Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valóban létezik pokol vagy ez...

Valóban létezik pokol vagy ez csak elferdítés, mint ahogy a Jehova tanúi is mondják?

Figyelt kérdés

2017. dec. 19. 01:19
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 Tantételbeli ***** válasza:
Előző hsz 19-esnek szólt, bocsesz!
2017. dec. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:

20.Hsz egyetértünk.


Elgondolkoztam,egy hasonló dilemmán:


Isten Ádámnak egy Évát teremtett,s mégis eltűrte évezredeken keresztül a sok száz nejűséget. Miért?....


Isten választott népe évezredeken keresztül politikai messiást várt. Miért tűrte el Isten,ezt a vad tévhitet?


Nyilván,ha követői geoid Földről beszéltek volna,kiirtották volna őket az általános szilárd lapos Föld elmélet tagadása miatt,de a többnejűség,és a messiás mibenléte nem ilyen kérdések.

Azt gondolom,hogy a"keresztény"közösségek által tanított hamis tanokat hasonló türelemmel viseli el Isten.

2017. dec. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 Tantételbeli ***** válasza:
62%

Kedves 22-es hozzászóló!


"Isten Ádámnak egy Évát teremtett,s mégis eltűrte évezredeken keresztül a sok száz nejűséget. Miért?...."


Az tény, hogy Isten egy ideig megtűrte ókori szolgáinál a többnejűséget (erre utalt Jézus:Mt 19.8) Erre több oka is lehetett. A többnejűség pl. lehetővé tette, hogy az izraeliták sokkal gyorsabban szaporodjanak. Fontos kiemelni, hogy nem Isten hozta létre ezt az elrendezést – ő csupán megengedte és szabályozta (pl:2 Móz 21:10, 5Móz 21:15–17)–, de annak idején volt egy bizonyos célja: "Az izraeliták pedig termékenyek voltak, és egyre többen lettek. Egyre csak sokasodtak, rendkívül megerősödtek, és ezért megtelt velük az ország" (2Móz 1:7).


Elképzelhető az is, hogy Isten azért is engedte meg a többnejűséget, hogy így biztosítson védelmet és megélhetést azon nőknek, akik másként nem mehettek volna férjhez. Hiszen ha egy férfinek több felesége volt, mindnyájukról kötelessége volt gondoskodni, és valamennyiüket megvédeni. Ezért érthető, hogy a mózesi Törvényben nem találunk kifejezetten tiltást a többnejűségre, ámde nem is támogatja azt. A többnejű háztartást soha nem lehetett ideális állapotnak tekinteni, elég csak Ábrahám, Dávid vagy Salamon többnejűségének szomorú következményeire gondolni. Az ószövetségi történetekben minden bigám és poligám kapcsolat kivétel nélkül negatív fényben tűnik fel.


Még Jákobot is csellel kényszerítették többnejűségre, ám mégis megáldatott 12 fiúval és néhány lánnyal, akiket két felesége és azok szolgálólányai, vagyis Jákob ágyasai szültek (1Mó 29:23–29; 46:7–25). Ámde később Isten a Fia, Jézus által egyértelművé tette, hogy mi az akarata a házassággal, és ugyanezt erősítette meg az apostoli tanítás is a keresztények számára: egy férfinak egy felesége lehet: Mt 19:4-6 ("a teremtő kezdettől fogva Férfiúvá és asszonnyá teremté őket" - nem férfivá és asszonyokká., ill. "nem kettő, hanem egy test" - nem 3,4,5, stb test lesz eggyé a házasságban, hanem 2, a férfié és nőé, mint férj és feleség), Mk 10:6-9 ("az ember ragaszkodik feleségéhez" - egyesszámban, nem feleségeihez, 1Kor 6:16 ("ketten lesznek úgymond, egy testté" - nem többen, hanem ketten), Ef 5:23 ("a férj feje a feleségének" (egyesszámban - nem feleségeinek) Ef 5:25 ("ti férfiak, szeressétek feleségeteket" - egyesszámban - nem feleségeiteket) Ef 5:28 ("kell a férfiaknak szeretni az ő feleségöket - egyesszám, nem feleségeiket) Ef 5:31 (a jézusi tanítás megismétlése - Mt,Mk), Ef 5:33 ("ki-ki az ő feleségét úgy szeresse..." - egyesszámban - nem feleségeit) 1Tim 3:2,12 ("egy feleség" - ez magért beszél), Tit 1:6 (megintcsak "egy feleség" - nem több),


Tehát levonható a következtetés, hogy bár Isten valóban egy ideig eltűrte a többnejűséget, a szándéka egyértelműen nem ez. Még az Ószövetségből is egyértelműen látszik: 1Móz 2:22-25 (Ádám csupán egyetlen feleséget kapott. Isten teremtése és akarata szerint: 1 férfi és 1 nő lettek egymásnak adva! Az Úr (JHVH) Isten "odavitte az emberhez", mármint Ádámhoz Évát, tehát a szándéka félreérthetetlen. Azt is kijelenthetjük, hogy Ádám és Éva házasok voltak, mert úgy hivatkozik rájuk, mint az emberre és az ő feleségére) Péld 5:18 ("örvendezz a te ifjúságod feleségének." - egyesszámban - nem feleségeidnek) 5Móz 13:6 ("kebleden lévő feleség" - egyesszámban - nem feleségeid) Mal 2.14,15 ("a te ifjúságod felesége" - egyesszámban - nem feleségei), stb.



"Isten választott népe évezredeken keresztül politikai messiást várt. Miért tűrte el Isten,ezt a vad tévhitet?"


A messiási próféciák helytelen értelmezéséből meg a rabbik tanításából következik, hogy a legtöbb zsidónak nem volt helyes fogalma a Messiás szerepéról. Ám Isten nem is őket (pl. a zelótákat) támogatta, hanem azokat az egyszerű embereket, akik Jézust követték, aki pedig világossá tette, hogy nincsenek politikai ambíciói. Szabályosan elmenekült, amikor királlyá akarták tenni (János 6:14,15), Pilátusnak meg nyiltan megmondta: "Az én királyságom nem ehhez a világhoz tartozik...királyságom nem ebből a világból való" (János 18:36)


Az igazi hívők mindig is felismerték,hogy a Messiás elsősorban próféta és tanító lesz, nem forradalmár, még a szamaritánus asszony is: "Tudom, hogy egyszer eljön a Messiás, és amikor majd eljön, mindent megmagyaráz nekünk" (János 4:25)



"Azt gondolom,hogy a"keresztény"közösségek által tanított hamis tanokat hasonló türelemmel viseli el Isten."


Igaz, hogy jelenleg elnézi,de nem fogja elviselni a végtelenségig. Akkor fog cselekedni, amikor az Ő időtervében elérkezünk ahhoz a ponthoz (ApCsel 1:7) A Jelenések könyve az egész globális hamis vallást egy szajhához hasonlítja és leírja a végső sorsát is: teljes pusztulás. (Jelenések 17.,18. fejezet)


Ezután pedig csakis az egyetlen igaz Isten imádata marad fenn, a hamisaké eltűnik - legalábbis ezt írja a Szentírás.

2017. dec. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:

A 23.Hsz-hoz egy személyes vélemény:


Ha a teljes igazság ismerői követnék jellemükben,gondolataikban,tetteikben a felismert igazságot,Isten áldásával sugározhatnák a teljes világosságot.

2017. dec. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves 23-as!



"Ha a teljes igazság ismerői követnék jellemükben,gondolataikban,tetteikben a felismert igazságot,Isten áldásával sugározhatnák a teljes világosságot."


:) Ezzel nehéz vitatkozni, nem is akarok, mert ez a leglogikusabb következtés!



Ámde honnan gondolod, - mármint gondolom hogy gondolod - . hogy nincsenek ilyenek?


Persze én sem tudok rámutatni senkire- -na ők azok! Ámde mégis vannak igaz hívők, vagy Jézus hazudott volna?


Nyilván nem! Meg kell őket találni és én úgy értem, hogy őket nem feltétlenül -sőt bizonyosan nem -egy adott egyház/felekezet falai között találod meg.


Dehogy Jézusnak vannak igaz követői az bizonyos, mert az Isten Fia nem hazudott...


Ez persze az én meglátásom és lehet tévedek, de jelenleg így látom.

2017. dec. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:

A pokol egy TELJESEN valós dolog.

A pokol igazából egy olyan hely ahol az Örökkévalóságig le kell rónod azt a bűnt amit a legjobban és legtovább elkövettél és nem tettél le.

(Az örökkévalóság NEM igazából örökkévalóság mert amig vissza nem tér Jézus addig maradnak ott a lelkek és amikor VISSZAJÖN és legyőzi a Sátánt akkor végérvényesen megszűnik a gonosz és a gonosz lelkek MINDÖRÖKRE.)

Isten nem tűri meg a bűnt.

2017. dec. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:

25.Hsz!


Kiváló meglátás!

2017. dec. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:

26.Hsz!


Egyetértek veled,némi fogalmazási eltéréssel,de szerintem egyre gondolunk.


"... azt a bűnt amit a legjobban és legtovább elkövettél és nem tettél le."


"... azt a bűnt amit nem adtál át Jézusnak."

2017. dec. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:

25-ös vagyok...

Ő igen...

Azt a bűnt amit a legtovábbik benned maradt

(Ezt igazából Dante miatt tettem ide)

Dante látta hogy vannak fokozatok

2017. dec. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves 29-es hozzászóló!


"25-ös vagyok..."


NEM! Az én voltam, te a 26-os vagy. :)


Amúgy aki ismeri a Szentírást és elfogadja Isten Szavának és abban hisz, annak semmi köze Dantéhoz - íróként persze lehet tisztelni - meg a pokolról írt marhaságaihoz, mert azoknak az égegyattavilágon semmi közük a valósághoz, a Bibliához.


Amit ó leírt, az nincsen! Fantazmagória! A Biblia a "pokol"-nak fordított szó alatt - héber seol és görög hadesz - egyszerűen a sírt érti, az enyészet helyét, ahová a halottak kerülnek (mindannyian, gonoszok és jók is), ahonnan van a feltámadás. Ez a Biblia tanítása, nem más.

2017. dec. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!