Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Isten olvassa az...

Szerintetek Isten olvassa az itt feltett kérdéseket vele kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2018. márc. 11. 19:25
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
29%

Isten nem minden imát hallgat meg, akkor miért gondoljátok, hogy minden* fórumbeírást elolvasna?


*Vagy amiben bele van írva, hogy Isten.

2018. márc. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
60%

A "hall" és a "meghallgat" nem ugyanaz. Szóval simán olvashatja. :D


És lehet, hogy van egy progija, ami kiválogatja az "Isten" szót tartalmazó kommenteket. Így a többit nem is kell elolvasnia. ;)

2018. márc. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 Szabó Szabolcs 73 ***** válasza:
80%

#11 es ha Istenhívő vagy tudnod kellene, hogy Isten mindenható, mindent tud, és ehez nem kell "olvasnia" a beírásokat. Az "olvasni" csak egy emberi agy számára szükséges megközelítés.

Az hogy meghallgat-e egy imát az más kérdés.

Ismétlem én ateista vagyok, de ennek ellenére úgy látszik jobban tisztában vagyok a keresztény vallással mint egyes "hívők".

2018. márc. 12. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
76%

És nem te vagy az egyetlen, Szabolcs. :)


Bár azt el kell ismerni, hogy ez az "üdítő kivétel" kategória, mert sajnálatosan sokan meg úgy próbálnak itt vitatkozni, hogy szintén kb. gőzük sincs se a kereszténységről, se a Bibliáról.


Egyébként én is csak poénból írtam a kulcsszavas progit, mivel természetesen ha Isten mindentudó és mindenható, akkor nincs szüksége erre, enélkül is tudja, melyik kommentek relevánsak. (Sőt, ha nagyon meg akarom keverni, akkor meg el se kell olvasnia, hiszen az emberek gondolatait is ismeri, így már leírás előtt is tudja... :D)

2018. márc. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
49%

Kicsit pontosabban: már a teremtés előtt is tudta.

Mondjuk érdekesek lehettek Hitler gondolatai, már akkor is.

2018. márc. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 Mansour ***** válasza:
33%

"Mondjuk érdekesek lehettek Hitler gondolatai"

Szerintem Hitler gondolataiban semmi különösen érdekes nem volt. Az emberek jó része hasonlóan gondolkodik. Csak nagyon kevesen kerülnek olyan helyzetbe, hogy ezeket a gondolatokat a gyakorlatba átültessék, és ezek közül elenyésző azoknak a száma, akik ezt hatékonyan és sikeresen meg tudják valósítani.

2018. márc. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:

"Szerintem Hitler gondolataiban semmi különösen érdekes nem volt."

Remélem, ezt te sem gondoltad komolyan.


"Az emberek jó része hasonlóan gondolkodik."

Azért nem mindegy, hogy valaki azt gondolja-e, hogy az emberiség döntő többsége teljesen értéktelen, és csakis arra való, hogy őt kiszolgálja, minden tekintetben.

Igazából még a saját népének is szolgaságot szánt.

Azért ezt nem hiszem, hogy általános.

A különböző elmebetegségekről már nem is beszélve.

2018. márc. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 Mansour ***** válasza:
100%
Komolyan gondoltam. Az emberek nagy része megfelelő helyzetben (ha nem tartanák vissza erkölcsi és társadalmi korlátok, ha a közvélemény támogatását élveznék) ugyanazt csinálná, mint Hitler. Hitlerben nem volt semmi nagyon különleges. Hacsak nem a kitartása.
2018. márc. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
0%

Istennek nem azok a gondolatai hogy elolvassa e. Folyton próbál odatekinteni, de csak alig (kevésbé) talál valamit.

Őt ez nem zavarja, bármikor tud adni valamit. Isten kisgyerekekhez hasonlóan gondolkodik, az anyagot nem tekinti létezőnek kb minden pillanatban, legalábbis tud igy irni. És az nagyon jó lesz, és ez a legnagyobb elönye neki, de vannak más elönyei is, úgyhogy még a maga kategóriájában is a legjobb lesz, ahol csak lehet

2018. márc. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:

"ha nem tartanák vissza erkölcsi és társadalmi korlátok"

Pont erről beszélek!

Erkölcsi korlátok...


...de ha nem értenéd: vannak emberek, akik azért nem lopnak, mert nem akarnak börtönbe kerülni. Ez ugye a társadalmi korlát.


És vannak emberek, akik azért nem lopnak, mert nem akarnak olyan helyen élni, ahol az emberek lopnak. Na, ez meg az erkölcsi korlát... meg a józan ész.

2018. márc. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!