Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy ember nem tudja elfogad...

Ha egy ember nem tudja elfogadni, hogy a nagy Ő elhagyta, és nem tud beletörődni, emiatt elhatározza hogy nem eszik és iszik. Szándékosan és bánatában, meghal. Az pokolra viszi a lelkét?

Figyelt kérdés
Nem hisztis tini vagyok.
2018. jan. 17. 07:17
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
Orvos nem tudja visszaadni őt. Egyéb próbálkozás meg nem segítség. Teljesen felesleges gyógyszerekkel tömni valakit aki nem képes boldog lenni egy bizonyos személy nélkül. Teljesen tisztában vagyok azzal hogy mennyire sokkoló gondolat másoknak ez. Viszont én érzem mit kit vesztettem el.
2018. jan. 17. 10:29
 12/38 anonim ***** válasza:

Lényegében egy öngyilkossági szituációt fogalmaztál meg. Az öngyilkosok jó eséllyel indulnak a kárhozat végtelen hosszú útjára.


Természetesen mindig bízni kell Isten kegyelmében. Az öngyilkosságoknál enyhítő körülmény lehet, hogy sokszor a tett elkövetése közben megbánja a gyilkos, csak már nem tudja visszafordítani.

2018. jan. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:
Semmiképpen sem akarok nélküle tovább létezni,megmondom őszintén. Ő ezt nem tudja mennyire szeretem. Olyan tökéletes volt, hogy őt überelni nem tudja senki. Rengeteg barátnőm és partnerem volt. De ez az összeset felülmúlta. Imádkoztam hogy visszajöjjön. Lezárta. Nem fog. Nem akarja már. Idő azért kell hogy őt senki se hibáztassa miattam.
2018. jan. 17. 10:32
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

11: Nem gyógyszerekre gondoltam :)

Nem is kell visszaadni.

Nem lehet az életed értelme egy másik személy, nem tehetsz mindent függővé valaki mástól.

Ez valami problémára utal, kapcsolatfüggőség vagy valami ilyesmi.

Egy-két jó beszélgetés egy szakemberrel jó lenne, biztosan tudná, hogy mitől alakult ez ki benned.

2018. jan. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
95%

annak felejtése majd 8 évig tartott"

Emútnyócév?? :D


Kedves bús Kérdező, ne merevítsd bele magad valami holt-múlt tudatba. Itt és most mi van? - nézz körül.

Mi, válaszolók, mindannyian tudjuk, hogy neked nem ő a nagy Ő.

Nem csünghetsz [tudatoddal] kullancsként olyanon, aki téged elhagy - a szerelem két ember közt alakul, bontakozik, és ér végett..

és kezdődik - feltéve, ha képes vagy a jelenbe érkezni.


Térj a jelenbe!

2018. jan. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
13%
Isten tudja, hogy az erős érzelmek hatására az ember elveszti a józan ítélőképességét, úgyhogy nem valószínű, hogy pokolra jut egy olyan ember, aki a szerelmi bánat miatt mérget vesz be, vagy kiugrik az ablakon.
2018. jan. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:
Beszéltem pszihológussal. Nincs semmi bajom. Teljesen tisztában vagyok a gondolataim súlyával. Nem segített a beszélgetés. Nem kapcsolat függő vagyok, mert ő előtte is éltem az életem egyedül. Ő utána, ő nélküle viszont már csak boldogtalan vegetálás várna. Nem bírnám ki ha mással lenne. Belerokkanok lelkileg. Mindegy hogy csak jöjjön vissza hozzám. Ha nem lehet, akkor békén hagyom. Viszont az életemről hagy döntések én. Mert így nem szép az élet. Nem akarok évtizedeket szenvedni a hiányától. Nem is fogom azt tenni. Lényegében ennyi. Egy nagyon vidám humoros ember voltam.
2018. jan. 17. 10:40
 18/38 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom ,hogy nem kerül a pokolra az ilyen ember. Mivel nem Isten ellen akart dacolni, hanem egy bizonyos fájdalomtól szeretett volna menekülni. Lényegében a szenvedést nem bírta elviselni. Nem gondolnám hogy ezért pokol jár.
2018. jan. 17. 10:47
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
Aham, nem akarsz évtizedekig szenvedni, inkább szenvedsz az örökkévalóságig. Logikus. Abba belegondoltál, hogy se a mennybe, se a pokolba nem fog veled menni a csaj? Ugyanúgy nélküle maradsz. Tehát a halállal nem oldódik meg a problémád.
2018. jan. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:
Valahogy abban reménykedem hogy nincs ott semmi. Csak mintha aludnék. Álom nélkül. Nem kell se menny se pokol. Megelégszem szimpla nem létezéssel.
2018. jan. 17. 10:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!