Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy ember nem tudja elfogad...

Ha egy ember nem tudja elfogadni, hogy a nagy Ő elhagyta, és nem tud beletörődni, emiatt elhatározza hogy nem eszik és iszik. Szándékosan és bánatában, meghal. Az pokolra viszi a lelkét?

Figyelt kérdés
Nem hisztis tini vagyok.
2018. jan. 17. 07:17
1 2 3 4
 31/38 imakommandós ***** válasza:
34%

A keresztény vallás egyedülálló abban, hogy azt tanitja, hogy a halál után csak két út van, vagy a pokolba vagy az Úrhoz.

Ha nem vagy megtérve és elköteleződve teljesen Jézus Krisztus mellett, akkor mindegy mit csinálsz, elkárhozol ami sokkal fájdalmasabb mint egy lelki bánat vagy megtört sziv, mert sz embert úgy teremtette Isten, hogy a létezésünk örök. A Te éntudatod a halál után is megmarad, nem semmisül meg és nem olvad be sehova hanem a kijelölt helyen vagy a pokolban vagy a mennyben várja a test feltámadását itéletre vagy kegyelemre. Én úgy sejtem, hogy a pokol sokkal rosszab hely annál, hogy ott foglalkozzanak az emberek a szerelmi bánataikkal. Az igazi lelki gyötrelem és fájdalom ott éri az embereket mert ráébrednek a valós helyzetükre, annak tudatában, hogy nem változtathatnak már az örök sorsukon, nem egyenlithetik a számlát már Istennel mert már nem lehet segitségül hivni azt a nevet aki mindenkiért kifizette a váltságdijat.

2018. jan. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 imakommandós ***** válasza:
Sokkal fontosabb dolog foglalkoznia az embernek az örök sorsával mint azzal, hogy éppen van-e társa vagy nincs társa mert az örökléthez képest a földi élet ideje csak árnyék ami hamar elillan.
2018. jan. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 imakommandós ***** válasza:
Ézs 55:6 Keressétek az Urat, amíg megtalálható, hívjátok őt segítségül, amíg közel van.
2018. jan. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Kérlek indítsd el a fantáziádat,kérdéseim útján!


Képzeld azt,hogy szerelmeddel tökéletes harmóniában együtt vagytok!Minden vég nélküli csodálatosnak tűnik.


Mit kellene tennie szerelmednek,hogy megöld azért?.......


Ki más egy embernek,akit legjobban kell szeretnie? Nem önmaga? Nem önmagadért élted eddigi életedet? Nem te vagy önmagad legjobb barátja,aki mindig veled volt,és mindig veled lesz? Mi módon gyilkolhatnád meg legjobb barátodat,önmagadat?


Valószínűleg rettenetesen hibáztatod magadat szakításodért. Kicsoda nem követ el hibákat,súlyos hibákat? Esendő emberek vagyunk! Muszáj megengedni magunknak,hogy hibákat kövessünk el! Ezek botrányköveink,melyekből lépcsőket építhetünk következő akadályaink leküzdéséhez.


Hidd el,megértelek!

Feleségem,szerelmem elhagyott három gyönyörű gyermekemmel együtt,létbizonytalanságba taszítva,egy másik férfiért. Szörnyű öngyilkosság járt hónapokig a fejemben. (A fájdalom lebénította gondolkozásomat.)Tudtam,hogy gyermekeimnek még szüksége van rám,és tudtam,hogy az öngyilkosság,egyenes út a kárhozatba. Segítséget kértem,és kaptam Tündérhegyen.

Ez 17 éve volt.

Most boldog vagyok.Kivándoroltam a világ végére,Kaliforniába.

2018. jan. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:
Egy biztos. Ha ilyet tennék, imával tenném. Elvonulba mint egy remete. Nem tudok mással ennyire boldog lenni. Kevesebbel nem érem be. Úgyhogy ha mindenképpen igy marad, max 2-3 hónap míg bírom. De lehet addig sem.
2018. jan. 18. 07:45
 36/38 világvége1 ***** válasza:
Nem bűn az öngyilkosság. Hogy ki jut pokolra, az eldől a szellem teremtése pillanatában – jó marad-e vagy sem.
2020. jún. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
észosztó világvége 36 - egy gyilkosság - hisz emberélet kioltása a megöngyizés. És arra gondoltál a nagy észosztás közepette, hogy bánja meg a megöngyiző ezt a gyilkosságot?
2020. jún. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 KZitus ***** válasza:

Szia

Eltelt több mint 2 év?

Hogyan alakult az életed azóta?

2020. jún. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!