Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valóban létezik pokol vagy ez...

Valóban létezik pokol vagy ez csak elferdítés, mint ahogy a Jehova tanúi is mondják?

Figyelt kérdés

2017. dec. 19. 01:19
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
40%

48.Hsz!


Tisztázzunk néhány fogalmat!

Egyetértesz-e ezekkel:

1.Az Isten szeretet,s a szeretet feltétlenül jót akar annak,akit szeret.

2.Jó-e,egy örökkévalóságon keresztül szenvedni?

3.Igaz-e,hogy az ember"lelke"Isten lényének egy darabja?

4.Igaz-e,hogy az ember földi teste a Föld porává válik a halál után?

5.Igaz-e,hogy a "pokolban",az ember "lelke"-ami Isten lénye egy darabja-szenved,egy örökkévalóságon keresztül?

6.Mit csinál az ördög, ördög társai a pokolban,és mennyi ideig?

Ha az ember,és az ördögök lelkei is Istentől származnak,akkor Ő tulajdonképpen saját magát kínozza,egy örökkévalóságon keresztül?


A skizofrénia tünetei hatásosan kezelhetők,megfelelő dózisban szedett, korszerű gyógyszerekkel.

2018. jan. 2. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
95%

1., Isten a szeretet, de dem erőszakolja rá senkire sem magát, mindenkinek szabad választása van, hogy mellette vagy ellene dönt.


2., Szerinted? De a szenvedés abból fakad, hogy a kárhozott ember kizárta önmagát az örömből, Istentől.


3., Isten teremtette az embert, nem levágta ollóval lényének egy darabját.


4., Igaz, ahogy az is igaz, hogy mindenki megdicsőült testet fog kapni Istentől, melyet Jézussal mutatott meg nekünk.


5., Isten továbbra se vágott le magából egy darabot ollóval, hanem teremtette az embert, így a lelkét is.


6., Már idéztem párszor, de megtehetem újra:

"A sátánt, aki félrevezette őket, kénköves, tüzes tóba vetették - itt fog gyötrődni a vadállattal és a hamis prófétával éjjel-nappal, örökkön-örökké."


Az utolsó mondatodat nem értem, de ha ilyen gyógyszerre van szükséged, akkor írasd fel orvossal és ne felejtsd el beszedni.

2018. jan. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:

52.Hsz!


Bocsi,de nem sorban válaszolok!


1.Egyetértünk.

2.Egyetértünk.

3.Egyetértünk,de

5.Isten kezével(sic)alkotta meg az embert a Föld porából,s lelkét nem teremtette,hanem alkotásába "élet leheletét lehelte",s ettől vált a szervezett anyag(emberi szervezet) "élő lélekké".Tehát az élő lélek,az élő ember egésze,s nem,valami anyagtalan szubsztancia.


4.Félig egyetértünk,mert az Istent elutasítók(elkárhozottak) nem kapnak "megdicsőült testet".


6.Az"örökkön örökké"kifejezést,mivel az befejezett jövőídőben van írva,én "visszavonhatatlanul"-nak értem.


Az,aki elhatárolta magát az élet forrásától-mint Sátán,elbukott angyalai,és az elkárhozottak,-egyszerűen megszűnnek többé élni,örökkön örökké.

2018. jan. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
62%

"Isten kezével"


Maradjunk annyiban, hogy Isten szellemi lény és szavával teremtett mindent. Elég volt csak annyit mondania, hogy "Legyen!" és lett. Nem öltött testet, hogy kezével gyúrmázzon.


Kevered a pneuma és pszükhé fogalmát, ehhez pedig felhasználsz egy rossz fordítást.

Az ember élőlénnyé (pszükhé) lett azáltal, hogy lelket (pneuma) teremtett belé. Mivel az ember test és lélek egység.


"Az"örökkön örökké"kifejezést,mivel az befejezett jövőídőben van írva,én "visszavonhatatlanul"-nak értem."


Értheted úgy ahogy akarod, az Íráson nem változtat. Akkor értsd ahogy írod: visszavonhatatlanul fognak szenvedni, éjjel és nappal.


Mint korábbi hozzászólásomban már igazoltam (eredeti ógörög szöveggel), mind az üdvözültek, mind a kárhozottak esetén teljesen ugyan azt az igeidőt, sőt ugyan azt a mondatszerkezetet használja János.


De abban hiszel, amiben akarsz, felőlem lehet az egyszarvú póni is.

Jézus nagyon világosan tanított a kérdésről, ahogy a Jelenések könyve is teljesen egybevág ezzel a jézusi tanítással.

2018. jan. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:

54.Hsz!


Nem tudom,te honnan vetted azt a tévtant,hogy "Isten lelket teremtett az emberbe".Én ilyet nem találtam még.

A "Szent István Társulat"így fordítja az első ember teremtését:


"Akkor az Úristen megalkotta az embert a föld porából és orrába lehelte az élet leheletét. Így lett az ember élőlénnyé."(1 Móz 2:7)


Más fordítások,az "élőlényt","élő lélek"-nek fordítják,de egyikben sem találtam olyat,amelyikben Isten a testbe "lelket"teremtett volna.

2018. jan. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:

54.Hsz!


Mivel az Isten lélek,és nem tudjuk mit jelent az ember,mit képmás kifejezése,nem tudhatjuk,van e keze,tenyere,vagy a szervezetünk megformálása a Föld porából miféle tevékenysége volt.


Annyi bizonyos,hogy az embert nem szavával teremtette.

2018. jan. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
Héberül seol - görögül hádesz - latinul inferno - magyarul pokol. Nem összekeverendő ( bár megteszik) a lángoló tűz tavával ( kénköves pokol/tüzes pokol), ami a végső megsemmisülés helye, innen nincs feltámadás, Jézus a gyehenna szóval utal rá. Innen ered: a tüzük ki nem alszik férgük el nem hal.
2018. ápr. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:

#57

Már csak azért is erősen érdekes az elméleted, mert te szeretnéd megmondani, hogy mit jelent a tűznek tava. Pedig a Szentírás pontosan elmondja:

"A sátánt, aki félrevezette őket, kénköves, tüzes tóba vetették - itt fog gyötrődni a vadállattal és a hamis prófétával éjjel-nappal, örökkön-örökké."


Láthatóan a Szentírás magyarázata szöges ellentétben áll a te magyaázatoddal. Kinek kellene hinni? Neked vagy Isten szavának?

2018. ápr. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
#58 Azért is érdekes mert te egyetlen versből pröbálsz messze menő következtetéseket levonni. Olvass tovább is és meglátod mit mond még a szent írás. Annyi is elég ha végig olvasod a jelenéseket. Ha továbbra is makacsul ragaszkodsz a saját és nem az Isten igazához, akkor többek közt azt is álitod, hogy Jób kínzatni akarta magát az örökkévalóságik a földi szenvedés helyett valamint, hogy Isten hazudott a test és lélek megsemmisítêsével kapcsolatban.
2018. ápr. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
Nem, Isten nem hazudott, egyszerűen nem mondott ilyet ssoem. A tűz tavát, mint második halált értelmezitek megsemmisülésnek, pedig igével támasztottam alá, hogy mit jelent a tűz tava. Egy már nem létező tud örökké szenvedni?
2018. ápr. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!