Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusoknak mi az ellenérvü...

Katolikusoknak mi az ellenérvük arra nézve, hogy a 666 (Jel.13.16-18. ) a pápaságra vonatkozik?

Figyelt kérdés

Vicarius Filii Dei


1: Jelentése pont megegyezik a Jelenések könyvében szereplő leírással (anti - vicarius + Filii Dei - Christi közös jelentése).


2: használták a pápák is magukra ezt a címet + több hivatalos katolikus dokumentumban is így hivatkoztak rá.


3: Gemátria szerint összeadva 666 jön ki.



2017. dec. 14. 12:18
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
95%

Na jó, assz'em már értem....


Nem a pápa beszél magáról, hanem a pápa beszél Krisztusról...


Valóban elismerésre méltó volt az érvelésed, még ha nem is pozitív értelemben írom. Ha nem kezdem el lefordítani és értelmezni a szöveget, akkor igen könnyen becsaptál volna ezzel a kis félrevezetéssel :)

Azt nem mondom azért, hogy gratulálok, mert a szándékos félrevezetéshez, hazugsághoz és becsapáshoz sosem szoktam. De elismerem, hogy megdolgoztál vele és kell hozzá egy kis latin tudás, fordításra rászánt idő, hogy leleplezzük a csalást.


Persze én voltam a buta, hogy eből nem jöttem rá, már az első szó sejteti a csalásodat.

2017. dec. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
81%

"Hogy őszinte legyek, nekem is vannak még kérdéseim, és a saját érvrendszerem szeretném próbára tenni katolikus ellenérvekkel."


És mi van, ha a minden oldalról támadott szerencsétlen katolikusok ásítanak egyet - mert már ez rohadt unalmas.

Lehet, hogy a számmisztikád szerint nem stimmel EW-ra, de van valami ördögi ebben, ahogy mindenkor, mindig, minden irányból a katolicizmust támadják.

2017. dec. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, én tényleg nem úgy állok ehhez hozzá, hogy a katolikus egyházat szeretném szidni.

Ezt mindenképp le szeretném szögezni!


Én tényleg KIZÁRÓLAG azért tettem fel itt a kérdést, hogy a szkeptikus és objektivitásra törekvő gondolkodásommal korrekt legyek. Valóban vannak még kérdéseim, amikre nem kaptam választ, és ez egy ilyen téma, hogy nekem sem tűnik elég egyértelműnek még minden, nem állt össze a kép. Ezért tettem fel a kérdést.


De sajnos úgy érzem, hogy most az utóbbi két üzenetedben már érdemben nem válaszoltál az érveimre, pedig most kezdett a legérdekesebb lenni. :/


Ha majd van időd és kedved, kérlek mondj még ezekre is ellenérveket, mert én tényleg őszintén állítom, hogy mindenképp a kíváncsiság miatt kérdezem ezeket!


(egyébként ezt nem értettem, hogy mire írod:

"Nem a pápa beszél magáról, hanem a pápa beszél Krisztusról... ")

2017. dec. 14. 15:56
 34/50 A kérdező kommentje:

Ja, most állt össze, ne haragudj!


Szóval arra értetted, hogy amikor mondtam, hogy a Vicarius Filii Dei-t magára használja, akkor te megnézted az eredeti szöveget, és nem magára használta, hanem Istenre!


Így már összeállt a kép (10 mp-cel az előző hozzászólás elküldése után pont :'D)



Egyébként az nem nagyon lehet, mert a "Vicarius Filii Dei" az Isten fiának helytartója/helyettese nem utalhat Krisztusra. Mert őt helyettesíti. Ahogy a Vicarius Christi is ugyanerre utal, csak az már mint hivatalos pápai titulus.

2017. dec. 14. 15:58
 35/50 anonim ***** válasza:

Hozzáteszem, hogy tévedhetek, de így amatőr szinten inkább az "imádandó Isten Fiát" illeti a címekkel, nem pedig önmagát.


Ha ránéznél a %-ra, én csak 1 hozzászólást írtam, noha ez nem jelenti azt, hogy ne értenék egyet a másikkal, amit nem én írtam.


Ha még sem helytálló az amatőr fordításom és saját magára használja ezt a címet VI. Pál, akkor sem helyes a számmisztikád, mert 1772 jön ki. Számolj utána, egy kifejezést nem lehet megcsonkítani, hogy neked megfelelő legyen a számértéke.

2017. dec. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 A kérdező kommentje:

De én nem tudok latinul, szóval lehet, hogy az a mondat arra utal, ezt nem tudom bizonyítani.



"Qui summi Dei numine et voluntate principem locum in Christi Ecclesia, obtinemus, adorandi Filii Dei hic in terris Vicarii Petrique successores, ..."


Egyébként ez a mondat is Krisztusra utal?

2017. dec. 14. 16:07
 37/50 A kérdező kommentje:

Ennél viszont már tényleg nem jön ki a 666 (amit most küldtem másodszor).



De az elsőnél miért ne jönne ki?

2017. dec. 14. 16:09
 38/50 anonim ***** válasza:
94%

Nézd, én egy szöveg alapján "dolgozok az ügyön", amit belinkeltél és megtudtam nézni. Ott nem "Vicarius Filii Dei" szerepel, hanem egészen pontosan: Adorandi Dei Filii Vicarius et Procurator.


Nem vagyok a latin nyelv szakértője, sőt... de számomra a két kifejezés nem egyforma, ahogy a szavak sorrendjéből látod. Gondolom a birtokos szerkezet miatt érdekes lehet. Legalább is az újlatin nyelvekben van jelentősége.


Másrészt mint írtam, még ha magára is vonatkoztatja, akkor is kicsit hosszabb cím, mint azt remélted. Ennek értéke így 1772 ha jól számolom, de az Adorandi jelző nélkül is 771.


Persze mint írtam, megteheted, hogy megcsonkítod, viszont azzal már tényleg a legócskább "jutuberek" szintjére süllyed az egész érvelésed.

2017. dec. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 A kérdező kommentje:

Ja értelek.


De amit még a legelején említettem, a másik 4 pápai dokumentumban szó szerint Vicarius Filii Dei szerepel, mindenféle szócsere meg efféle nélkül.

2017. dec. 14. 16:14
 40/50 A kérdező kommentje:

Elsőnél:


"… ut ficut B. Petrus in terris vicarius filii Dei videtur effe conftitutus, ita etiam …"

2017. dec. 14. 16:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!