Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak itt olyanok akik...

Vannak itt olyanok akik egyszerre melegek és keresztények?

Figyelt kérdés

Hogyan egyeztetitek össze a vallásos életeteket/barátaitokat a homoszexualitásotokkal?

Vannak vallásos meleg barátaitok?



2018. márc. 9. 21:50
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
Isten a cukorbetegségből is meg tudja szabadítani a hívő embert, sok esetben mégsem teszi.
2018. márc. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
Komolyan a cukorbetegséget tudod csak felhozni példának? :) Szerintem hagyjuk ezt a témát. Majd akkor írj inkább, ha ismersz olyan embert, aki - állításod szerint - meg is szabadult a melegségétől, nem csak küzd vele. Szerintem ez egy élethosszig tartó küzdelem, még senkit nem ismerek, aki csak úgy megszabadult volna belőle. Én részemről befejeztem a diskurzust. Ha esetleg van még közölnivalód a témával kapcsolatban, vagy ismersz keresztyéneket, akik érintettek ebben (bár az eddigiek alapján úgy vettem észre, hogy nem ismersz), írj nyugodtan privát üzenetet.
2018. márc. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
:) előző, én a te oldaladon hoztam érvként, hogy a cukorbetegséget sem gyógyítja meg Isten, előző hozzászólásokat pedig nem én írtam.
2018. márc. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
Egyébként érintettként írom :))
2018. márc. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
Egyébként a melegség, mint adottság inkább a csúnyasághoz áll közelebb mint a betegséghez. Egy diszharmónikus dolog, nem boldog tőle az illető, de együtt kell vele élnie. Nem úgy kell fogalmazni, hogy Isten melegnek "teremtett" valakit, hiszen ezen az alapon Isten csúnyának, értelmi fogyatékosnak, cukorbetegnek "teremtene"? Senkit sem "teremt" direkt szenvedésre és nehézségre, hanem megengedi, hogy ilyen legyen, mert ez egy tökéletlen világ. Majd lesz jobb.
2018. márc. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, nem figyeltem, azt hittem csak ketten cseréljük most az eszméket. :P

Persze, én se hiszem, hogy valaki melegnek születik. De az tudományosan bizonyított tény, hogy vannak hajlamosító tényezők genetikailag éppúgy, mint környezeti-társadalmi hatásokat tekintve. Ha magamat nézem, akkor azt kell mondjam nagy szerepe volt a szociális tényezőknek gimis, aztán egyetemista koromban, de ha visszagondolok már általános suli felső tagozatában is ösztönösen a fiúkat néztem meg, holott lányokkal ismerkedtem. Meglehetősen bonyolult dolog ez. :)

2018. márc. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

Van egy jó anyag a témában, ha tudsz angolul:

Exotic Becomes Erotic: A Developmental Theory of Sexual Orientation

[link]

2018. márc. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
Nem tudok sajnos... :) De belenézek.
2018. márc. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Akkor próbálok magyar anyagot hozni:

„Rengeteg átmenet ismert”

Dr. Urbán Róbert pszichológus a homoszexualitásról

(Magyar Narancs, 2001. augusztus 23.)


„Egy elképzelés szerint inkább valamilyen temperamentumbeli, érzelmi reaktivitási jellemzőket kódolnak a gének, ami miatt a fiúgyerek nem lesz tipikusan fiús, a lány lányos. Itt kezdődik a kultúra befolyása. Jellemző, hogy a társadalom csecsemőkortól éles különbséget tesz fiúk és lányok között, lényegesen hangsúlyozza a nemek közötti különbségeket. Ha egy fiú atípusos, lányosnak fogják kezelni, többet lesz együtt lányokkal, megszokottá válik a másik nem közelsége, és ezáltal számára a fiúk válnak érdekesebbé. (Ez nem jelenti azt, hogy lánynak érezné magát.) A San Franciscó-i öbölben a Kinsey Intézet munkatársai egy jelentős kutatásban keresték a homoszexualitást meghatározó korai tényezőket. Sem a családi jellemzők, sem a serdülőkori szexuális tapasztalatok nem különböztették meg a homoszexuálisokat a heteroszexuálisoktól. Egyetlen tényező tűnt jelentősnek: a nemtől elvárható viselkedéstől való eltérés. Ezt a pszichológiában szokatlanul erősnek észlelt összefüggést más kutatások is alátámasztották."

2018. márc. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

És egy igehirdetés a keresztény hozzáállásról:

[link]

2018. márc. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!