Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz-e hogy a katolikus...

Kurafi kérdése:

Igaz-e hogy a katolikus egyház az utóbbi időben liberális irányba mozdult el a szexuális erkölcsök tekintetében?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy míg pl. ezelőtt 200 évvel még erősen 'cikinek' számított, ha egy nő házasság előtt elvesztette a szüzességét, és az ilyen nő sok esetben nem is mehetett férjhez, addig manapság sokan úgy kezelik ezt a kérdést, hogy 'ó, hát mindenki hozhat rossz döntéseket, a lényeg a bűnbánat, úgyis minden bűn megbocsátható', és nyugodtan egyházi házasságot is köthetnek olyan nők, akik a leendő férjük előtt már más férfiakkal is fetrengtek. De azért kérdezem, ti hogy látjátok, mert ugyanakkor ellentétes folyamatokat is észrevettem, pl. hallottam egy papot, aki azt mondta, hogy ő a fiúknak nem ajánlja a 'használt' nőket feleségnek.
2018. febr. 13. 16:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem igaz. Ugyanazt tanítja ma is, mint régen:

- a szex helye a házasságban van

- minden bűn megbocsátható.

A "használt" nőket egy csomó nem vallásos ember sem ajánlja feleségnek - de ez nem egyházi tanítás, hanem egy-egy ember véleménye ugyanolyan alapon, mint ahogy valószínűleg te sem ajánlanád, hogy a gyereked/apád/anyád/szeretted olyan emberrel barátkozzon/üzleteljen/stb., akiről korábban már kiderült, hogy milyen megbízhatatlan tud lenni.

2018. febr. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
27%
Szexelni nem bűn, ezt kéne felfognia minden agymosottnak.
2018. febr. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
11-es úgy tűnik osztja azt a véleményemet, ami nem a véleményem. Egyébként alapból hülyeséget ír: miért lenne megbízhatatlan egy olyan nő, aki már lefeküdt mással? És mi van ha őt dobták? Vagy nem hülye, felismerte, hogy az első pasasa nem hozzávaló, és ahelyett, hogy hozzáment volna feleségül, egy vélhetően szar házasságot választva, inkább odébbállt.. Úgy látom nem én vagyok itt az agymosott, de vannak, akik azok.
2018. febr. 14. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!