Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy ember nem tudja elfogad...

Ha egy ember nem tudja elfogadni, hogy a nagy Ő elhagyta, és nem tud beletörődni, emiatt elhatározza hogy nem eszik és iszik. Szándékosan és bánatában, meghal. Az pokolra viszi a lelkét?

Figyelt kérdés
Nem hisztis tini vagyok.
2018. jan. 17. 07:17
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
87%

"Én úgy gondolom ,hogy nem kerül a pokolra az ilyen ember. Mivel nem Isten ellen akart dacolni, hanem egy bizonyos fájdalomtól szeretett volna menekülni. Lényegében a szenvedést nem bírta elviselni. Nem gondolnám hogy ezért pokol jár."


Hát rosszul gondolod.


Az élet Isten ajándéka, aki az életet kioltja, Istennel szegül szembe. Gondolj arra, hogy Jézus "kicsit" jobban szenvedett, mint te egy kis szerelmi bánattól.

2018. jan. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
Ne itt sajnáltasd már magad. Nem volt rád szüksége és ennyi. Továbblépett. Neked is mennie kéne a továbblépésnek. Vagy most annyira jó itt az interneten sajnáltatni magadat? Keress mást és kész. Az meg hülyeség, hogy nem tudsz nála jobbat találni. Csak most annyira tökéletesnek hiszed, mert szereted.
2018. jan. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

Nyilván nem véletlenül lett vége. Nem volt ez olyan tökéletes. Ha az lett volna, akkor még most is tartana.

Hiába voltál előtte egyedül, gondolom, pont azért ragaszkodsz hozzá annyira, mert nélküle magányosnak gondolod magad, vagy előtte is az voltál. Ezért hozzá ragaszkodsz betegesen. Mert ez beteges.

Senki sem lehet olyan fontos, hogy öngyilkos legyél miatta, mert vége lett.

2018. jan. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 Mansour ***** válasza:

19-es, telibe találtad a lényeget!

Akárhogy is ragozzuk a dolgot, ennél többet és lényegretörőbbet nem lehet erről mondani.

2018. jan. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 Mansour ***** válasza:

"Nem kell se menny se pokol. Megelégszem szimpla nem létezéssel."

Ezzel amúgy én is így vagyok, de nem tudhatjuk biztosan, hogy mi vár. Nem kívánságműsor ez. Még az is lehet, hogy újjászületsz és kezdheted elölről az egészet. Bár akkor legalább már nem fogsz emlékezni Rá. De nagy eséllyel megint beleesel egy ugyanilyen csapdába.

2018. jan. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
Lehetne annyi más csaj. Jóképű fickó vagyok. Jó testalkattal, kisportoltan. Ebbe a nőbe találtam meg mindent. Én csak kérdeztem mire számíthat az ilyen ember. Semmivel sem jobb nekem ha bárki sajnál. Nem azért kérdeztem. Van egy szerelmem. Nélküle nem szép. Nem jó. Ennyi. Lényeg hogy ha nem tér vissza, akkor amit elterveztem, ahhoz tartom magam. Szurkoljatok hogy keressen újra. Istenre bízom hogy írgalmaz e. Ha nem akkor így is úgy is pokol. Elméletileg. De akkor reménykedni fogok, hogy ne legyen semmi odaát. Ne legyen odaát. Köszi a válaszokat!
2018. jan. 17. 11:05
 27/38 anonim ***** válasza:
Ajánlom figyelmedbe Paul Thigpen Gyehenna című könyvét. Dante Pokoli színjátékának a modern változata. Egy Capopia nevű pokollakó végig kíséri a poklon a kételkedő Thomast. Egy mondat nagyon megragadott. Thomas szörnyülködött a pokolbéli büntetéseken, hogy ezeket a kìnzásokat nem érdemlik meg a pokollakók. Erre Capopia azt mondta, hogy "Thomas. A lelkek nem azt kapják, amit megérdemelnek, hanem amilyenek ők maguk". Na, szerintem kb.így működik. Hiába mosdatod te magad Isten előtt. A végső ítéletet Te magad mondod ki saját magadra. Te is tudod, hogy az öngyilkossággal egyrészről ölsz, másrészről elutasítasz minden nemű további lehetőséget és kegyelmet. Ha az Istened meg is bocsát, Te nem fogsz megbocsátani magadnak.
2018. jan. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:
Értelek benneteket. Azért egy ilyen döntést meghozni nem könnyű. Sokkal több esélye van hogy tovább lépek mint hogy a dunának menjek. Csak megfordult a fejemben hogy mi lenne ha... Egyenlőre még reménykedem. Újra edzem magam. Igyekeztem azért túlélni. De mindenesetre ha nem jön vissza azért bennem lesz az is hogy feladjam. Az is hogy bizonyitsam hogy nem vagyok gyenge. 5% esélye lenne hogy baromságot tegyek max. Úgyhogy szurkoljatok hogy vissza jöjjön. Köszi
2018. jan. 17. 14:10
 29/38 anonim ***** válasza:

"Ebbe a nőbe találtam meg mindent"

- egyet kivéve: a sírig tartó HŰSÉGET.

HŰSÉG - az nem csak egy "valami" - az a legfontosabb, amihez az összes többi "minden" kapcsolódik, aminek függvénye, ami a lényege emberi kapcsolatainknak, tetteinknek és szavainknak is.

2018. jan. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

Nő vagyok, és hívő is, és nem szeretnék imádkozni, hogy visszatérjen Hozzád az a lány.


A férfi csak Istentől függjön, és legyen a nő oltalmazja, de ne legyen ekkora függőségben a nőtől. Lehet, hogy ez választotta el Tőled végül, ez a nagy imádat.

És talán jó is, hogy így történt, mert így talán rátalálsz Istenre, hogy Tőle függjél (Ő biztos sose hagy el) és megtanuld, hogy a Nő nem imádat tárgya, hanem Valaki, akinek Férfira van szüksége és akit szeretni, óvni kell.


Ha így alárendeled magad egy lánynak, akkor az nem tud majd becsülni. Becsüld meg magadat! és akkor majd más is meg fog. :)


Kérlek, légy igazi Férfi!

Létezésed terhét hordozd Te! ne pedig egy lánytól tedd függővé az ÉLETEDET!


Különben szerintem nem lehet így meghalni, hogy kitaláljuk, hogy nem eszünk, előbb-utóbb kijózanodik az ember és élni akar. De ez mellékes.


És szerintem nem az öngyilkos-éhenhalás visz a kárhozatba, hanem inkább az, hogyha elszakadsz Isten szeretetétől és minden imádatodat, életedet stb egy másik halandónak adod. Életet csak Isten adhat.

Lsd. Ádám esete

2018. jan. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!