Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Isten olvassa az...

Szerintetek Isten olvassa az itt feltett kérdéseket vele kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2018. márc. 11. 19:25
1 2 3 4
 21/37 Mansour ***** válasza:
29%

De az erkölcs változhat...

Hitlernek meg volt a lehetősége arra, hogy ő maga alakítsa az erkölcsöt. Ez azért ritkán adatik meg az embereknek. Mint ahogy a józan ész is...

2018. márc. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

Még mindig nem érted meg a 2 ember közti különbséget?


Hitlernek eleve ilyen volt az erkölcse. Ő értéktelennek tartotta a többi ember nagy részét. Ehhez jött még az egyre erősebb elmebetegsége is.


Akinek normális erkölcse van, azt nehéz lerontani, akinek meg gyenge, azt nehéz megnevelni! Ne mondd már, hogy nem látod a különbséget! És a lényeg nem is a konkrét tanításokon van (csináld ezt, ne csináld azt) - hanem azon, hogy NE ÁRTS MÁSNAK!

CSAK azt csináld vele, amit magadra nézve is kötelezőnek tartasz!

Ill. visszafelé ugyanez: te is tedd meg másnak azt, amit ő megtesz érted.

2018. márc. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 Mansour ***** válasza:

Értem a különbséget, de szerintem ez két véglet, amibe viszonylag kevesen sorolhatók be egyértelműen. Az emberek többségénél ez a kettő nem választható szét élesen.

Én csak azért írtam, amit írtam, mert szerintem helytelen, sőt veszélyes az a felfogás, ami Hitlert valami velejéig gonosz csodabogárnak állítja be, akinek minden gondolata színtiszta gonoszságból fakadt. Hitler szerintem arra példa, hogy bizonyos képességek és körülmények összejátszása esetén mire képes az emberi természet.

Arról sem tudok, hogy Hitler elmebeteg lett volna, de lehet, hogy ebben a kérdésben nem vagyok megfelelően tájékozott. Ha erről tudsz megbízható hivatkozást linkelni, akkor kész vagyok elfogadni.

2018. márc. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Hogy jutottunk el Adolf Hitlerig ?
2018. márc. 12. 14:16
 25/37 Mansour ***** válasza:
71%

Bocsánat, kérdező, tényleg nagyon félrement a dolog...

Amúgy a kérdésre:

A mindenható Istennel kapcsolatban, aki a világ teremtője és fenntartója, akiben a világ fennáll, aki az emberi szívek ismerője, helytelen antropomorfizáló megfogalmazás az, hogy olvas valamit. Nem olvas, de mindent tud. :)

2018. márc. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Semmi baj nincs beszélgessetek nyugodtan csak meg lepődtem hogy hogy került ide Hitler 😃
2018. márc. 12. 14:31
 27/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat!
2018. márc. 12. 14:36
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de ha már erre kanyarodott el a téma, akkor ajánlanám szíves figyelmetekbe (főleg a másik 71%-os válaszoló figyelmébe) Zimbardo börtönkísérletét, ill. Milgram engedelmességi kísérletét.

Ezeket pontosan azért folytatták le, mert azt kutatták, hogyan képesek az emberek olyan mértékű gonoszságra, mint a 2. vh. idején a németek. Az eredmények megdöbbentőek lettek.

2018. márc. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Igen, tudok róla.

De ott több dolog is van: egyrészt nem mindenki viselkedik így, másrészt ilyenkor működik a megfelelési kényszer (a csoportnak) is.

Akinél ez gyengébb: tehát önálló, nem simul mindig be a csapatba - pont az fog kíméletesebben dönteni ebben a helyzetben.

2018. márc. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%
"Nektek pedig még a hajatok szálai is mind számon vannak tartva." (Máté 10:30)
2018. márc. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!