Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valóban létezik pokol vagy ez...

Valóban létezik pokol vagy ez csak elferdítés, mint ahogy a Jehova tanúi is mondják?

Figyelt kérdés

2017. dec. 19. 01:19
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
36%

#9

Legalább ne hazudnál ekkorát a tudomány nevében...


Bár aki nem ismer se Istent, se embert, könnyen hazudik szemrebbenés nélkül, azt hiszi, nem lesz következménye.

2017. dec. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
0%

Inkább úgy kellene mondani, hogy jelenleg a tudomány egy szemernyi jelét se látja a mennynek, pokolnak...

attól még persze létezhet, csak igen kicsi az esélye.

2017. dec. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
0%

Valóban van pokol,ahol Jézus is pihent megfeszíttetése után,mígnem harmad nap feltámadt.A pokol,a halál alvásának helye.


„Barátunk, Lázár elaludt, de elmegyek és fölébresztem.” „Uram, ha alszik, akkor meggyógyul” – felelték a tanítványok. Jézus Lázár haláláról beszélt, de ők azt hitték, hogy alvásáról beszélt. Ezért Jézus világosan megmondta nekik: „Lázár meghalt."(Jn 11:11-14,

2017. dec. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 KZitus ***** válasza:
6%

Szia


Ezt a szót: "pokol", az ember csak a Bibliából olvashatta, ismerhette meg. Azután ki mit értett alatta, vagy mit magyarázott bele,úgy mindenki másként értelmezi, és ez így van jelenleg is.


A „pokol” szó sok bibliafordításban megtalálható. Egyes fordítások azonban ugyanezekben a versekben a „sír”, „holtak országa” és ehhez hasonló kifejezésekkel élnek. Más bibliafordítások nem fordítják le a „pokol”-nak megfelelő eredeti nyelvű szavakat, hanem átveszik őket a saját ábécénk betűivel írva le azokat. Mely szavakról van szó? A héber se’ólʹ és az ennek megfelelő görög haiʹdész szóról, amelyek nem egyes sírhelyekre, hanem az elhunyt emberiség közös sírjára vonatkoznak; ezenkívül az örök megsemmisítés szemléltetésére használt geʹen·na kifejezésről. Ám mind a kereszténység soraiban, mind a nem keresztény vallásokban azt tanítják, hogy a pokol a démonok lakhelye, s büntetésül (amely egyesek szerint kínzást is magában foglal) ide kerülnek a gonoszok a haláluk után.

2017. dec. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
7%
Ha a pokolban valóban gyötrik az embereket, akkor ezt kik teszik? sátán és a démonok? akkor ők jutalmat kaptak? Isten? akkor szép egy szerető Isten lenne.....
2017. dec. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 Tantételbeli ***** válasza:

Pokol, ahogyan az egyházak tévesen tanitják - nincs!


Jehova Tanúi és más felekezetek gondosan tanulmányozzák és értik a Biblia eredeti héber és görög szövegeit, tudják a "pokol".nak forditott hibás egyházi értelmezések/bibliafordítások szövegbeli hibáit és rávilágÍtanak a 'seol'" és 'hádesz' szavak valódi jelentésére, melynek az égvilágon semmi köze a buta egyházi értelmezésekhez.



A seol és hádesz egyszerően a sírt jelenti, az enyészet helyét, ahová minden halott kerül,- és ahonnan fel fognak támadni a halottak! Ez a Biblia tanítása


Tüzes pokol, meg ahol a bűnösöket kjnozzák, olyan hely nincsen, ezt csak az ál- keresztények, (Istentagadók) a hamisok tanítják!

2017. dec. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:

#16

Elég meredek kijelentéseid vannak. Ehhez részben csukott szemmel kellett olvasni a Bibliát, hogy ilyen nyugodt szívvel terjeszd a hamisságot.

Egyébként azokat szoktál álkereszténynek nevezni hivatalosan, akik nem fogadják el az apostoli, még inkább a Nicea-konstantinápolyi Hitvallást.

2017. dec. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 Tantételbeli ***** válasza:
62%

Kedves 17-es hozzászóló!


"Elég meredek kijelentéseid vannak"


Abban egyetértek, hogy neked "meredek", de nyilván azért, mert nem egyezik a te nézeteiddel.


"Ehhez részben csukott szemmel kellett olvasni a Bibliát, hogy ilyen nyugodt szívvel terjeszd a hamisságot. "


Hidd el nekem, hogy már számtalanszor végigolvastam a Szentírást (nem csukott szemmel), és valóban "nyugodt szívvel" írtam, amit, mert erről vagyok meggyőződve. Az hogy ez szerinted "hamisság" abból lehet, hogy téged másra tanítottak.


"Egyébként azokat szoktál álkereszténynek nevezni hivatalosan, akik nem fogadják el az apostoli, még inkább a Nicea-konstantinápolyi Hitvallást"


Én meg jogosabban azokat nevezem ál-kereszténynek, akik Isten Szavát, a Szentírást tagadják a dogmáik/hitvallásaik kedvéért.


Minden jót neked!

2017. dec. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:

16.Hsz!


Többnyire egyetértek azzal,amit írtál,kivéve a végét.


Én azt gondolom,hogy a tüzes pokol hamis tanában,az ördögtől megtévesztett emberek hisznek,akikben eltorzította Sátán a Szeretet Istene képét.


Egy súlyos ellentmondás a "tüzes pokol"hamis tanában,miszerint az ördögök-Sátán vezetésével-kínozzák az elkárhozottakat,s ezzel,az Isten ellen lázadók kedvenc időtöltésüknek élhetnek.

Ugyancsak gonosz hazugság,hogy Sátánt,és ördögeit-a teremtményeket isteni rangra emelve- örök életűnek állítják be,sőt,Isten akarata végrehajtóinak.

Ez,teljesen ellentmond a Biblia világos tanításának,hisz minden,ami bűn,Isten elleni lázadás,a tűz tavába vettetik az utolsó ítéletkor.

Mindezektől megtisztul a világegyetem.


Az,igen érdekes kérdés,miért fogadja el a többség a logikátlan hamis tant,s miért gúnyolódnak az igazságon.

2017. dec. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves 18-as hozzászóló!


"Többnyire egyetértek azzal,amit írtál,kivéve a végét."


Ok, mi a gond a végével?


"Én azt gondolom,hogy a tüzes pokol hamis tanában,az ördögtől megtévesztett emberek hisznek,akikben eltorzította Sátán a Szeretet Istene képét. "


100 százalékig egyetértek!


"Egy súlyos ellentmondás....."


Teljesen igazad van, én ugyanezt értettem meg a Szentírásból! Nem "csukott szemmel" olvasásból, ahogy nekem irta egy hozzászóló, hanem éppen ellenkezőleg, értelemmel való olvasásból!


" Ez,teljesen ellentmond a Biblia világos tanításának,hisz minden,ami bűn,Isten elleni lázadás,a tűz tavába vettetik az utolsó ítéletkor.

Mindezektől megtisztul a világegyetem. "


Ámen! így lesz, mert ezt írja a Szentírás, te megértetted! :)


"Az,igen érdekes kérdés,miért fogadja el a többség a logikátlan hamis tant,s miért gúnyolódnak az igazságon"


Azért, mert meg vannak vakítva: "Ezeknek a gondolkozását e világ istene megvakította, mert hitetlenek, és így nem látják meg az Isten képmásának, Krisztusnak dicsőségéről szóló evangélium világosságát" (2Kpr 4:4), ill. "az egész világ a gonosz hatalmában van" (1Ján 5:20), és "a hatalmas sárkány, az ősi kígyó, akit ördögnek és Sátánnak hívnak, aki megtéveszti az egész földkerekséget" (Jel 12:8), meg "közületek is támadnak majd férfiak, akik hazugságokat beszélnek, hogy magukhoz vonzzák a tanítványokat." (ApCsel 20:30), továbbá "Mert hamis krisztusok és hamis próféták támadnak majd" (Máté 24:24), stb...


Az egyik legfontosabb kérdés, amit meg kell értenünk, hogy mi Isten szándéka az emberrel. Sajnálatos módon ki kell jelenteni, hogy a legtöbb "keresztény" egyház nem egészen az igazságot tanítja ebben a dologban, ezért is ragaszkodnak a "pokol" hamis tanításához.

2017. dec. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!