azon a néven "hívják".


Az, hogy az adott forrás milyen nyelven íródott, ami megjelölte ezt a kódszámot és azonosítást, az teljesen mindegy.


Tehát ennyit általánosságban.


A mi esetünkben még stimmel is, mert a saját nyelve a latin.



Visszatérve:


Tehát itt semmilyen "nyelvekkel való trükközés" nincs.

Szerintem elég objektívan le tudtam írni az érvelésemet :)

2017. dec. 14. 14:57
 23/50 imakommandós ***** válasza:
18%

Az elsődleges jelentése hatalom, de többrétegű szimbólum főleg a Jelenésekben.

Erdekes módon mostanában engem is a Jelenések 17. foglalkoztat.

A fenevad birodalma akkora lesz ameddig a Katolikus egyház terjeszkedik, vagyis egész Amerikai kontinens is beletartozhat majd a 10 királyságba.

2017. dec. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 A kérdező kommentje:

Kedves (23.) válaszoló :)


Köszönöm a hozzászólást és a megerősítést.


A hozzászólás többi részével már nem értek egyet, amit írtál, tudom, ez a Jehova Tanúinak az érvrendszere, amivel nem értek egyet.

Ha gondolod, privátban folytathatjuk a beszélgetést, de én most kifejezetten katolikus ellenérveket szeretnék hallgatni :)

2017. dec. 14. 15:04
 25/50 anonim ***** válasza:
63%

Miért lenne elfogadott tény, hogy nem személyt jelöl? Számtalan felekezet teológusa egy jövőben elérkező személyről beszél (aki már lehet megszületett), rendkívül karizmatikus vezető lesz, stb...


Az őskeresztények egyértelműen személynek vélték és Néróval azonosították.


Te például "hatalom" címszóval jelölöd, amit az Egyházra értelmezel. Mi van, ha ez a "hatalom" nem egy szervezet, hanem minden Krisztus/Isten ellenes erők összesége? Már ekkor is bukott az egész érvelésed.


Azt mondod, hogy a 666 pont az i-re. Még is a pontból próbálod kirajzolni az i-t.


Egyébként White-ra tényleg nem az általad említett igék vonatkoznak, de van számtalan másik, ami igen. Azok a tévtanítókról és hamis prófétákról szóló igék.


"Tehát itt semmilyen "nyelvekkel való trükközés" nincs."


Értem, tehát az sem számít, hogy az Egyház nyelve kezdetben a görög volt. A lényeg, hogy ez a cím (pontosabban nem cím, mint elismerted) latin és így alkalmazható rá a héber számmisztika. Ráadásul pont kijön rá a 666. Remek véletlen egybeesés.


#23

Minden országban jelenlévő Egyház = 10 királyság. Öregem, te jobb vagy, mint a kérdező. xd

2017. dec. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 A kérdező kommentje:

"Illetve állításod szerint 5 pápa használta ezt a kifejezést -->(mint elismerted, nem cím)<--"


Cím abban az értelmében, hogy magára használta ezt a meghatározást.

Viszont nem feltétlenül lesz benne a hivatalos katolikus pápai címek felsorolásában. Mert ott ehelyett a Vicarius Christit használák. Amire már nem jön ki a 666.


De attól még ez is cím, csak nem abban az értlemében.

Mert nem egy olyan mondatot mondott, hogy "tegnap találkoztam Vicarius Filii Dei-vel", hanem saját magára használta.

2017. dec. 14. 15:13
 27/50 anonim ***** válasza:
93%
Tehát egy hazugságot használ fel gyűlölet keltésre az adventista egyház. Te pedig a hű csatlósa vag. Sebaj, egyszer talán még ti is megértitek a krisztusi tanítást, bár nehogy túl késő legyen. Ellen Gould White nevének száma pedig 666, bármennyire is ellenkezel és tényleg nem lett valós egyetlen próféciája sem, így rá illik a hamis próféta, de még az antikrisztus kifejezés is, mert még téged is ellökKrisztustól. Igaz, Isten erősebb a hamis tanításoknál, csak kérdés, hogy te akarod e ezt a felsőbbrendű gőgöt lecserélni az alázatra vagy boldog vagy ebben az állapotban, ahol a legnagyobb boldogságod az, hogy más felekezetre tudsz köpködni.
2017. dec. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 A kérdező kommentje:

"Miért lenne elfogadott tény, hogy nem személyt jelöl? Számtalan felekezet teológusa egy jövőben elérkező személyről beszél (aki már lehet megszületett), rendkívül karizmatikus vezető lesz, stb... "


Ebben igazad van.

Egy kicsit túloztam, nem minden felekezet értelmezi úgy, valóban.


De erről is beszélhetünk, ha gondolod, ezt is megérvelem, hogy miért hatalmat jelent, és nem személyt.



"Az őskeresztények egyértelműen személynek vélték és Néróval azonosították. "


Preterizmus hívei, igen.


Egyébként rá nem csak akkor hivatkoztak, de a mai napig ez az egyik hivatalos álláspontja a katolikus egyháznak.


Miközben ezt is nagyon könnyen meg lehet cáfolni.



"Te például "hatalom" címszóval jelölöd, amit az Egyházra értelmezel. Mi van, ha ez a "hatalom" nem egy szervezet, hanem minden Krisztus/Isten ellenes erők összesége? Már ekkor is bukott az egész érvelésed."


(A fenevad több mindenre is vonatkozik, nem csak 1 fenevad szerepel Jelenések könyvében)


Igen, ez a verzió is fennáll.

Csak abban értesz félre, hogy én nem abból következtetem az "egyházra", mert a fenevad hatalmat jelent, és akkor ez ráhúzható, mert az egyház is hatalom, hanem mert konkrétan vannak benne jelzők, amik az --> egyházra illenek rá.


Ha nem így lenne, akkor teljesen jogos lenne az érvelésed! :)



"Azt mondod, hogy a 666 pont az i-re. Még is a pontból próbálod kirajzolni az i-t. "


Igen, itt a gyakorikérdéseken feltett kérdésem valóban ilyen logikai felépítettségű, és így ez tűnhet belőle.

De nem azért, mert ezt egy követendő példának tartom (nagyon rossznak tartanám), hanem mert ezzel más volt a célom. Konkrétan az, hogy szeretném hallani az ellenérveket az i-re feltett ponttal kapcsolatban. Kaptam is egyet, már a legelején, amire számítottam is, és próbára akartam tenni az érveimet, hogy erre vajon mi a válaszuk a katolikusoknak.


Különben ez is teljesen jogos lenne, amit mondasz, egyetértek :)

2017. dec. 14. 15:22
 29/50 A kérdező kommentje:

"Értem, tehát az sem számít, hogy az Egyház nyelve kezdetben a görög volt. A lényeg, hogy ez a cím (pontosabban nem cím, mint elismerted) latin és így alkalmazható rá a héber számmisztika. Ráadásul pont kijön rá a 666. Remek véletlen egybeesés."



De pont ezt írtam, hogy nem a héber számmisztikával jön ki :)


Hanem a latin betűk számértékeivel. Mert valóban, létezik héber is, görög is. De itt a latin betűk számértékeivel (római számok) jön ki a 666.


Ha úgy lenne, ahogy te mondtad, szerintem is kicsit ilyen nyelvekkel való trükközés lenne.

2017. dec. 14. 15:24
 30/50 A kérdező kommentje:

A másik hozzászóló írásával kapcsolatban több mindenre is reflektálhatnék, de csak 1 dolgot szeretnék leszögezni (alább).


az idézet még egyszer:



"Tehát egy hazugságot használ fel gyűlölet keltésre az adventista egyház. Te pedig a hű csatlósa vag. Sebaj, egyszer talán még ti is megértitek a krisztusi tanítást, bár nehogy túl késő legyen. Ellen Gould White nevének száma pedig 666, bármennyire is ellenkezel és tényleg nem lett valós egyetlen próféciája sem, így rá illik a hamis próféta, de még az antikrisztus kifejezés is, mert még téged is ellökKrisztustól. Igaz, Isten erősebb a hamis tanításoknál, csak kérdés, hogy te akarod e ezt a felsőbbrendű gőgöt lecserélni az alázatra vagy boldog vagy ebben az állapotban, ahol a legnagyobb boldogságod az, hogy más felekezetre tudsz köpködni."



Szeretném megerősíteni, hogy ezzel EGYÁLTALÁN nem a más felekezetekre való köpdösés a célom!!

Nagyon komolyan mondom ezt!


Hogy őszinte legyek, nekem is vannak még kérdéseim, és a saját érvrendszerem szeretném próbára tenni katolikus ellenérvekkel.

Amit a másik hozzászóló valóban meg is tesz, és örülök is, hogy ennyire értelmes beszélgetést lehet folytatni vele.

2017. dec. 14. 15:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!