Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a Mindenható Isten neve a...

Mi a Mindenható Isten neve a biblia szerint?

Figyelt kérdés

2018. febr. 9. 16:06
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
általában hármat használ 28 - igen, logikus, mert a "hármassággal foglalkozik :D
2018. febr. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Azért használ hármat, mert ő maga a hármasság!

2018. febr. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
90%
Edgár személyesen rá a bizonyíték, hogy igenis lehet egy a három :D
2018. febr. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
100%
32-33:)) azt hinné az ember, hogy nincs semmi haszna ezeknek a kérdéseknek, de mégis! a vidámság fontos dolog
2018. febr. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
9%

34.Már dötsétek el,kinek hány fiókja van.

Egymást ne gyanusitgassátok mer ellene mond a háromságnak.

Külömben egy N Konstantin pogány császár tantételébe belefér,egy hamis állítás vagy egy hazugság megerősítése.

Örülök,hogy eltértetek a témáról,mivel ezt akartátok,mert kifogytatok a gyenge de hamis állitásbol.

De azért felteszem a kérdést:

Az Ószövetségben hol ir három istenről a biblia és az izraeliták mint Isten népe imádták őket vagy a király leromboltatta őket.

2018. febr. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
Nem válaszoltál Edgár a kérdésre, hogy miért írogatsz több név alatt. Annyira pocsék a helyesírásod, állandóan ugyanolyan helytelenül írsz le szavakat az összes neved alatt, a stílusod annyira bitang buta, de mellette meg támadó és agresszív, hogy mindenki felismeri, bármelyik regisztrációdról írsz. Nagyon bele vagy betegedve a Háromság témába, mi? Mondjuk amilyen gonosz vagy, nem is csodálom, hogy Isten szentsége, legyen az a Lelke, vagy épp az emberré lett Isten (János evangéliuma 1 végig) taszít. Fröcsögő gyűlölködő vagy. Ha te képviseled a tanúkat, akkor messziről kerülöm, mert ilyen gonoszság még a világban is ritkán van.
2018. febr. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
18%

36.Menyire lelket simogató kedves egyéniség vagy.

Én csak ugy futtába 12 hibát kaptam a siquib szövegedben,de nem fogom fel rovni mert itt a téma a lényeg,ami neked nincs.

Hogy én kit képviselek,csak magamat,a tanuk képviseljék magukat.

Képviselnélek tégedet,de nem tudok anyira leereszkedni,hogy igy beszéljek és még olyat tanitsak,ami nincs a bibliában,de komiszul erősíted,hogy a biblia irja.

Aki több fiokrol beszél az hármatok közűl az egyik,de nem baj mert jogotok van hozzá a GYIK szabályai szerint.Azért nem érdekel,mert a téma kifejtése fontos, amihez nem értesz, nem pedig, ki írta és honnan.

Csak sajnos amikor a háromságban 70%-a nélkülözi a bibliát,igy lehet van egy közepes képességed,de be keveredsz a sürübe és tévelyegsz.


Külömben nem harakszom rád,inkább kifejezetten szorakozok,amikor idegességedbe tombolsz,fühöz fához kapkodsz.Se baj még 20 év múlva jó keresztény lehetsz ha lassan erről az indulatos utadrol megtérsz.

Én a jonál egyebet nem kívánok.

2018. febr. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
87%

"Az Ószövetségben hol ir három istenről a biblia és az izraeliták mint Isten népe imádták őket vagy a király leromboltatta őket."


Én nem hiszem, hogy az Ószövetség volt a teljes és végleges isteni kinyilatkoztatás, az csak az alap. Számos lényeges kérdés még nincs benne tisztázva. Ott van pl. a halottak sorsa is, amiről csak Jézus beszél konrétan, részletesen. Az Ószövetség alaptanítása, hogy egy Isten van, azonban arról csak az Újszövetség beszél, hogy három személyben. A zsidók nem is akarták ezt elfogadni, mert le voltak ragadva az Ószövetségnél, mint ma a JT-k, nem tudták elfogadni, amikor Jézus Isten Fiának vallotta magát. Mit gondsz, miért nem? Természetesen ők rögtön tudták, hogy ezzel mit állít:


"Ezért azután a zsidók még inkább meg akarták ölni, mert nemcsak megtörte a szombatot, hanem saját Atyjának is nevezte Istent, és így egyenlővé tette magát az Istennel." (János 5,18)


"Felelének néki a zsidók, mondván: Jó dologért nem kövezünk meg téged, hanem káromlásért, tudniillik, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat." (János 10,33)


Az Ószövetségben nem volt meg az a kinyilatkoztatás, hogy Istennek van egy vele egylényegű Fia, mert még nem álltak készen a Szenháromság tanításának befogadására, mindent a maga idejében. Pál besztélt róla, hogy a "törvény" nevelő volt Krisztusig, de aztán Krisztus sok új dolgot jött tanítani, hogy ő Isten valóságos Fia, vagyis ő is Isten, az ezek egyike volt. A kérdés csak az, elfogadod-e, vagy a zsidókhoz hasonlóan megtagadod őt?

2018. febr. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
83%

Vidiripi


"Külömben egy N Konstantin pogány császár tantételébe belefér,egy hamis állítás vagy egy hazugság megerősítése."


Edgár, csak egy? Akkor az csak hiba! Keresgéljél tovább, van még ott!


"...inkább kifejezetten szorakozok,amikor idegességedbe tombolsz,fühöz fához kapkodsz."


Ezékiel 33:11 Mondd meg nekik: Élek én – ezt mondja az én Uram, az ÚR –, hogy nem gyönyörködöm a gonosz halálában, hanem abban, hogy a gonosz megtérjen az útjáról, és éljen. Térjetek meg, térjetek meg gonosz útjaitokról! Miért halnátok meg, ó, Izráel háza?


Isten nem szórakozik jól mások tombolásán, kapkodásán, idegességén.

- Hű vagy a nevedhez?

Az Edgár férfinév germán (angolszász) eredetű, jelentése: birtok, vagyon + dárda.

Te vagy a dárda? Dárdával akarod megszerezni a "szellemi" vagyonodat?

Érdekes amikor velem beszélgettél kérdéseknél gyorsan feladtad! Nem azt írtam amire számítottál?

2018. febr. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
0%

39.Vidiripi:Most már a harmadikszor kivánon a nemtetszésemet kifejezni irányodba,a pártoskodásod és falka tagként csapódó,hiéna falkához.

Elsősorban fogadatlan ügyvéd-ként előléptél és szivvel lélekkel támogatod pld.és nemcsak a 36 bejegyzőt aki aljas utcai modon gyalázkodó hangnemmel illetet,ami azt jelenti ugyanugy meggyalázza a vallási hovatartozását,sajátmagát és még tégedet is azzal,hogy egy ilyen nemkeresztényi tulajdonságokkal rendelkező ember mellett diszeleksz.

Gratulálok.


"Inkább kifejezetten szorakozok,amikor idegességedbe tombolsz,fűhöz fához kapkodsz"


És a hibát bennem keresed?


Ha Jézust megszolitották szépen,közönségesen vagy gyalázkodóan,igy beszélt mint a 36-os vagy te.Ügyvéd-ként a gunyolodot megvédte volna mint te?

Soha!

De te a gyalázkodot megvédted a 36-ost és a többit is.

Hiába irtad le a Ezékiel.32:11 mert nem csak annak szol akinek irják,mert elsősorban annak szol aki irja.


Isten nem szórakozik azon,hogy ha valaki a másikat gyalázza és még pártolója is kerül mint pld.te.


Azt az Edgár nevet felejtsd el,legalább is rám nézve.

Ha akarsz tárgyalj vele.

Továbbá rámnézve az Edgár nevet kihoztad mint gyilkos szerszám,fegyver és,hogy én vagyok az,a rossz indulatnak a legaljasabb szintje amit tehettél.

Egyszer nem én vagyok,máskor ilyen nevet nyugaton sokan használnak.

Ugy,hogy saját magadat égetted be.


Erdélyben va pld.családnév" Ördög"pld.Ördög Ferenc ügyvéd de még senki nem kiáltotta ki Sátánnak,gyilkosnak stb.

De te most megtetted.


"amikor veled beszéltem,hamar feladtad"

Részbe igazad van,hogy én zárkoztam el.De hogy?

Ezt irtam:"amiért ilyen dörzsölt,igazságtalan,keresztényi viselkedést nélkülöző jellem vagy,nem kívánok többet reagálni a bejegyzésedre".

Sőt most is kihagyhattam volna ezt a par sort,de még Ennyit megérdemelsz.

2018. febr. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!