Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol van a bibliaban hogy nem...

Hol van a bibliaban hogy nem lehet csajozni?

Figyelt kérdés
Szuleim a vallasuk miatt nem engednek szorakozni se csajozni.en nem ertek egyet a vallasukkal (nem azert nem engedi ezt). 16eves vagyok es meg sose csajoztam epp ezert de ugye dolnek a hormonok stb.

2018. márc. 9. 21:51
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
* #laikusvagyok (előzővok)
2018. márc. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


"Istent meg tudtommal senki sem latta ugyhogy nem nagyon alapoznam az ervelesem arra hogy attol meg hogy nem hiszel benne van."

Mózes látta Istent (hátulról, a dicsősége miatt), és beszélt is vele, Izrael fiai úgyszintén hallották Isten beszédét a felhőből a törvény adásakor. János apostol látta látomásban a megdicsőült Jézus Krisztust, le is esett elé, Pál apostol volt elragadtatásban a mennyben.


Ha nekik nem hiszel, vagy nem is akarsz hinni, az én bizonyságomra sem fogsz. Maradsz a hitetlenségben. Úgy is lehet biológiai szinten élni, az ösztönök és vágyak majd irányítanak. Az élet amit élsz választás kérdése is. Te ha az ösztöneidet akarod követni, akkor úgy is fogsz élni, minden következményével együtt.

A drogosoknak is, az alkoholistáknak is szembesülniük kell az életmódjuk következményeivel, ugyanez igaz a szabad szex híveire is.

2018. márc. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
Következmények alatt nem csak a halál utáni isteni ítéletre gondolok, hanem már itt a földi életükben (pl. betegség, válás, emberi kapcsolatok leépülése, hajléktalanná válás, AIDS, stb.). Minden gyermek szép és hosszú házasságot képzel magának tizenévesként, mégis több mint a fele elválik sajnos. Vajon mi az oka ennek?
2018. márc. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 A kérdező kommentje:
Utolsó, hogy tudsz olyanban hinni amit nem latsz nem erzel es semmi kovetkezmenye nincs az eletedben(imadkozol es semmi). A szerencset istenre fogod stb. Isten csak a fejedben letezik. Ha meg azt mondod hogy az imaidnak igen is vannak kovetkezmenyei akkor az a dolog ima nelkul is meg fog tortenni. Probald ki hogy nem imadkozol. Ugyan azok fognak tortenni.
2018. márc. 11. 19:29
 35/53 A kérdező kommentje:
Latom gyorsan meg kommenteltek. A 32es kerdezonek szantam a valaszt
2018. márc. 11. 19:30
 36/53 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes mindig a nagy álhivők erőszakosak.. Én és ferjem elég sokat szexeltünk a polgáriig is de hát az se számit a vallásosaknál házasságnak mint tudjuk. A szex nem bűn két egymást szerető ember közt, mindegy milyen neműek. Érdekes nem lettünk hajléktalanok,de boldogok igen. Aki harmincévesen házasodik addig legyen kielégületlen idegbeteg.. Aha irigység átjön.
2018. márc. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:

"csaj", ez a szó tudomásom szerint gypsy eredetű"

Mármint a lovári cigány nyelv része.


"azt jelenti, hogy "k**va"

Na, ez tévedés. Azt jelenti, hogy cigánylány.

A fiú az meg a "csávó".


A többinek is nézz utána, amit írtál.

2018. márc. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:

"nem csak a halál utáni isteni ítéletre gondolok, hanem már itt a földi életükben (pl. betegség, válás, emberi kapcsolatok leépülése, hajléktalanná válás, AIDS, stb.)."

Aha.

És ha valaki vigyáz magára, egészségesen és tudatosan él és NINCSEN rossz következménye semminek, arra mit mondasz?

Azt, hogy az isten azért jól meggyalázza majd őt a halála után?


"Minden gyermek szép és hosszú házasságot képzel magának tizenévesként, mégis több mint a fele elválik sajnos. Vajon mi az oka ennek?"

Tudod, ez egy érvelési hiba.

Nem mondod ki, de azt sugallod, hogy aki istenhívő, annak jobb lesz az élete.

Ez pedig még a Biblia szerint SEM igaz!

2018. márc. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a tartalmas valaszokat es kerlek privatban folytassatok a hitteritest, es ha mas a gyakori kerdeseken teritetek tegyek ki egy kerdest hogy ,,ki akar megterni?”
2018. márc. 11. 20:31
 40/53 anonim ***** válasza:

"Utolsó, hogy tudsz olyanban hinni amit nem latsz nem erzel es semmi kovetkezmenye nincs az eletedben(imadkozol es semmi)."-írod.


Először - amikor még érdeklődő voltam - kicsi hitem volt Istenben, csak annyi, hogy létezik, illetve hogy a Fia Jézus Krisztus. Amikor megtértem, akkor nagyon éreztem Isten szeretetét a személyem felé, és erre válaszul tértem meg Hozzá. Megszabadított a bűneimtől (pl. káromkodás, önkielégítés), és éreztem folyamatosan a jelenlétét az életemben, hogy jelen van, és vigyáz rám. Ezt a megtérés előtti állapothoz képest drasztikus különbség volt, jó irányban. Sokkal szebb lett még a körülöttem lévő természet is, az ég, a fák, a füves rét, a közérzetem sokkal szabadabb lett, könnyebben tudtam örülni az életnek, mintha valami súly esett volna le rólam (előtte nem éreztem, hogy cipelem, csak mikor megszabadultam tőle, a változást tapasztaltam utólag). Elkezdtem érteni a Bibliát is, és ha prédikációt hallgattam a gyülekezetben, vagy imádkoztam, akkor erősen éreztem Isten jelenlétét, aki megerősítette az elhangzott igazságokat, vagy azt, hogy jó dolgot cselekszem, amikor pl. imádkozom Istenhez. Amikor embereknek beszéltem utcán a hitemről, akkor is éreztem Isten jelenlétét, és az emberek is észrevették ezt. Az igazi, újjászületett keresztényekkel is úgy éreztem, hogy szeretem őket, és mind a testvéreim, és ők is viszont.

Rájöttem, hogy ez a szellemi jó állapotom, ahol érzem Isten jelenlétét, rendszeres imával és igehallgatással tartható fenn, illetve ha cselekszem Isten akaratát.


"Isten csak a fejedben letezik. Ha meg azt mondod hogy az imaidnak igen is vannak kovetkezmenyei akkor az a dolog ima nelkul is meg fog tortenni. Probald ki hogy nem imadkozol. Ugyan azok fognak tortenni."-írod.

Ez nem igaz, erre már az előző részben válaszoltam. Volt olyan időszak az életemben, hogy hanyagoltam kicsit az imádkozást, és rossz következményei voltak, úgyhogy újra elkezdtem keresni Istent imában, és helyreállított.

Olyan a szellemi élet, Isten Beszéde, a Szent Lélek a számomra, mint autó motorjának a motorolaj, azzal minden simán és könnyedén megy, nélküle pedig minden száraz, csikorgós, nyikorgós és erőlködős. Ahogy mondja a Biblia, hogy nem csak kenyérrel él az ember, hanem minden beszéddel, ami Isten szájából származik.


Kértem Istentől egy szép keresztény lányt feleségnek, azóta megkaptam, de nem olyan átlagos lányt, hogy 12 egy tucat, hanem 100-ból ha 1 ilyen ha van (vagy még kevesebb), konkrétan minden szempontból példás volt, kicsit még én csodálkoztam a megismerkedésünk alkalmával, hogy hogyan passzol hozzám ennyire.


Többször előfordult, hogy Isten szólt nekem olyan dologgal kapcsolatban, ami a jövőre vonatkozott, és nagyon kevés volt az esélye, hogy megtörténjen, de megtörtént. Ezek nem ilyen apró-cseprő dolgok, hanem életfontosságú dolgok voltak.


Nagyon sok dolgot tudnék még írni, de egyelőre legyen ennyi.

2018. márc. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!