Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Római Katolikusok! Ti nem...

Római Katolikusok! Ti nem érzitek úgy, hogy a római egyház mára "túl modern" lett?

Figyelt kérdés

Én Görög Katolikus vagyok, és karácsonykor a római templomban vettem részt az éjféli misén, mert a görög zárva volt.


Rögtön szembetűnt pár számomra "furcsa" dolog, ami túl "nyugatiasnak" és "modernnek" tűnt számora:


-A mise túl rövid volt, csak 1 órás


-Gyertyák helyett inkább az elektromos világítás dominált


-Nem égettek tömjént, elmaradt a szokásos tömjénfüst


-A mise közben domináltak a hagyományos egyházi énekek helyett a különféle keresztény témájú népi énekek


-Az oltár mögött karácsonyfák voltak felállítva


Ezek mellett nem karácsonyhoz köthető, de egyéb észrevételek egy római nagytemplomról:


-A templom berendezése túl puritán, protestantizmusra hasonlító volt. Alig volt pár szobor, nem igazán voltak bibliai jeleneteket ábrázoló festmények, a Pápa képe is kint volt a templomban, pedig ő nem bibliai személyiség, nekem ez kicsit furcsa volt


-Kevesebb részvételt kívánt a hívektől a mise. Csak kétszer kellett felállni, és egyszer kellett letérdelni



Én, mivel a Görög Katolikus hagyományban nőttem fel, és mindig úgy tanultam, hogy a római egyház a legközelebbi testvérünk, kicsit lesokkolt ez a különbség. Szerintem fontosak a hagyományok, mert ezeken keresztül jobban át lehet élni a keresztény vallás spirituális tanítását. Láttam már Evangélikus istentiszteletet is, és úgy tűnt a római misék már jobban hasonlítanak arra, mint akár a Görög Katolikus, akár az Ortodox hagyományokra. Még az Iszlámban is több hasonlóságot vettem észre.


Ti ezt hogyan látjátok? Szerintetek túl sok modern dolgot átvett a Római egyház a világból, vagy ez afféle természetes fejlődése a vallásnak?



2018. jan. 23. 20:42
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
A mise is eleg mas. Es az ortodoxok adnak borba aztatott kenyeret nemcsak ostyat. S ahogy mondod kerdezo hogy tomjeneznek is bar abbol hagyhatnanak el mert budos nagyon
2021. júl. 9. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!