Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok, miben változna...

Mit gondoltok, miben változna a világ és az egyház, ha Jézusról minden kétséget kizáróan kiderülne, hogy meleg volt?

Figyelt kérdés
2018. márc. 6. 22:05
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

20# Nem az egyházi vallásos házasságokról beszélek. Egy templomnak szerintem is joga lenne nemet mondani egy meleg házassága, mert összeegyeztethetetlen a vallásával, de a polgári mért bánt?


Baj ha az állam elismeri, hogy őket házasként? Essenek el a különféle előnyöktől amit a házasság nyújt?


Lehet vallási alapjai vannak, de ez ma már semmi köze sincs ehez.

2018. ápr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
60%
20-as: Mert kitiltod egy társadalmi csoport tagjait valami olyanból, amihez mindenkinek joga van.
2018. ápr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 Mansour ***** válasza:

"Lehet vallási alapjai vannak, de ez ma már semmi köze sincs ehez."

Ez is elég baj, de ez más kérdés. Amúgy én a melegházasságot nem vallási alapon nem tartom elfogadhatónak, hanem mert ilyesmi soha, semmilyen kultúrában nem létezett.

És a legkevésbé sem vagyok meleggyűlölő.


"Mert kitiltod egy társadalmi csoport tagjait valami olyanból, amihez mindenkinek joga van."

Nem tiltom ki semmilyen létező dologból.

2018. ápr. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
23# Ez egy vélemény, de egyátalán nem jó érvelés. Valamivel alátudod támasztani az állításodat? :D Az hogy eddig nem volt semmit sem jelent. A nőknek sem volt sokáig választó joga, akkor most elkéne tőlük vennünk? Vagy mi?
2018. ápr. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

[link]


Amúgy ezt olvasd végig és rájösz, hogy már az ókor óta egy-egy helyen létezett.

2018. ápr. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 Mansour ***** válasza:

"Az hogy eddig nem volt semmit sem jelent."

Ez sem egy erős érv... ugyanannyit ér, mint amikor azt mondom, hogy de bizony, nagyon is sokat jelent.


"A nőknek sem volt sokáig választó joga, akkor most elkéne tőlük vennünk?"

Hát, el lehetne gondolkodni rajta... :)

Az egy család, egy szavazat elve nekem szimpatikusabb...

2018. ápr. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 Mansour ***** válasza:

"Amúgy ezt olvasd végig és rájösz, hogy már az ókor óta egy-egy helyen létezett."

Olyat nem találtam benne, hogy intézményes formában létezett volna.

2018. ápr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
60%

"a házasság olyan intézmény, ami férfi és nő között jöhet létre"


Te tettél egy kijelentést :) Támaszd alá normális érvekkel. Az, hogy eddig még nem volt nem az.


Magyarul nem tekinted egyenrangúnak a melegeket. Ha feltudsz mutatni egy normális érvet, akkor lehet megváltoztatom a véleményemet.

2018. ápr. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Mansour ***** válasza:
40%

"Támaszd alá normális érvekkel. Az, hogy eddig még nem volt nem az."

Nekem ez a legnormálisabb érv ezzel kapcsolatban, de hát legyen (bár tudom, hogy ez sem fog meggyőzni): a melegházasság engedélyezése megváltoztatja a házasság koncepcióját, miszerint az férfi és nő között létrejövő, egész életre szóló közösség, aminek egyik fő célja az utódnemzés. Ezzel egy ősidők óta fennálló koncepciót szüntet meg, és ezzel ráadásul megnyitja a kaput az esetleg további változtatások előtt, akár a házasságban résztvevők számát, vagy akár családi viszonyait illetően.


Az egész egyébként azon múlik szerintem, hogy a hagyományoknak tulajdonítunk-e értéket vagy sem. A házasság intézménye az egyik legősibb hagyományunk, és ezért a tartalmától függetlenül a szimbolikus értéke is jelentős szerintem. Már a könnyen felbontható polgári házasság is elég nagy csapás erre a hagyományos intézményre nézve, és egy ilyen koncepcióváltás, amit a melegházasság feltételez, végleg betenné neki a kaput.

2018. ápr. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Értem, de ha két férfinek vagy nőnek nem engeded meg, hogy jelképesen is összekösség az életüket, akkor nem ismered el a kapcsolatukat.


A vallási és tradícionális értékek megtartására ott van a templom. A legtöbb ember nem a tradíciónális értékek miatt házasodna meg. Én egy hetero ateista ként is majd valamikor megszeretnék állapodni valaki mellet, akkor pár meleg mért ne tehetnék.


Jó, nem fogjuk egymást meggyőzni, ezért értelmetlen vitatkozni :)

2018. ápr. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!