Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit gyulekezeterol kerdeznek,...

Hit gyulekezeterol kerdeznek, hogy milyen videok vannak fenn a neten?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy van "rangatozas". Most erre en kifejezetten kivancsi lennek. Mier rangatoznak? Kukdjetek mar rola legyszives egy videot, mert sehol sem talalok. Es milyen gyakran csinaljak ezt? Minden alkalommal?


Mi az a vidam vasarnap??



2017. dec. 22. 15:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 anonim ***** válasza:
17%

Ma csak ifialkalom van a Gyülekezetben, én pedig nem vagyok az. Keress tisztább vizű forrást.


Nem haverkodni, hanem heverkodni. Az alkotói szabadsághoz hozzátartozik, hogy az ember bizonyos keretek között elasztizálhatékonyítást okozhat akár az anyanyelvének is, ha ezt tudatmosogató-módosítgatószerek negligátlásával teszi, és nem csinál belőle rendszert.

2017. dec. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/76 anonim ***** válasza:
55%

Hahó, Szilveszter van!!!

Ifialkalom meg pénteken szokott lenni.

N.S. ma éjfélig tanít.

Utána bulika van.

Ha sietsz, még eléred.

2017. dec. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 anonim ***** válasza:
62%
Van fogalmad róla, hogy Magyarországon hány közösség hallgat a Hit Gyülekezete névre? Mondtam én olyat valahol, hogy az elmúlt tizenöt évben Budapesten laktam, és oda járok gyülekezetbe? Nálunk ma ifialkalom van, a Hit Park pedig majdnem száz kilométerre van tőlem.
2017. dec. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 anonim ***** válasza:

Jó, hát ha te mondod.

Ok, akkor te nem a budapesti Hit Gyülekezetébe jársz, hanem valamelyik vidékibe.

Akkor te tényleg egy létező személy vagy?

2017. dec. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 anonim ***** válasza:
62%
Bocs, de ezt az utolsó kérdést nem tudom értelmezni. Van itt az oldalon olyan felhasználó, aki mögött nem egy élő személy van, hanem valami egyéb? Én azt szoktam feltételezni, hogy a túloldalon egy másik ember van, nem egy team, vagy szoftver, vagy üzenetrögzítő. Mondták már, hogy naiv vagyok, de erre azt szoktam válaszolni, hogy jobban érzem magam így, mintha állandóan valami konspirációt feltételeznék. Szóval, hogy érted a kérdést? Mit gondoltál, mi lehetnék, meselény?
2018. jan. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 anonim ***** válasza:
38%
Azt nem értem, ha a hit parkot 15 éve is ugyanennyien töltötték meg, mint most, akkor hol van a növekedés? Mert ugye mindig jönnek újak, meg mindig térnek meg új emberek. Ezek szerint elég sokan el is mennek onnan, nagy a lemorzsolódás. Ha meg így van, akkor meg hol a növekedés, ami N.S. szerint a sikeresség titka?
2018. jan. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 anonim ***** válasza:
19%
Vagyis nem titka, hanem mutatója.
2018. jan. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 anonim ***** válasza:
69%

Ez nem annyira egyszerű kérdés. Kb. tizenhat éve indult a Vidám Vasárnap. Mivel azóta a tévén keresztül is elérhető az istentisztelet, van aki nem jár hétvégén, csak hét közben. Hét közben mindig kevesebben vannak, de így vannak olyanok, akik főleg akkor mennek, ezért nehéz lenne pontos számokat mondani, mivel sehol nincs létszámolvasás. Egyébként az egész nyugati világban probléma, hogy a hívők egy része megelégszik a tévé és internet által nyújtott lehetőségekkel, és nem járnak, vagy csak ritkán, valódi gyülekezetbe.


Az is igaz, hogy az ébredésnek megtört a lendülete. Ennek okát én a keresztény élet ellangyosodásában látom. Valamikor a Gyülekezet tagjai rengeteget imádkoztak és böjtöltek. Én úgy gondolom, hogy akik akkor imádkoztak, ma is teszik. Azonban az újaknak nem sikerült olyan hatékonyan átadniuk ezt az ismeretet és feladatot, ahogyan a Gyülekezet hőskorában nekik átadták. Amikor a Gyülekezet még csak párszáz fős volt, szinte mindenki imádkozott. Ma már ez nem így van: van a mag, akik a hátukon visznek sokakat. Persze, a többiek is imádkoznak, de egyáltalán nem olyan intenzitással, és odaszántsággal, ahogyan szükséges lenne. Az pedig tény, ha az imaélet meglanyhul, akkor a Gyülekezeten levő kenet is megapad. Mivel az imaélet nyújtja a Gyülekezet szellemi tőkéjét, ha ez kevés, az is kevés lesz. Ezért az imafedezet egyszerűen nem elég mindenre. Itt a Földön semmi nem működik ima nélkül. Ha a keresztények nem imádkoznak, Isten nem tehet semmit, ennek jogi okai vannak. Amikor úgymond spontán avatkozik be Isten az emberiség életébe, az is meg van alapozva ima által, csak kívülről nem látható. Csak egy példa: a Názáreti Jézus megszületéséért évtizedekig imádkoztak és böjtöltek, ahogy ez kiderül a Lukács Evangéliumából. Jézus tanítványai hosszú ideig nem tudták, hogy ki Ő, de volt két ember, akik már akkor tudták, amikor még újszülött volt: Simeon és Anna.


Ha egy gyülekezet imafedezete gyenge, akkor Istennek választania kell, hogy a rendelkezésre álló kenetet mire fordítja: megtérőkre, az újak pátyolgatására, vagy azokra, akiknek bár az időt tekintve már réges-rég tanítóknak kellene lenniük, de ismét arra van szükségük, hogy valaki tejjel táplálja őket. Bárhogy dönt, emberéletek kerülnek veszélybe. Ha a kenetet csak az újak behozatalára fordítja, akkor a már újjászületett báránykák megrekednek, a lemaradtak pedig lemorzsolódnak. Ha úgy dönt, hogy az utóbbiakat támogatja, akkor nem jönnek újak.


Amúgy egyetértek azzal, hogy a növekedés a sikeresség indikátora. De úgy tűnik, hogy a jelenlegi imafedezet nem képes több hívőt megtartani. Ahhoz, hogy további növekedés legyen, sok hívőnek kellene megtérnie a langyosságból.

2018. jan. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/76 anonim ***** válasza:
35%

Akkor Isten nem csinál semmit, ha a keresztények nem imádkoznak? Jézus sem születik meg, ha nem imádkoznak érte? Ha nem lennének a Földön keresztények, akik imádkoznak, akkor Isten nem is gondoskodna az emberiségről? Vagy a természetes dolgokról gondoskodik, a természetfeletti beavatkozásokról nem? Merthogy a világiak természetes szükségeit is megadja úgy, hogy nem imádkoznak érte.

Köszönöm.

2018. jan. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 anonim ***** válasza:
69%

Mint mondtam, nem egyszerű kérdés. Már John Wesley is rájött, hogy amennyiben a keresztények nem imádkoznak, az korlátokat szab Istennek, de nem tudta az okát. Azóta ezt a témát már számos Isten embere feszegette. Pedig a Biblia szerint Isten Ádámnak adta a Föld feletti hatalmat:


"És monda Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra; és uralkodjék a tenger halain, az ég madarain, a barmokon, mind az egész földön, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon." (1Móz 1,26)


Isten nem szolgának teremtette az embert, hanem úrnak. De a feladata eredetileg ennek a világnak az uralása volt, nem pedig egymásé. Tény, hogy Ádámnak és leszármazottainak lett átadva a földi világ. Nem örökre, hanem az Isten által elrendelt ideig, ami sokak szerint hatezer év.


"Az egek az Úrnak egei, de a földet az ember fiainak adta." (Zst 115,16)


Ez az oka annak, hogy Isten akkor jogosult bármit tenni a Földön, ha az ember erre őt felhatalmazza. Időről időre felteszik azt a kérdést valamilyen formában, hogy képes-e Isten akkora követ teremteni, amit nem tud megemelni. Ezt feltehetően nagyon elmés kérdésnek szánják, hiszen, ha nem tud, akkor milyen Mindenható, ha pedig igen, akkor nem Mindenható. Pedig a földi világ pontosan az a bizonyos kőszikla, amit Isten teremtett, de mivel a vele kapcsolatos jogokról lemondott az ember javára, a továbbiakban csak akkor járhat el itt jogosan, ha erre az ember Őt felhatalmazza. Ez az imaélet egyik célja: felhatalmazni Istent arra, hogy itt a Földön az Ő akaratának megfelelő folyamatokat mozdítsa elő. Az imádkozás elsődleges feladata nem az önkifejezés, és az Istentől való kérés, bár tartalmazza azt is, hanem az Isten akaratának a kimondása a világgal kapcsolatban. A "jöjjön el a Te országod, legyen meg a Te akaratod, miképpen a Mennyben, azonképpen e Földön is" első sorban nem azt jelenti, hogy én lemondok az én akaratomról, hogy meglegyen Isten akarata az életemben. Természetesen ezt is jelenti, ez alapvető, de ezen jóval túlmutat. Ha hétmilliárd emberből egymilliárd lemondana is a saját akaratáról, még mindig maradna hatmilliárd, aki nem. Éppen ezért a világ többsége nem pártolja, hogy Isten akarata megvalósuljon a Földön, sőt a Biblia szerint sokan kifejezetten ellenállnak Isten akaratának. Vagyis az eredő az Isten akaratával ellentétes folyamatok. Ezért feladata az Egyháznak imádkozni Isten akaratának a megvalósulásáért.


A dolog bonyolultságához hozzátartozik, hogy amikor Ádám vétkezett, a Sátán foglya lett, minden hatalmával együtt. Azaz Ádám által a Sátán megkapta a világ feletti hatalmat is, de nem abszolút értelemben, hanem áttételesen. Aki a világ urát uralja, az uralja a világot is. Nem véletlen, hogy a Sátán azzal hencegett Jézusnak, hogy övé a világ feletti hatalom, és annak adja, akinek akarja (Lk 4,6). Jézus azonban az engesztelő halálával és megváltásával visszavásárolta az embert a Sátántól, ezzel együtt a világ feletti hatalmat is visszavette tőle, mert azok az emberek, akiket Jézus vére megtisztít, már nincsenek a sátáni uralom alatt. Igen ám, de nem minden ember választja Jézus Krisztust, ezért a hatalom is megoszlik a két fél között, méghozzá sajnos Isten akaratának a képviselői vannak kisebbségben a világon. Ők azok, akik az imájukkal, közbenjárásukkal ki tudják terjeszteni Isten országát, és elő tudják mozdítani az akaratának megvalósulását. Ha megfelelően imádkoznak, akkor terjed Isten országa, ha nem, akkor területet veszít.


Jézus megkapott minden hatalmat a Mennyben és a Földön. Ám ezt a hatalmat emberként kapta, és emberként is gyakorolhatja. Mivel a Mennyben van, az Egyház által gyakorolhatja a hatalmát. Ehhez a hatalomgyakorláshoz tartozik az ima.

2018. jan. 3. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!