Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a Mindenható Isten neve a...

Mi a Mindenható Isten neve a biblia szerint?

Figyelt kérdés

2018. febr. 9. 16:06
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
39%
Jehova,mert ez a legelterjedtebb név.
2018. febr. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
69%

A Bibliában a tetragrammatonnal nevezik meg Istent, ez magyarosan a JHVH.

Ennek pontos kiejtése ismeretlen, de a keresztény teológusok legvalószínűbbnek a Jahve kiejtést tartják.

[link]

2018. febr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
73%

Igen, de az Újszövetség a megtestesülés előtti Messiással azonosítja JHVH-t.


"De mindaz, aki az Úrnak(JHVH) nevét hívja segítségül, megmenekül; mert a Sion hegyén és Jeruzsálemben lészen a szabadulás, amint megigérte az Úr(JHVH), és a megszabadultak közt lesznek azok, akiket elhí az Úr(JHVH)!" (Jóel 2,32)


Az Újszövetség szerint Jézus nevét kell segítségül hívni, azaz Jézussal azonosítja JHVH-t.

Az ApCsel 4,12 szerint "nincsen senkiben másban üdvösség: mert nem is adatott emberek között az ég alatt más név, mely által kellene nekünk megtartatnunk". A kontextusból kiderül, hogy Jézusról beszél Péter, hiszen Jézus neve által gyógyult meg a béna a Templomban, ami miatt kihallgatták az apostolokat. A Róma 10,9 ezt mondja: "Mert ha a te száddal vallást teszel az Úr Jézusról, és szívedben hiszed, hogy az Isten feltámasztotta őt a halálból, megtartatol." Itt is a Jézus névről kell vallást tenni, és az Ő feltámadásában kell hinni az üdvösséghez. Pál pár sorral később visszautal a Jóel 2,32-re, a kontextus szerint itt is Jézus nevéről van szó. Az Atya és Fiú nem volt kijelentve az Ószövetségben, csak néhány homályos utalásból lehet következtetni, illetve abból, hogy a JHVH Elohim többesszám. Felettébb árulkodó, hogy 2249-szer használja a többesszámú változatot, míg az egyes számú Eloah mindössze ötvenhatszor, míg az Él, kettőszáz-harmincötször szerepel.


Hogy Jézust a Biblia azonosítja JHVH-val, az innen is kiderül:

"Így szól az Úr(JHVH), Izraelnek királya és megváltója, a seregeknek Ura (JHVH-Cebaót): Én vagyok az első, én az utolsó, és rajtam kívül nincsen Isten." (Ézs 44,6)


Mit mond Jézus a Jelenések könyvében?


"Mikor pedig láttam őt, leesém az ő lábaihoz, mint egy holt. És reám veté az ő jobb kezét, mondván nekem: Ne félj; én vagyok az Első és az Utolsó, És az Élő; pedig halott valék, és íme élek örökkön örökké Ámen, és nálam vannak a pokolnak és a halálnak kulcsai." (Jel 1,17-18)


Ezt nem lehet már jóhiszeműen félreérteni, mert egyedül Jézusra igaz, hogy halott volt, de él örökké, az Atyára nem.

2018. febr. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
41%
Jahve
2018. febr. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
0%
Deo
2018. febr. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
67%
Már volt sokszor. Mózesnek JHVH-ként mutatkozott be, amit Jahve-ként kell ejteni. De Jézus gyakran Atyának nevezte Istent, ezen felül még hívták sok néven, mint Éli, El, Elohím, Seregek Ura, stb...
2018. febr. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
46%

Egyszer egy jehova tanúja támadt le az utcán ezzel a kérdéssel... Nem szeretnék jósolgatni, de gondolom ez a kérdés is innen fakad.

Én azt mondanám, hogy a θεός. Azaz a Theós, vagyis Isten.

2018. febr. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
50%
Elohim
2018. febr. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
2018. febr. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
5%

3.Értelmetlen a magyarázatod,mert az Atya szülte Jézust akkor az Atya előbbről van.Igy az Atya a legelső Jézus mint szülött a második,de első a születettek és a teremtettek közül.

Az alfa és az Omega elsősorban az Atyára vonatkozik.

Ugy,hogy ne kavard az Ószövetségben lévő szerepeket.

2018. febr. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!