Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a Mindenható Isten neve a...

Mi a Mindenható Isten neve a biblia szerint?

Figyelt kérdés

2018. febr. 9. 16:06
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
11%

Nekem veled van bajom.

Ha lusta vagyok nagybetűre váltani, az tégedet miért zavar?

Senki nem a helyesírást keresi a hazug témádban.

2018. febr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
A kérdező és a 26 százalékos ugyanaz a személy. Ugye, Edgár? :)
2018. febr. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Milyen hazug témában?

2018. febr. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:

Kedves tizennyolcadik, úgy tűnik, egyikünk rosszul értelmezi a soraidat. Mivel azt mondtad, hogy "Jézus mint szülött a második,de első a születettek és a teremtettek közül", ebből a tényből azt a következtetést vontam le, hogy te Jézust a teremtmények közé sorolod, mint valami főteremtményt. Persze, mivel a te soraidról van szó, neked kell tudnod, hogy mire gondoltál, én félre is érthettem. Én nem állítok mást, minthogy a szülés minden általam ismert esetben a szülők reprodukciója, ezért egy Isten által szült személy maga is Isten, noha abban igazad van, hogy az Atya az első, a Fiú pedig a második. Az angyali lények nem ilyen módon születtek, következésképpen nem istenek, ahogy az ember sem az, noha Jézus Krisztus által részese lett az isteni természetnek, de nem lett, és nem is lesz istenné. Ez ugyanis lehetetlen. Egy teremtett lény nem válhat soha nem teremtetté. Jézus nem teremtett lény, hanem szülött, ráadásul élete van önmagában, ergo, nem függ az Atyától, hanem egy szabad szeretetkapcsolatban van Vele. Mi azonban mindig függő lények voltunk, azok vagyunk és maradunk is, így is lettünk tervezve. Ha te is így gondolod, akkor tényleg nincs közöttünk vita.


A Példabeszédek 8,22-ben a szerzett szó azt jelenti, hogy vásárolt, birtokába vett, alapozott, alapított, semmiképpen nem teremtett.

2018. febr. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
0%

24.Én amit a biblia ir azt nem vitatom.Ahol teremtést ir azt fogalom el,ahol születést azt meg ugy.

Nem fogom tudni amikor még tökéletesednek a fordítások,miképpen lessz.Mert Dánielnél azt mondja,hogy a végidőben"nagyobbá"lessz a tudás.

Az hogy a háromság imádok a háromság igazolására csak szülöttét akarnak elismerni az az ők dolguk.Én eggyet értek ahol a biblia azt irja.

Ahol a teremtett szot irja azzal is,mert lassan le fog tisztulni.

Enneél sokkal lényegesebb és fontosabb dolgokat látok,ami készakarva félre van magyarázva.

Pld.Sehol nem irja,hogy a szentszellem Isten de mégis ugy hiszik egyesek.Na ez is letisztulásra vár.Vagy -vagy.

Ez ugy van,mint amikor egy automatta be van állítva és dolgozik,mi pedig manuálisan erőltetjük ahogy mi akarjuk.Na ez ami nem helyes.

A bibliát kellene engedjük,hogy vezessen,nem pedig a vallásunk,mert akkor nincs szükség bibliára.

Ugyis lesznek értelmezési különbségek aminek le kell tisztulnia,ha engedjűk.

Ezért van a tanuknál időnként kiigazitások.

A háromság hivők pedig ha rosszul értelmeztek 2000 éve valamit azt erőltetik a maguk kárukra,szégyelik kiigazitani.Nem ismerik el a Dániel írását,hogy"a végidőre nagyobbá lessz a tudás".

Kellene minden hívő engedje,hogy a biblia vezesse,nem pedig ő vezesse a bibliát.

. TISZTELETTEL.

2018. febr. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Ezért van a tanuknál időnként kiigazitások."


Te milyen jogon hivatkozol a tanúkra? Te nem is vagy megkeresztelkedve!

2018. febr. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
0%

Nem az a fontos:Az a fontos az igazat támogatod-e?

Külömben már egyesek leirtak.

2018. febr. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
Engem az érdekel Edgár a legjobban, hogy miért használsz több regisztrációt? Ebben a kérdésben eleve kettővel írogatsz. De általában hármat használsz. Ez szerinted normális? És állandóan a Háromságon lovagolsz, akár heti szinten is. Szerinted ez normális?
2018. febr. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
0%

28.Nem tudom kinek és mit irogatsz de annyit látok,hogy a háromság igaz voltára rávilágitok,nyugtalan vagy és mész át személyeskedébe.

Miért nem a témával foglalkozik?

Van bőven.

2018. febr. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
100%

# 27

De fontos az, mert az azt jelenti, hogy még nem kötelezted el magad teljesen. S ennek örülök! Én is ilyen voltam régen, és idővel felismertem, hogy az Őrtorony milyen hazugságokat tanít. Egy megkeresztelkedett Jehova tanúja jóval nehezebben fog ilyen felismerésig eljutni, persze neki sem lehetetlen, lásd Tantételbelit. Másik előnye ennek, hogy így nem tudnak kiközösíteni. Nekem a családomból majdnem mindenki Tanú. Így is csúnyán néznek rám sokszor, de ki tudja, mit tettek volna, ha bekeresztelkedtem volna, és aztán lépek ki?


"Az hogy a háromság imádok a háromság igazolására csak szülöttét akarnak elismerni az az ők dolguk."


Vajon melyik angyalnak mondta valaha: „A fiam vagy, ma szültelek?” Vagy: „Én atyja leszek, ő meg a fiam.” (Zsid 1,5)


Egyik angyalt sem lehet nevezni válóságosan Isten fiának, legfeljebb képletesen. Az angyalok teremtmények, a szülöttség és a teremtettség pedig kizárja egymást. A teremtés egy alacsonyabb rendű létrehozására irányul, míg a szülés önmagával azonos lényegűt. Az egér egeret, az elefánt elefántot, ember embert, Isten Istent szül:


"Isten az Istentől, világosság a világosságtól, valóságos Isten a valóságos Istentől. Született, de nem teremtmény, az Atyával egylényegű." (niceai hitvallás)


A szülés/nemzés minden fajnál többé-kevésbé másképp megy végbe, s főleg másképp megy végbe az Istennél, de minden esetben azonos lényegű egyed létrehozására irányuló tevékenységet értünk alatta. Akkor milyen értelemben nevezi a Biblia Jézust a teremtmények elsőszülöttjének? Ha úgy értelmeznénk, ahogy a tanúk, akkor ez azt kéne jelentse, hogy Jézust a teremtmények szülték, ami orbitális nagy baromság.


Vagyis az elsőszülöttet itt mint címet kell értelmezni. Isten elsőszülöttje Isten örökösét, Isten teljhatalmú Fiát, a helyettes királyt, az Isten utáni Urat, tehát a nagybetűs Elsőszülöttet jelenti. Krisztus tehát a teremtmények Elsőszülötte, vagyis egyszerűen a királya, pontosabban az elsőszülött királya.

2018. febr. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!