Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy halálos betegen tényleg...

Egy halálos betegen tényleg segit az őszinte ima? A Biblia szerint nagy hatalma van az alázatos ember imájának.

Figyelt kérdés
ima,biblia

2018. febr. 2. 19:29
1 2 3 4
 31/33 HaEv ***** válasza:

Huh!

Megpróbálok szép sorjában válaszolni.


Kedves #29-es!

25 éve olvasom a Bibliát. Nem végeztem még statisztikai kutatást az imameghallgatások területén, de a "95%-ban nem segít" a saját tapasztalataim és ismerőseim ismert tapasztalatai alapján egy irreális szám. A saját tapasztalatom az, hogy 100 %-ban segít, ha szenvedek. Nem feltétlenül azzal a megoldással áll elő, amit én kigondoltam, és nem mindig azonnal szűnik meg a probléma, de minden esetben nagyon körültekintő és specifikus segítséget kapok. Ahogyan ezt másoknál is látom - AKIKET ISMEREK, és kérik is.

De persze, nem tudom, hogy te mit értesz segítség alatt, hiszen az kapásból más statisztikai eredményhez vezetne az én adataimmal is.

A istenek összehasonlítgatását nem szeretem - sokan vannak a más istenek követői között is, akik magukra veszik és megbántódnak. Nekem pedig nem ez a célom. Nem gondolom, hogy valaha is teljes mértékben birtokában leszek az összes információnak, ami alapján valóban igazságos döntést hozhatnék. A véleményem szubjektív és korlátozott, így tiszteletben tartom mások véleményét. Nem csak akkor, amikor az illető az enyémet tiszteletben tartja. Ezt látom helyesnek. Ha valaki nem ezt teszi, az az ő dolga és nem az enyém. Felőlem aztán egészen nyugodtan hasonlítgathatod az isteneket, tényleg nem zavar. De én nem ezt teszem. :)


Kedves #30-as!

Azt látom, hogy alapvetően a fogalmakon értünk mást, mint például az ítélkezés Isten fölött. Bár számomra az sem tiszta, te melyik istenről írsz,mert pusztán erre a hozzászólásodra tudok támaszkodni, és ebben nincs erre vonatkozóan információ. Ezt nem bántásnak szántam, csak felhívom a figyeled a válaszom lehetőségeinek korlátaira.

De nem szaladok előre.

"Például az, hogy egy végtelen isten NEM kényszerül kompromisszumra!"

Az az Isten, akiről én írtam és írok, a Biblia Istene. Neki, végtelen, személyes Istennek, nem KELL senkivel kompromisszumot kötnie, hiszen mindenható is, bármit megtehet. Azonban van egy óriási mázlink! A szabad akaratunkat tiszteletben tartja. Saját magát korlátozza a saját elhatározása alapján a szeretet és tisztelet miatt. Tehát a Biblia Istene saját maga miatt igenis kompromisszumokra kényszerül. Mert szeret. Én ennek nagyon örülök. :) Egy korlátlan hatalmú isten, aki nem szeret, csak a szenvedést akarja megszüntetni... Hát azt hiszem, az emberiség nagyon gyorsan kihalna - néhány perc alatt. :)

Nem tudom, az az isten miért tétlen még mindig, amelyikről te írtál, de örülök neki. Élni szeretnék.

"SOHA nincsen olyan, hogy most szenvedni kell azért, hogy majd később jobb legyen."

Itt egy közismert példa: Jézus a kereszten szenvedett azért, hogy később jobb legyen. Mindennek ára van! És van, amikor annyi a kérdés, ki hajlandó megfizetni. Ezért azzal, hogy "soha" nem értek egyet. Azzal viszont igen, hogy nem minden esetben a szenvedés vezet megoldáshoz. Van, amikor a saját hülyeségünk miatt szenvedünk, és ebben az esetben valóban csak tetézzük a bajt, ha szenvedünk vezeklésképpen. Nem ez a megoldás. És nem az, hogy megszüntetnek engem, mert szenvedést okozok magamnak... És azt hiszem, ennyivel tisztáztam is, nem bonyolítanám tovább.

Az ítélkezés, valamint a megismerés és ezáltal következtetések levonása között szerintem óriási a különbség. Ítélkezni csak úgy lehet - mivel ez bírói tevékenység -, ha fölé emel egy tekintély a vizsgált alanynak. Mivel Isten fölé nem emelhetem magam, így nem ítélkezhetek fölötte. De még ha meg is tenném, az ítéletem nem lenne igazságos, mert magam emeltem tekintélyként magamat. Ez despotikus jellemző. Ha mégis megteszem, azzal én leszek az Isten. Na de akkor mindenki nagyon nagy bajba kerül, mert én nagyon sok embert küldenék hűvös éghajlatra. :) Szóval az ítélkezést így értem. Azzal azonban, hogy igenis ismerjük meg Istent vagy bárkit és lesz is véleményünk róla - na az már megint más, azzal egyet értek. Azzal, hogy nézzünk utána,kivel milyen üzletet kötünk, azzal nagyon is egyetértek. De ez nem ítélkezés. Függetlenül attól, hogy a magyar az ítél szót használja mindkettőre - de más a ragozás az értelmének megfelelően. MEGítélhetem Istent, de ELítélni nincs jogom.

"Jelen helyzetben egy végtelen isten esetén, ha csak 1 másodpercnyi szenvedés is van bárhol a Földön (a teljes élővilágban), az elfogadhatatlan.

Akkor ez vagy nem végtelen isten, vagy nem szándéka az, hogy az élőlényeknek az élete jó legyen."

Ez az isten, akit te leírsz, teljes mértékben alárendeli magát a teremtményeinek, azaz ez az isten kiszolgálója a hisztis teremtményeknek... Hú, de nagy káosz lenne ebből, ha ez valóság lenne! Kinek a jóléte felsőbbrendű a másikéhoz képest? Ugyanis akkor igencsak előkerülne az érdekek ütközése és az is, mit jelent a jólét. Ki tenne akkor igazságot, hogy mit is kéne ennek az istennek tennie konkrét esetekben? Ugyanis valljuk be, az ember igencsak önző! "én vagyok az Univerzum közepe, mindenki úgy ugrál, ahogy én fütyülök, ha nem, szólók az istennek, hogy a jólétemet veszélyeztetik/szenvedek tőled!" Bár ez túlzásnak hangzik, biztos van a környezetedben olyan ember, aki ilyen vagy ehhez hasonló. Azt gondolom, te sem erre gondolsz.


Tudnék még írni a témában, de korlátozom magam, hogy máskor is elolvassátok, amit írok. Bár nem célom, hogy mindenki teljes mértékben megismerje az álláspontom. :)


Ha végigolvastad ezt, hát egy hős vagy! :)

2018. febr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

"a "95%-ban nem segít" a saját tapasztalataim és ismerőseim ismert tapasztalatai alapján egy irreális szám. A saját tapasztalatom az, hogy 100 %-ban segít, ha szenvedek."

Ha így lenne, akkor a hívők átlagosan jobb körülmények között élnének és minden tekintetben jobbak (szerencsésebbek, sikeresebbek, stb) lennének, mint az ateisták, vagy mint pl. az olyan hívők, akik nem létező istenben hisznek.

Erről viszont szó nincs!

Csak egyetlen esetben lenne lehetséges: ha egy ateistának az ima NÉLKÜL és egy idegen hívőnek a rossz imájára is pontosan annyit segítene, mint egy saját hívének az imájára.

Na, ennek meg sok köze nincs az igazságossághoz.


"A istenek összehasonlítgatását nem szeretem - sokan vannak a más istenek követői között is, akik magukra veszik és megbántódnak."

Ezt nem értem. Ha a tények alapján valaki megbántódik, az nem felnőtt viselkedés. Pici gyerekek szoktak ilyet tenni.


"Például az, hogy egy végtelen isten NEM kényszerül kompromisszumra!"

"Azonban van egy óriási mázlink! A szabad akaratunkat tiszteletben tartja."

Nézd: szerintem nem érted a VÉGTELEN fogalmát.

Segítek.

Ott áll ez az isten a teremtés előtt, és pontosan látja, hogy mi történik majd a teremtésével.

Szerinted ezek után változatlanul hagy mindent, és inkább kompromisszumokat köt?

Egy VÉGTELEN isten SOHA!

Inkább gondolkodik még 0.000000 000000 000000 0000001 másodpercet, míg kitalál egy olyan tökéletes világot, amelyik a szabad akarat MELLETT IS tökéletes!

Tudod, a szabad akaratunk olyan neki, mint nekünk a bicikli: ugye az hol jobbra akar eldőlni, hol balra. Magától még véletlenül sem áll meg. Mégis tudunk vele menni, és az a normális, ha egyszer sem esünk el, igaz?

Vagy neked az a normális, ha biciklivel 10 percenként legalább egyszer elesel, hiszen tiszteletben tartod az ő szabad akaratát?

...pedig mi nem is vagyunk végtelenek!

Egy végtelen isten simán, könnyedén és gond nélkül meg tudja oldani, hogy a szabad akaratunk TELJES tiszteletben tartásával MÉGIS tökéletes legyen a világ az első másodperctől végig.


"Egy korlátlan hatalmú isten, aki nem szeret"

Szó nincs erről.

Pont azért, mert szeret, nem teheti meg, hogy szenvedni hagy. Egyetlen másodpercet sem. Ehhez megvan minden eszköze.


"SOHA nincsen olyan, hogy most szenvedni kell azért, hogy majd később jobb legyen."

"Itt egy közismert példa: Jézus a kereszten szenvedett azért, hogy később jobb legyen."

Akkor sem Jézus, sem az istene nem végtelen.

Ilyen egyszerű a dolog. Nem is kell tovább ragozni.

Ugye, tényleg nem érted a végtelen fogalmát?

Akkor még egy példa: szerinted mit használnak szigetelésnek a szupravezető drótokon?


"Ítélkezni csak úgy lehet - mivel ez bírói tevékenység -, ha fölé emel egy tekintély a vizsgált alanynak. Mivel Isten fölé nem emelhetem magam, így nem ítélkezhetek fölötte. De még ha meg is tenném, az ítéletem nem lenne igazságos, mert magam emeltem tekintélyként magamat. MEGítélhetem Istent, de ELítélni nincs jogom."

Rendben van, nézzünk egy példát:

Itt a végítélet, Isten elé kerülsz. Ő elmondja neked, hogy úgy döntött, a hívők a pokolba mennek, az ateisták a mennyországba.

Elfogadod és igazságosnak tartod az ő ítéletét?


"Ez az isten, akit te leírsz, teljes mértékben alárendeli magát a teremtményeinek, azaz ez az isten kiszolgálója a hisztis teremtményeknek..."

Ezt nem tudom, miből szűrted le így. Szerintem gondolkozz el rajta.

Amúgy: miért is teremtett hisztis lényeket?

2018. febr. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Kedves 32.Hsz!


Nem tudom eldönteni!

Kérlek segíts megérteni:


Te sportot űzöl a trollkodásból,vagy egy fanatikus gyengeelméjű istentelen vagy?

2018. febr. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!