Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a Mindenható Isten neve a...

Mi a Mindenható Isten neve a biblia szerint?

Figyelt kérdés

2018. febr. 9. 16:06
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Most már a harmadikszor kivánon a nemtetszésemet kifejezni irányodba,a pártoskodásod és falka tagként csapódó,hiéna falkához."


Én is kitudnám fejezni a nemtetszésemet irányodba néhány okból. A kérdésem az lenne hogy van értelme annak hogy megtegyem?

1. Nem szoktam pártoskodni. De ha valakinek a véleménye egyezik az enyémmel akkor egyetértés van! Ha mondjuk a téma a vér nélküli műtétek lenne és te ez mellett foglalnál állást. Akkor a véleményed megegyezne az enyémmel. Majd egyszer próbáld ki hogy így van-e. S megfogod látni hogy igen!

2. Nem vagyok falkatag! Így értelemszerűen nem szoktam csapódni sem.

Az még soha nem jutott eszedbe hogy te vagy az aki provokatív stílusban ír és erre reagálnak?


"Elsősorban fogadatlan ügyvéd-ként előléptél és szivvel lélekkel támogatod pld.és nemcsak a 36 bejegyzőt aki aljas utcai modon gyalázkodó hangnemmel illetet,ami azt jelenti ugyanugy meggyalázza a vallási hovatartozását,sajátmagát és még tégedet is azzal,hogy egy ilyen nemkeresztényi tulajdonságokkal rendelkező ember mellett diszeleksz."


Igaz hogy a 36 kommentelő kemény szavakat használ. De emlékezz vissza, mikor írtam ÉN neked ilyen stílusban!

De ettől TELJESEN függetlenül amit ír abban teljesen igaza van. És hogy nehogy félreértsed nem a stílusával értek egyet. Hanem azzal amit ír, hogy annyira egyedi a helyesírásod hogy rövid idő alatt még egy iskolás is kiszúrná ezt a stílust! Ez olyan mint egy azonosító jel! Egyszerűen annyira egyedi hogy senki ismétlem senki máséval nem lehet összekeverni.

- Tudom és tudjuk hogy te vagy az! És mivel viseled ezt az azonosító jelet, így teljesen mindegy hogy hány regisztrációról jelentkezel be. Amíg ebben a stílusban írsz mindig megfognak ismerni és lefogsz bukni! És mindig te leszel Edgár! S ezzel vagy megtanulsz együtt élni vagy állandóan idegesíteni fog amíg fel nem dolgozod. Ez olyan mint a tetoválás. Azt sem mosod le vízzel az biztos!

"diszeleksz" - Ez mi is akart lenni? Egyébként az ilyenekről is szó van!


"És a hibát bennem keresed?"


És te mit keresel? Te úgy gondolod hogy én pártoskodom hogy ügyvédet játszom. Te is a hibát keresed bennem? Vagy ez mi akar lenni?


"Ha Jézust megszolitották szépen,közönségesen vagy gyalázkodóan,igy beszélt mint a 36-os vagy te.Ügyvéd-ként a gunyolodot megvédte volna mint te?"


Ne arról beszélj nekem hogy mit tett a 36-os. Neked van vele bajod! Ezt vele beszéld meg! Vagy egyedül nem vagy rá képes? Nekem arról beszélj amit én írtam neked! Az hogy neked személyes problémád van azt old meg nélkülem.

Vagy ha tanácsot kérsz tőlem ez ügyben akkor legyen. De akkor írd azt egyértelműen!

És még valami, én nem védtem a 36-ost! Teljesen logikus oka van ennek a dolognak. Képzeld el hogy nem kell őt védeni! Én a saját véleményemet írtam le másoktól teljesen függetlenül.


"Isten nem szórakozik azon,hogy ha valaki a másikat gyalázza és még pártolója is kerül mint pld.te."


Nem! Te írtad azt hogy szórakozol! Akkor vállald a következményeit a szórakozásodnak! Ez az egyik következménye, "szórakozó háromságos"!

Te írtad: "...inkább kifejezetten szorakozok..." Talán akkor majd máskor nem fogsz szórakozni! Ideje megváltoztatni a hozzáállásodat és befejezni a szórakozást!


"Azt az Edgár nevet felejtsd el,legalább is rám nézve."


Egyenlőre készenléti üzemmódba teszem ezt a nevet!


"Továbbá rámnézve az Edgár nevet kihoztad mint gyilkos szerszám,fegyver és,hogy én vagyok az,a rossz indulatnak a legaljasabb szintje amit tehettél."


Ha nincs semmi közöd ehhez a névhez, akkor miért foglalkozol vele ennyire?

Egyébként meg nem én hoztam ki. Mindössze annyi történt hogy rákerestem. Nézd!

[link]


"Erdélyben va pld.családnév" Ördög"pld.Ördög Ferenc ügyvéd de még senki nem kiáltotta ki Sátánnak,gyilkosnak stb.

De te most megtetted."


Na legalább kiderült hogy Erdélyi vagy! Ez megmagyaráz néhány dolgot! Még beszélgetünk pár kérdésnél és kiderül hová valósi vagy! Találkozunk személyesen és meghívlak egy kávéra. S válaszolhatsz azokra a személyes kérdéseimre amelyeket itt nem szoktam feltenni neked!


"Ezt irtam:"amiért ilyen dörzsölt,igazságtalan,keresztényi viselkedést nélkülöző jellem vagy,nem kívánok többet reagálni a bejegyzésedre"."


Ilyesmit hol írtál nekem?

- Dörzsölt lennék? Hát te vagy az első aki ilyet mond rám!

- Miben voltam igazságtalan?

- Nem kíván reagálni? Ezzel megint kit akarsz becsapni? Saját magadat vagy valaki mást?

Folyamatosan reagálsz! Kérdések írsz ki és általában és is írok azokhoz a kérdésekhez kommentet. Azonosító jelet használsz! Nem is kell végig olvasnom a választ már az elején tudom hogy te írtad. És úgy is összefogunk futni és reagálni fogsz arra amit írok.

Csak akkor nem tennéd ha békesség lenne benned. De nincs benned békesség valami állandó feszültséget okoz benned!

2018. febr. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 fredike ***** válasza:

Ezt a kérdést nemcsak mi de a teológusok is különbözőképpen válaszolják meg.Olvasd el a következőket s rájössz, hogy maga a vallás is belebonyolódott a kérdésbe:

Hiszek az egy Úrban:


Jézus Krisztusban,

Isten egyszülött Fiában,

aki az Atyától született

az idő kezdete előtt.

Isten az Istentől,

Világosság a Világosságtól,

valóságos Isten

a valóságos Istentől.

Született, de nem teremtmény:

az Atyával egylényegű,

és minden általa lett.

2018. febr. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 fredike ***** válasza:

Ellentmondások amiket én látok:

Nem az idők előtt született, Ha Isten az Istentől akkor két Isten van, ha egylényegű az atyával akkor mindkettő az Isten, tehát Jézus is Isten. Nos akkor mi a neve az Istennek??

2018. febr. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
Isten, fredike. Mármint nem fredike Isten, hanem Isten neve Isten. Be beszarnak a JT-sek akkor is az. Pont.
2018. febr. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
0%

44."Isten neve Isten"

. Kifejezted magad,mint a kősziklán termett buza.

Akkor mégis Szerinted hazudik a Biblia?

2Mozes.6:3."Ábrahámnak,Izsáknak,Jákobnak ugy jelenttem meg mint felséges Isten,de az én Jehova nevemen nem voltam előttűk ismeretes"

83:Zsoltár 18,19."Kinek megtudják,hogy a neved Jehova,egymagad vagy felséges Isten az egész Földön"

János.17:3."Az pedig az örök élet,hogy meg ismerjenek téged az egyedüli igaz Istent és akit elküldtél a Jézus Krisztust"


Ezek vajon mind Hazugságok,vagy te hazudsz?

2018. febr. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:

János.17:3."Az pedig az örök élet,hogy meg ismerjenek téged az egyedüli igaz Istent és akit elküldtél a Jézus Krisztust"


NA MI VAN ? ott van: ISTEN a neve.

Nem érdekel az, hogy visszazúgtál az ósz-i időkbe!!!


JN 1,18 Istent nem látta soha senki, az Egyszülött Isten nyilatkoztatta ki, aki az Atya ölén van.


1Jn 4, 12-16 Istent soha senki nem látta. Ha szeretjük egymást, bennünk marad az Isten, és a szeretete tökéletes lesz bennünk. Abból tudjuk, hogy benne élünk, ő meg bennünk, hogy a Lelkéből adott nekünk.

Láttuk és tanúságot teszünk róla, hogy az Atya elküldte a Fiút a világ Üdvözítőjéül.

Aki vallja, hogy Jézus az Isten Fia, abban benne marad az Isten, és ő is az Istenben. Megismertük és hittünk a szeretetben, amellyel Isten van irántunk. Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

2018. febr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
0%

68%.Azért elég nehéz elhinni azt,hogy Isten neve Isten.

A titulus az titulus,a név az név.

Jézusnak a neve Jézus,a titulusa Krisztus.

Dánielnek a neve Dániel,a titulusa próféta.

Jehovának a neve Jehova,a titulusa Isten.


Amit irtál idézeteket volt amit megjelöltél,rész és vers szerint,de van amit a szavaiddal irtál,igy nem lehet visszakeresni.


De,hogy pontositsak.


[link]

2018. febr. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:

Azért elég nehéz elhinni azt, hogy Isten neve Isten. - Lehet, hogy nehéz neked. Nekem nem.


Jézusnak a neve Jézus, a "foglalkozása" Krisztus.

Dánielnek a neve Dániel, a "foglalkozása" próféta.

Jehovának a neve Jehova, a titulusa Jehova a JT-knél.


Isten meg isten.


Foglalkozása, hogy elviseljen minket, gyarló embereket.

Mint rissz-rossz gyermekeit az apa.

2018. febr. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
*Isten meg Isten.
2018. febr. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
0%

68%."Jehovának a neve Jehova,titulussa Jehova a JT-knél"


Egész komoly értelmet hoztál ki belőle,mellőzve a másik két példát amit helyesen idéztél,de a Jehova példát kiforgattad gyermekded gondolattal szokásod szerint.


Utalsz az Atyára a családban.

Igy is van,családtag titulusa apa,de a személy azonossági neve nem apa hanem(Jozsef,István,Péter stb.)


Ugy,hogy Isten neve Jehova,titulusa Isten.


Tudom,hogy elemi módon kiforgatod,a tantételed és a magad kedvére.

2018. febr. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!