Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak itt olyanok akik...

Vannak itt olyanok akik egyszerre melegek és keresztények?

Figyelt kérdés

Hogyan egyeztetitek össze a vallásos életeteket/barátaitokat a homoszexualitásotokkal?

Vannak vallásos meleg barátaitok?



2018. márc. 9. 21:50
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
"Ismeret és megértés. Jézus is tudná, amit mi is tudhatunk: a homoszexuális ember nem választotta vonzalma irányát, és ezért nem is felelős érte. Azért felelős, hogy megéli-e, de azért nem, hogy az azonos neműekhez vonzódik. A beállítottsága önmagában nem bűn, és ezért Isten nem fogja elutasítani őt. Isten nem gyűlöli a homoszexuális beállítottságú embert. Most nincs lehetőség, de szükség sem, arra, hogy kifejtsük, milyen elméletek vannak a homoszexualitás kialakulására nézve. De az bizonyos, hogy ezek az emberek előbb vagy utóbb felismernek magukban valamit, amit nem ők választottak. Jézus Krisztus ezt érti, és neked is érteni kell."
2018. márc. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

Viszonylag szűk lehetőségei vannak annak a kereszténynek, aki meleg és az egyedülállóságot vállalja. Mert a keresztény felekezetekben többnyire bűnnek tartják magát a beállítottságot is és megváltozásra biztatják. Másik oldalon vannak a liberális meleg közösségek (pl. MOZAIK), akik arra biztatják, nyugodtan éljen párkapcsolatban azonos neművel.


Tehát ennek a „középutas” megoldásnak nem igazán van elfogadottsága, olyan csoport, vagy honlap, mely segítséget nyújtana.

2018. márc. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Én úgy alakitottam ki a hozzáállásomat hogy bármely erőt/befolyást elutasítok, amely el akarja érni, hogy nevezzem ezt bűnnek és bánjam meg. Nem fogom.

De azt tudni kell, hogy ezzel szembe megyek a biblia szavaival.

2018. márc. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem értessz egyet #21-ben leírtakkal?
2018. márc. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Már hogy én? Olyan értelemben nem értek egyet hogy nem alkalmazom, de elfogadom hogy valakinek ez az álláspontja. Én a magam életében azt nem akceptálom hogy ha mondjuk belemegyek vmi kalandba akkor utána mondjuk bűnvallást kellene tartanom. Az én lelkiismeretem nem igazolja vissza ezt.
2018. márc. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Értem, de ez egy kicsit szabados hozzáállás. A hetero keresztényeknél ugyanígy nem ok, ha kalandokba bocsátkozik :)

Mióta vagy keresztény, mit jelent számodra?

2018. márc. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
az "ok"-ot oké értelemben használtam
2018. márc. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

"Mióta vagy keresztény, mit jelent számodra?"

Messzire vivő kérdés. :)

Egy mondatba sűrítve, csak érintőlegesen van közöm Krisztushoz, úgyhogy a kérdés kritériumait is csak súrolom, szigorúan véve.

2018. márc. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
0%
érdekes szóösszetétel a "meleg keresztény", kb. olyan mint a "ráncos fiatal".
2018. márc. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Vannak itt olyanok, akik egyszerre ráncosak és fiatalok?


Hogyan egyeztetitek össze a fiatal korotokat a ráncaitokkal?

Vannak fiatal ráncos barátaitok?

2018. márc. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!