Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy halálos betegen tényleg...

Egy halálos betegen tényleg segit az őszinte ima? A Biblia szerint nagy hatalma van az alázatos ember imájának.

Figyelt kérdés
ima,biblia

2018. febr. 2. 19:29
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
0%

Pont most törölték a válaszomat...

Tudod mi az a szadista? Aki élvezi ha szenved valaki.

Ha nem lenne az, akkor ha hosszú életet kívánsz a betegnek akkor nem hosszú szenvedés lenne belőle. Ki imád egy ilyen istent? Normális ember biztos nem.

2018. febr. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Annak, hogy a legtöbb ember (vallási vezetőket is beleértve) imája nem kerül meghallgatásra, annak -- azon kívül, hogy nem az volt Isten akarata -- lehet egy másik oka is, amelyről Ézsaiás könyvében van szó:

"Nem az Úr keze rövid ahhoz, hogy megsegítsen, nem az Ő füle süket ahhoz, hogy meghallgasson, hanem a ti bűneitek választottak el titeket Istenetektől, a ti vétkeitek miatt rejtette el orcáját ti előletek, és nem hallgatott meg." (Ézs 59:1-2)


A Máté 18:19-ben pedig Jézus a "közületek" szót használja, amivel a hozzá hűségesnek maradt tanítványokra (lásd szövegkörnyezet) utal:

"Bizony, mondom néktek azt is, hogy ha KÖZÜLETEK ketten egyetértenek a földön mindabban, amit kérnek, azt mind megadja nekik az én mennyei Atyám."


Mivel ezt Jézus csak a tanítványainak mondta, akkor van "jogod" követelni tőle ezt az ígéretét tőle (és az Atyától, hogy tegye meg, amit kértél), ha Jézus tanítványa lettél, és hűségesen követed őt a mindennapi életben (nem csak a Bibliából tudod, amit tudsz róla). Vagyis úgy gondolkozol, és úgy élsz, ahogyan ő élt.


Persze az egész azzal kezdődik, hogy az a bizonyos fal, a bűn fala, ami elválaszt Istentől, leomoljon, és ezáltal a világosságba kerülj, láss, és legyen esélyed megismerni Istent, ezáltal az embertársaid lelkét, sőt saját magadat is. Ha már elég jól ismered Istent, és azt az embert, akiért imádkozol, akkor egyre kevesebb kételyed lesz, hogy megteszi-e az Atya, amit kérsz tőle, és valószínűleg egyre kevesebbszer fogsz olyat kérni, ami nem az ő akarata.

2018. febr. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Na, ez remek volt, huszonkettes.

Csak egyet nem tudtam meg belőle:

- egy fő vallási vezető JOGGAL KÉRHETI, hogy gyógyuljon meg egy szívbeteg? Tehát, ha ő kéri, akkor tényleg esélyes, hogy meggyógyul?

Ne feledd, hogy ő a feje az egyháznak, tehát a létező legautentikusabb ember a vallás tekintetében!


Ha pedig az ő kérése is hatástalan - akkor mégis: KIÉ lesz hatásos?


Ha pedig SENKINEK a kérése nem biztos, hogy hatásos, akkor mire jó az egész vallás?

2018. febr. 4. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Egy férfikórusban éneklek. Dél-Kalifornia 150 km-es körzetében laknak tagjaink.

Egy 52 éves kórustagunknak szétrobbant az epehólyagja,és a szétfolyt epeváladék elkezdte szétmarni a hasnyálmirígyét.

Az orvosai 1,az 1 millióhoz adtak életben maradási esélyt.Mivel a srác egy 3000 tagú közösség aktív,közismert tagja volt,valamint kórustagságunk is mintegy 20 különböző közösség tagjaiból tevődik össze,mintegy 5000 keresztény imádkozott érte.

Bejött az 1,az egy millióból.

365 nap kórházi kezelés után kiengedték.Ismét megtanult járni,és másfél év után énekelt ismét a kórusunkban.


Még élt 8 évet,amikor elaludt a feltámadás napjáig.


Ezalatt rendezhette dolgait,és sok barát,ismeretlen megismerhette az ima erejét.

2018. febr. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
40%

Ez tényleg szép dolog, de azért nem mondhatnánk rá, hogy "nagy hatalma van".

Ami 1 millió esetből egyszer működik, az minden, csak nem nagy hatalmú.

2018. febr. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

25.Hsz!


Az isteni szeretet,még a gyógyulást sem kényszeríti rá senkire.

Az imádság megnyithatja az utat,Isten gyógyító,helyreállító hatalma előtt.

2018. febr. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Istentelenek!


Őszintén kérdezem:


Csakugyan működik az a módszer,ha Istent elárasztjátok mindenféle gonosz rágalommal,s megpróbáljátok elhinni azokat,akkor megszűnik a megtérésre való késztetésetek?

2018. febr. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 HaEv ***** válasza:

Kedves Névtelen #21-es! (- Remélem, ez már nem változik meg. :) Könnyebb lenne, ha lenne neved. :) )


Valóban törölték a hozzászólásod és így az én reagálásom kapta azt a számot, amire hivatkozok. :)

Ha esetleg az admin a sorszámokat meghagyná törlés során, az jó lenne. :)


"Tudod mi az a szadista? Aki élvezi ha szenved valaki.

Ha nem lenne az, akkor ha hosszú életet kívánsz a betegnek akkor nem hosszú szenvedés lenne belőle. Ki imád egy ilyen istent? Normális ember biztos nem."


Tudom, mi a szadista. Isten azonban nem szadista. Nem élvezi, ha valaki szenved. Pont ezért lehet hozzá fordulni, ha valaki szenved, hogy segítsen rajta.

Te megfeltételezted Istenről az ellenkezőjét annak, amit írtam. A te nézőpontodból, hogy Isten azt csinál, amihez kedve szottyan és figyelmen kívül hagyja az embereket, valóban szadistának tűnik. Na ez az isten tényleg megérdemli, hogy annak nevezd. Admin ide vagy oda. Csakhogy az az Isten, akiről a Biblia ír és én is írtam, nem ilyen. A hozzászólásomban arra hívtam fel a figyelmet, hogy egy szenvedő embernek Isten nem akarja meghosszabbítani a szenvedését, ezért ne várja azt a Kérdező, hogy tovább fog élni. Ne még több napért, hónapért évért imádkozzon, mert NEM FOGJA MEGKAPNI! Ezt írtam. Nem azt,hogy Isten meg fogja adni. Azt írtam, hogy "Ha egy beteg embernek hosszú életet KÍVÁNSZ,".

A Kérdezőről beszéltem, nem Istenről!

Úgy keverted össze a dolgot, ahogy az admin a törléskor a mi hozzászólásunkat. Az egyik a másik helyére lépett és félreértés történik. Pontosan arra hívtam fel a figyelmet, hogy Isten nem fogja megadni a hosszú szenvedésre a lehetőséget csak azért, mert valaki ezt kéri. Isten nem egy "ima-automata", hanem gondolkodó, sőt törődő lény. Két különböző istenségről beszélünk. Tehát - tulajdonképp egyetértünk! :)

Szeretném, ha minden ember meggyógyulna! De ha mégsem ez történik, elfogadom. Ugyanis Istennek sokkal több információ áll rendelkezésére a döntésben, mint nekünk. Egy félreértett információból nézd, mekkora kalamajka keveredett! És ez csak egy információ! Messze vagyunk mi attól, hogy ítélkezhessünk Isten fölött!

2018. febr. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

"Isten azonban nem szadista. Nem élvezi, ha valaki szenved."

Ebben így egyetértünk.


"Pont ezért lehet hozzá fordulni, ha valaki szenved, hogy segítsen rajta."

Lehetni lehet... de az esetek 95%-ában nem fog segíteni. Ez van. Olvass Bibliát, abban benne van.


Úgy gondolom, hogy az isteneket igazából csak egy másik istennel érdemes összehasonlítani, mással nincs értelme. Már, ha mindenképpen istenre van szükséged.

Ha így van, akkor pedig a keresztények istene nem túl rossz választás. Itt, a mi kultúránkban majdnem a legjobb választás.

2018. febr. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

"ha mégsem ez történik, elfogadom. Ugyanis Istennek sokkal több információ áll rendelkezésére a döntésben, mint nekünk."

Ez igaz, viszont létezik néhány alapvető dolog is, ami segít nekünk.

Például az, hogy egy végtelen isten NEM kényszerül kompromisszumra!

SOHA nincsen olyan, hogy most szenvedni kell azért, hogy majd később jobb legyen.


"Messze vagyunk mi attól, hogy ítélkezhessünk Isten fölött!"

Na, na!

A "képére és hasonlatosságára" neked nem mond semmit? Számomra ez azt jelenti, hogy képesek vagyunk legalább nagy vonalakban megérteni az ő viselkedését és szándékait.

Amúgy, ha erre nem vagyunk képesek, hogyan tudnánk szívből követni a parancsait?


Így viszont tudunk ítélkezni is. Főleg akkor, ha szövetséget kötött velünk: ugyanis egy szövetségesnél elemi dolog az, hogy

1: PONTOSAN tájékoztatjuk,

2: Az ő érdekeit is nézzük.


Jelen helyzetben egy végtelen isten esetén, ha csak 1 másodpercnyi szenvedés is van bárhol a Földön (a teljes élővilágban), az elfogadhatatlan.

Akkor ez vagy nem végtelen isten, vagy nem szándéka az, hogy az élőlényeknek az élete jó legyen.

2018. febr. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!