Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit gyulekezeterol kerdeznek,...

Hit gyulekezeterol kerdeznek, hogy milyen videok vannak fenn a neten?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy van "rangatozas". Most erre en kifejezetten kivancsi lennek. Mier rangatoznak? Kukdjetek mar rola legyszives egy videot, mert sehol sem talalok. Es milyen gyakran csinaljak ezt? Minden alkalommal?


Mi az a vidam vasarnap??



2017. dec. 22. 15:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:
44%

Nem vettem észre, hogy bármibe belekötöttem volna. Azt azonban állítom, hogy sokan bújtak már ki hasonló érvvel a válasz alól. Ettől azonban még igaz, hogy aki hittel segítségül hívja az Úr Jézus Krisztus nevét, az megmenekül, újjászületik és Isten gyermekévé válik. Aki ezt átéli, joggal nevezheti Istent az Apjának, és kérhet Tőle Szent Szellemet, és Ő ad is Szent Szellemet. Soha nem jártam úgynevezett történelmi egyházba rendszeresen, ezért nem tudom, hogy szoktak-e Szent Szellemet kérni az Atyától. A pünkösdiek és a karizmatikusok szoktak. Jézus pedig azt mondja, hogy ha ezt ők megteszik, akkor kapnak is. Ezt te vitatod, amikor azt mondod,hogy azokat a megnyilvánulásokat, amelyeket kifogásolsz, nem a Szent Szellem cselekszi, mintha a Bibliától teljesen idegen lenne az ilyesmi, pedig nem az, csak figyelmesen kell olvasni.


Régen, a XX. század elején főleg a nyelveken szólás volt a véres posztó. Aztán jöttek az egyéb szellemi ajándékok, aztán az elesés, majd a démonoktól való szabadulás üzenete. A kritikusok szerint ez mind-mind az ördögtől van. Aztán 1994-ben jött a nevetős kenet, amit követett a rázkódós, ugrálós, szaladgálós kenet. Az is az ördögtől volt a kritikusok szerint. Ha a Názáreti Jézus most járna közöttünk testben, és Ő tenne csodákat, Őt is az ördögtől valónak mondanák. Illik rájuk Jézus megállapítása:


"Mihez hasonlítsam azért e nemzetségnek embereit? és mihez hasonlók? Hasonlók a piacon ülő gyermekekhez, kik egymásnak kiáltanak, és ezt mondják: Sípoltunk néktek, és nem táncoltatok; siralmas énekeket énekeltünk néktek, és nem sírtatok. Mert eljött Keresztelő János, aki kenyeret sem eszik, bort sem iszik, és ezt mondjátok: Ördög van benne. Eljött az embernek Fia, aki eszik és iszik, és ezt mondjátok: Ímé a falánk és borivó ember, a vámszedők és bűnösök barátja. És igazoltatik a bölcseség minden ő fiaitól." (Lk 7,31-35)


Szerintem komoly bajok vannak némelyek észleléseivel, intuícióival. Legnagyobb bajnak azonban nem azt látom, hogy nem tudnak egyes dolgokat elfogadni, mert nem értik. Mindenki így kezdte. A legnagyobb problémának azt tartom, hogy azonnal készek minősíteni: családellenes, társadalomellenes, egyházellenes, démonikus. A probléma lényege pedig az, hogy szellemi kijelentés híján, amelynek létezését sok kritikus el sem fogadja a mára nézve, a saját értelmükre és belátásukra tudnak támaszkodni, amiről azt mondja a Biblia, hogy ne csináljuk.


"Bizodalmad legyen az Úrban teljes elmédből("léb", azaz szívedből); a magad értelmére pedig ne támaszkodjál." (Péld 3,5)


Sokan ezt teljesen fordítva teszik, kételkednek az Úrban teljes szívükből, és a tulajdon értelmükre támaszkodnak. Ez azonban nem egészen az, amit a Biblia mond.

2017. dec. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 anonim ***** válasza:
45%

#21

Sajnálom, ha a válasz elöli kibújásnak vélted, de lényegében elkezdtél mellébeszélni és olyanokra reagáltál, amit nem is írtam. Egészen konkrétan a videoban látható rázkódásról és hasonlókról volt szó. Még csak szóba se hoztam a nyelveken szólást, amiről kaptam tőled 1 bő oldalnyi terjedelmű szöveget. De nem baj, vettem a fáradtságot és erre is válaszoltam.


De remélem, elnézed nekem, hogy 24-én du. nem fogok oldalakat írni, bibliai igéket keresgélni a hozzászólásodra, hosszú időt eltöltve a monitor előtt.


Szóval igen, megoldottam ilyen kurtán. Remélem nem hagy benned túl mély nyomot. Ha érdekel későbbiekben a véleményem, egy alkalmasabb időben tedd fel kérdésként és ott válaszolok rá.


Neked is áldott, boldog karácsonyt!

2017. dec. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 anonim ***** válasza:
66%
Hát annyi szent, hogy sem pszichiáterhez, sem lelki gondozóhoz nem megyek azért, mert nem válaszolsz itt és most. Egyébként nem akartam igazságtalan lenni veled, de az elmúlt időszakban többször bújtak ki a válasz alól hasonlóan, nem mondom, hogy esetedben is ez történt. Azt viszont mondom,hogy amit mellébeszélésnek mondasz, az összefügg azzal, amiből kiindultunk. Ahogyan az építkezést az alapnál kezdik, nem pedig a gipszstukkónál, úgy gondolom nem helytelen, ha az alapoknál kezdjük a vizsgálódást egy olyan kérdésben, hogy mi van Istentől és mi van az Isten ellenségétől. Erre tettem kísérletet fentebb, nem okvetlenül szorosan az általad írtakra reagáltam, bár a "hablatyot" azért mégiscsak te hoztad szóba a kilences hozzászólásodban. A válaszod érdekel, de csak akkor, ha azokba a dolgokba tényleg bele mersz gondolni, amiket felvetettem. A véleménykülönbség nem olyan nagy probléma, ha nem spilázzuk túl. Nem fogom kiírni külön a kérdést, de egy számodra alkalmas időpontban akár itt is reagálhatnál, ha nincs ellenedre. Köszönöm a jó kívánságot.
2017. dec. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 anonim ***** válasza:
22%

És csak nyomja és nyomja...

Karácsonykor is.

2017. dec. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 anonim ***** válasza:
54%
Nocsak! Már négyből egy nem a pirosat nyomja? Egyre hasznosabbak a hozzászólásaid. Ha nem csak a vöröset olvasnád és a képeket néznéd, akkor előbb-utóbb elérhetné akár még az ingerküszöböt is.
2017. dec. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 anonim ***** válasza:
23%

Milyen vöröset?

Menj el szemészhez vagy vmilyen másik orvoshoz...

Nehogy azt gondold, hogy én elolvasom azt a sok oldalt, amit te itt leprodukálsz.

Még ha tartalmazna is valamit,

tudod, a szellemisége miatt NEM.

2017. dec. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 anonim ***** válasza:
15%
És ugye nem baj, ha neked nem kívánok boldogat?
2017. dec. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 anonim ***** válasza:
38%

Kedves 22-es!


"Sajnálom, ha a válasz elöli kibújásnak vélted, de lényegében elkezdtél mellébeszélni és olyanokra reagáltál, amit nem is írtam."


Igen. A. barátunknak ez a hobbija. Mellébeszél, összehord tücsköt-bogarat, olyanokra reagál kioktatás céljából, amik nem léteznek.

Azt hiszi, az ő bölcsességei nélkül megszűnik forogni a Föld.

2017. dec. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom, mi ennyire bonyolult? Én feketével írok, te a vöröset olvasod. Mivel nincs találkozási pont, nem jön létre részedről az olvasás, képeket pedig nem lehet beilleszteni az oldalon. Így aztán én mondok valamit, te pedig gondolsz mást, mivel olvasás híján esélyed sincs tudni, hogy én mit is írok. Íme, kis képtelenség képes kifogni a képességeiden, pedig a Biblia képes beszédéhez képest ez csak jelképes.
2017. dec. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 anonim ***** válasza:
17%
Atya Úr Isten!!!
2017. dec. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!