Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hisztek Istenben?

Ti hisztek Istenben?

Figyelt kérdés

Én Református vagyok és hiszek Istenben.

Ha leírod a vallásodat akkor ne keverd a keresztényt és a keresztyént.



2018. febr. 14. 20:33
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
Nem hiszek, nem csak Istenben, de semmilyen természetfelettiben.
2018. febr. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Juggler válasza:
100%
Meg vagyok keresztelve, de nem én kértem. Nem hiszek benne. Ezért gyermekem sincs megkeresztelve. Ha majd ő nagy lesz, és úgy érzi, szüksége lesz rá, akkor önszántából tegye meg!
2018. febr. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Eddig sem hittem, de volt egy pont, amikor azt mondtam, hogy valóban nincs mit hinni benne...
2018. febr. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
25%
Hiszek Istenben, és hiszem, hogy az Ő szava élő és ható.
2018. febr. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
28%
Miért ne hinnék? Ha nem hiszel,értelmetlen az életed,ha csak ebben az egy életben reménykedsz...
2018. febr. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Zenon ***** válasza:
0%

Isten valójában az "ős ten" szóösszetételből alakult ki az ómagyar nyelvben. Jelentése: tiszta forrás.

A hívők a pozitív idealizmust megszemélyesítették, és ezt tekintik "istennek". Idealista vagyok, tehát hiszek a jó eszmékben. De nem személyesítem meg őket egy kitalált világban.

2018. febr. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Zenon ***** válasza:
19%

Miért ne hinnék? Ha nem hiszel,értelmetlen az életed,ha csak ebben az egy életben reménykedsz...


Tévedsz. Ha hiszel, akkor is értelmetlen. Csak te adhatsz értelmet a létezésednek, senki más. Főleg nem egy kitalált mitikus alak. A halál ad motivációt, a végesség ad értéket a létezésnek. Ha örökké léteznél, az időnek nem lenne súlya, a tetteidnek valódi következménye.

2018. febr. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:

Nem hiszek benne. Nincs bizonyítva, hogy valóban létezik.

Pár ezer éve kitalálták az emberek, hogy biztos van egy istennek nevezett akárki, aki kitalálta a földet és az embereket (mivel nem tudták mással megmagyarázni a “hogyan keletkezett a Föld és mi miért vagyunk itt” kérdést) és a sok műveletlen, buta ember ezt a mesét jól el is hitte, és évszázadokon keresztül hittek ezeknek a meséknek az emberek... Az egész történelmet befolyásolta, amit a katolikus egyház művelt... A papok mégis milyen alapon, mi jogon voltak ilyen magasrendű emberek? És mégis miért adtak a kezükbe hatalmat? Mert elmondtak egy jól felépített, bizonyíthatatlan mesét?

Az embereknek most már ki kellene nyitniuk a szemüket! Már nem a sötét középkorban élünk!

Az jó dolog, ha hisznek valamiben, de akkor annak legyen valós tartalma és bebizonyított háttere.

Ha valaki szeretne velem ebben a témában vitatkozni (nem vérig menő dologra gondolok) akkor írjon privátba, várom az ellene és mellette szóló érveket!


Én körülbelül 9 évesen lettem megkeresztelve evangélikusnak (nem önszántamból, az iskolában követelmény volt, hogy meg legyek keresztelve) és egyházi iskolába jártam 14 éves koromig. Tehát ismerem a vallást, ismerek nővéreket, papokat, lelkészeket. Nem tudtak meggyőzni 5 év alatt.


18L

2018. febr. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
hiszek Az atyában , a fiuban-Jézus-mint testben megjelent Krisztusban/Istenben , és a Szent Szellemben
2018. febr. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Egy olyan élő és akaró és érzékelő és cselekvő lényben, hatalomban, személyben, erőben? Nem. Amilyennek a hívők elképzelik Istent, olyan istenben nem hiszek.

De valami alapvető és univerzális stb. létező lehetőségét nem zárom ki.

2018. febr. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!