Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Provokatív kérdés: kereszténye...

Provokatív kérdés: keresztények, szoktatok sportolni?

Figyelt kérdés
2018. jan. 12. 19:18
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Én keresztény vagyok, de mivel vízilabdázó voltam régen a Fradiban, így egész életemet végigkíséri a sport. Heti 3-4x sportolok
2018. jan. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 imakommandós ***** válasza:
100%

" Valami olyasmire gondolok, hogy úgy tudom, egy kereszténynek/keresztyénnek nem fontos az egészség, az egészséges életmód, a sport."


Azt írja az újszövetség, hogy a testünket ápolni és táplálgatni kell mert Istentől kaptuk. Az elhanyagolása a test egészségének az a bálványimádás, mert hiábavaló végnélküli pihenésbe akar vele menekülni a lélek. A lustaság sokkal nagyobb pusztitást okoz az ember jellemébe és életébe mintha valaki szeret sportolni és akár túlzásba is viszi azt néha.

A legtöbb keringési betegség ami a férfiakat súlytja megelőzhető lenne rendszeres, közepesen intenziv sporttevékenységgel.

2018. jan. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

A munkahelyemen a csoportunkban az átlagéletkor 30 vagy kicsivel az alatti és majdnem mindenki sportolgat, ha nem is eleget, de nem hanyagolja teljesen.



Míg abban az adott gyülekezetben amikor nem órán voltak vagy nem tanultak a zh=ra, akkor a gyüliben voltak.

A sportolásról meg bizony hallottam olyan dolgokat, amit fentebb írtam.

2018. jan. 13. 11:05
 24/27 anonim ***** válasza:
#23, ha tényleg hallottál ilyeneket, miféle furcsa gyülekezetben jártál?
2018. jan. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Elárulnád melyik gyülekezet az, ahol bibliai oka van a testedzés mellőzésének?
2018. jan. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
53%
Ha provokálni akarsz, akkor legalább ne a saját téveszmédből indulj ki, mert úgy nehéz lesz. xD
2018. jan. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Mivel a test a Szentlélek temploma, felelősek vagyunk az állapotáért. Ha tudunk akkor sportolunk, egészségesen étkezünk, nem dohányzunk, nem drogozunk, nem fogyasztunk az egészségre káros mértékben alkoholt. A bálvány imádás közben erre biztosan nem tudnánk odafigyelni, ezért mi, keresztények az egyetlen, élő, igaz Istent imádjuk. Ajánlom neked is, ártani nem fog.
2018. jan. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!