Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusoknak mi az ellenérvü...

Katolikusoknak mi az ellenérvük arra nézve, hogy a 666 (Jel.13.16-18. ) a pápaságra vonatkozik?

Figyelt kérdés

Vicarius Filii Dei


1: Jelentése pont megegyezik a Jelenések könyvében szereplő leírással (anti - vicarius + Filii Dei - Christi közös jelentése).


2: használták a pápák is magukra ezt a címet + több hivatalos katolikus dokumentumban is így hivatkoztak rá.


3: Gemátria szerint összeadva 666 jön ki.



2017. dec. 14. 12:18
1 2 3 4 5
 41/50 A kérdező kommentje:

a másodiknál szintén nem szó szerint az, ez igaz:


" et ita illi est agendum; Vicarius enim Jesu Christi Filii Dei est."

2017. dec. 14. 16:17
 42/50 A kérdező kommentje:

harmadiknál is van benne egy csere:


"Beatus Petrus videbatur in terris vicarius Dei filii constitutus"



De nem tudom, hogy ez mennyit változtat a jelentésén..

2017. dec. 14. 16:19
 43/50 A kérdező kommentje:

Negyediket meg ötödiket meg már elküldtem ugye.


Szóval 1 olyan van eddig, ami tényleg úgy szerepelt szó szerint, ez pedig az első volt.

2017. dec. 14. 16:20
 44/50 anonim ***** válasza:
94%
Most akkor Ellen White volt a fenevad, ugye?
2017. dec. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 A kérdező kommentje:

Nope. És légyszi ne trollkodd meg ezt a beszélgetést.


Ráadásul ne egy alaptalan érvvel.

2017. dec. 14. 16:26
 46/50 anonim ***** válasza:
93%

Az elsőnél elég egyértelmű, hogy se nem cím, se nem a pápára vonatkozik. Sőt latin tudás sem kell hozzá, mert ahol "filii" szerepel kis betűvel, ott nem Jézusra vonatkozik, hanem ránk, emberekre. Ahogy magyarban is van Isten Fia és van Isten fia/fiai. Ez latinban is ugyan így meg van.

Így kiesik a 3. is.


A másodiknál jó lenne látni a szövegkörnyezetet a jelentés kiguberálásához, viszont itt is érvényes mindaz, amit már korábbi hozzászólásokban írtam.

Egyébként valami olyasmi lehet, hogy "Helytartó, mert Jézus Krisztus Istennek a Fia". De itt is elég csonka a szöveg. Az "enim" jelenti többek között, hogy "mert, valójában, ugyanis".


Viszont úgy hiszem, hogy cáfoltam minden felhozott érvet. Szóval rányomhatod a nagy piros pecsétet; "BUSTED", mint a sorozatban.


Hidd el, ha olyan komoly reformereknek, mint akár Luther, akinek kisújában volt a latin, nem sikerült ezt rávetni az Egyházra, akkor neked sem fog menni, se más összeesküvéseket gyártó netes oldalaknak, jutubereknek, akik egyáltalán nem értik mit olvasnak, de nagyon megörülnek, hogy egy mondaton belül szerepel ez a 3 szó, nem törődve a szöveg értelmével.


Ezennel el is köszönök ettől a kérdéstől, mert elég időigényes mindennek utánanézni és fordítgatni latinból hozzá. Remélem, hogy ez az 5 mellélövés is bizonyította számodra, hogy talán butaság az egész állítás.

2017. dec. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:

Ezt pusztán számmisztikával igazolni, vagy cáfolni nem elégséges érv, és ezért szerintem az ilyen elméletek, ha nincsenek alá támasztava erkölcsi érvekkel, akkor semmit sem bizonyítanak.

Az erkölcsi érvelés alatt értem azt, ami jézusi erkölcsi tanításon alapszik.


Egy pld idézek ezzel kapcsolatban:

"Kire vonatkozik a Jelenések könyvének parázna asszonya?"


"Minden speciális hitet képviselők hatalmasaira, „véneire”, akik uralkodni akarnak és ítélni akarnak a lelkek felett, vonatkozik a Jelenések könyvének nagy babiloni, parázna asszonya.


Csak az univerzális hitet képviselők azok, akik lélekben függetlenek minden megszervezett hatalmasságoktól, akár Jehova Tanúinak, akár Hitgyülekezeti hatalmasságoknak, akár katolikus uralkodóknak nevezik magukat.


Az univerzális hitet képviselők az Én, a te Jézusod tanítványai. Ők azok, akik hiszik, hogy ők emberek, és joguk van arra, hogy ezt az elismerést másoktól is elvárják a maguk számára, s ugyanakkor élni akarják azt, hogy mások is emberek, s ezért szeretniük kell mindenkit, mint önmagukat, függetlenül attól, hogy milyen valláshoz, nemzethez, fajhoz tartozik az a másik ember. "


Jézus; A HANG - könyv 4095

2017. dec. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
100%

"Nope. És légyszi ne trollkodd meg ezt a beszélgetést.

Ráadásul ne egy alaptalan érvvel."

Akkor a te érved is alaptalan a Pápával szemben. Hisz Whitenak a nevének száma kiadja a 666-ot. Tehát a te levezetésed alapján jön ki.

2017. dec. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
71%

"Én tényleg KIZÁRÓLAG azért tettem fel itt a kérdést, hogy a szkeptikus és objektivitásra törekvő gondolkodásommal korrekt legyek. "

Röviden? Hazudsz.

Bővebben:

Szkeptikus lehetsz - egy tradicionális értékeket hordozó hierarchikus rendszerrel szemben - csak sok értelme nincs, egyszer észre kell venni hogy az egész lét hierarchikus rendben van. A szakrális hierarchiák ennek megjelenítései.


Objektivitásra törekedhetsz - de észre kell venni hogy nem lehet. Mindig szubjektum, ALANY törekszik és próbálja megmondani az "objektív valóságot" - alanyi-tárgyi dichotómiában.

Ha közben azt hangoztatja, hogy "ez az objektív igazság, én csak korrekt akarok lenni" - vagy hazudik, vagy elmebeteg.

2017. dec. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
Leginkább az, hogy az ő Egyházukat Krisztus alapította, és hogy a Jelenések könyve a Római Birodalom időszakáról szól, vagyis a 666 is azzal áll összefüggésben.
2019. máj. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!