Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy halálos betegen tényleg...

Egy halálos betegen tényleg segit az őszinte ima? A Biblia szerint nagy hatalma van az alázatos ember imájának.

Figyelt kérdés
ima,biblia

2018. febr. 2. 19:29
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
39%
Isten kezében a sorsa. Ha Isten úgy akarja, akkor úgy segít, hogy túléli. Ha nem, akkor az az ima valakinek a hasznára válik, bár nem feltétlenül az ő hasznára.
2018. febr. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
30%

"Egyetlen ilyen eset elég, hogy az ima hatástalanságát megcáfolja."

Alex Fly, légy szíves, magyarázd el, hogy miért elég egyetlen ilyen eset?

Milyen módon bizonyítja ez az ima hatásosságát?

2018. febr. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
64%

Na, akkor nézzük egy kicsit részletesebben.

Kinek és mikor jó az ima?

Ahogy a kísérlet is mutatta: NEM JÓ, ha csak úgy imádkozik érted valaki. Méghozzá itt azért nem volt jó, mert a legfőbb vallási vezetők imádkoztak egyszerű emberekért.

Ezek az emberek úgy érezték, hogy óriási szívességet kaptak, amit soha nem tudnak meghálálni, és a stressz miatt lettek rosszabbul.

Tehát CSAK az az ima használ, amit egy hozzád közeli ember mond. Butaság az is, amit itt valaki mondott: hogy esetleg majd valaki mának segít. Isten nem az imákból él, és kiválóan el tudja dönteni egyedül is, hogy kinek segítsen.


Azonban ha te TUDSZ róla, hogy egy hozzád közel álló ember imádkozik érted, ez azt jelenti, hogy támogat. Hogy nem egyedül küzdesz a betegséggel, hanem van támaszod. Na, EZÉRT tud segíteni ilyenkor az ima.

De még egyszer: tudni kell róla, és közel álló ember kell.


Másrészről: NEKED is jó az, ha imádkozol valakiért. Akkor ugye te egy jó ember vagy, aki segíteni akar a másiknak. Még akkor is, ha nem adtál neki ételt, vagy pénzt a gyógyulásra, és azt sem ígérted meg, hogy gondoskodsz az utódairól.

Sőt: neked még akkor is hasznos az ima, ha ő nem is tud róla. Az igaz, hogy rajta ilyenkor nem segít, de rajtad igen.

Fordítva is működik: ha igazából nem imádkozol, de ő úgy tudja, hogy igen, az is használ neki.


Amúgy a fentiekből jól látszik, hogy igazából isten ide nem is kell. Ha létezne, és ha tényleg foglalkozna az imákkal, akkor azért ezek kicsit másképp működnének.

2018. febr. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 Alex Fly ***** válasza:

@12: egyyzerű. Ha adott pl. több betegb akik közül akiért imádkoznakb az meggyógyul; akiért nem az pedig nem, akkor nyilvánvaló az összefüggés.

Ha a legismertebb kifogást (placebo-hatás) ki akarjuk küszöbölni, akkor ugyanezt megfigyelhetjük halottak esetén.

Ha akad halott, aki ima hatására feltámad, akkor már nem jelenthetjük ki, hogy az ima hatástalan lenne...

2018. febr. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
0%

Mármint miért imádkoznál,hogy ne haljon meg?

Ha a lelke úgy dönt,hogy elhagyja a fizikai testét,akkor meg fog halni(fizikai értelemben persze)hiába az őszinte ima.Ez alól senki sem kivétel.


Vagy azért imádkoznál,hogy ha mindenképp meg kell halnia,akkor jó helyre kerüljön,vétkei nyerjenek megbocsájtást?

Ez hitkérdés,és neki is tudnia kell,hogy így lesz.De mivel az őszinte,segítő imával szeretet küldesz neki(s egyben Isten felé is)ezért mindenképpen javára fog válni.

2018. febr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
70%

"Ha adott pl. több betegb akik közül akiért imádkoznakb az meggyógyul; akiért nem az pedig nem, akkor nyilvánvaló az összefüggés."

Igen, ez nyilvánvaló.

Ezért is volt ez a kísérlet, ami szépen ki is mutatta, hogy NINCSEN ilyen összefüggés. Akiért imádkoztak, az pont ugyanannyi % halt meg mint akiért nem.


De most nem ez volt a kérdés, hanem az, hogy EGYETLEN sikeres ima vajon HOGYAN bizonyítja be azt, hogy az imák úgy általában hatásosak?

Mert ezt állítottad, azért érdekelne.

2018. febr. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
36%

Az a gond, hogy itt mindenki ragaszkodik ehhez a földi élethez, ami egyébként érthető. Jajj, imádkozzunk, csak hogy meggyógyuljon. Aztán ha nem gyógyul meg: - Nincs Isten! Gonosz az Isten! Miért teremtett betegséget, halált az Isten, ha jó? És társai.

Pedig a keresztény tanítás szerint a halál az Istennel való találkozás pillanata. Nem a vég vagy a megsemmisülés. Szent Pál azt írja, hogy "Hiszen számomra az élet Krisztus, a halál pedig nyereség." Persze, mi nem vagyunk Szent Pál, hogy ezt hittel ilyen könnyen elfogadjuk...

Mi keresztények azt mondjuk, hogy az életet Isten adta, ezért ő veheti csak el. Imádkozni fontos és szükséges is egymásért, hogy minél jobban megértsük, hogy a halál csak egy átmenet és nem tart örökké.

2018. febr. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Az ima önmagában senkin sem segít, de Isten igen. Vannak olyan emberek, akiket kifejezetten idegesít az ima. Erre a kérdésedhez fűzött hozzászólások is bizonyítékok. :) Tudod, hogy értem. :)

Én már sokszor kértem Istent gyógyulásokért is, és láttam gyógyulásokat, sőt tapasztaltam gyógyulást. Isten számára semmi nem lehetetlen!

Amit idéztél, a Jakab levélben van. 5,13.-16. "Ha közületek valaki bajban van, imádkozzon! Ha örül, énekeljen, s dicsérje az Urat! Aki beteg, hívja magához a helyi gyülekezet vezetőit, azok pedig imádkozzanak érte és kenjék meg olajjal a beteget az Úr nevében! Mert a hitből való imádság hatására a beteg meg fog gyógyulni: az Úr helyreállítja az egészségét. Ha pedig a beteg valami bűnt követett el, az Úr megbocsát neki. Ezért valljátok be egymásnak a bűneiteket, és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok, mert az igazságos ember erőteljes imádsága hatalmas dolgokra képes."

Imádkozz érte, vele, ahogy gondolod. Isten meghallgat téged. De el tudod-e fogadni azt, amit végül Isten tenni fog? A baj akkor szokott bekövetkezni, amikor az imánk hatására nem azt teszi Isten, amit mi akarunk. Vigyázz arra, hogy ebben a helyzetben ki kinek az ura.

Ha a beteg hívő, a Mennybe megy - a legjobb helyre, ahol megszűnik a fájdalma. (Ha egy beteg embernek hosszú életet kívánsz, az a szenvedéseit is meghosszabbíthatja.) Ha mennie kell, akkor én enyhülésért és az itt maradottaknak vigasztalásért szoktam imádkozni.

2018. febr. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 HaEv ***** válasza:

Kedves 19-es!

Miért lenne Isten egy szadista vadállat azért, mert valaki beteg és hosszú időn át szenved? Nem értem az összefüggést. Pláne az én idézetemre reagálva duplán.

2018. febr. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
2018. febr. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!