Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vegetáriánuság/ vegánság,...

A vegetáriánuság/ vegánság, Isten mellet vagy ellene van?

Figyelt kérdés

Mivel a biblia ugy írja hogy jézus halászik és gondolom eszik is húst / állati eredetű ételeket.

Én ha vegán lennék , valamiért bűntudatom lenne hogy isten ellen vagyok..


2018. márc. 21. 08:45
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
83%
A Újszövetség nem írja, hogy kötelező Jézus étrendjét követni. Se azt, hogy állatokat nem ölni erkölcstelen.
2018. márc. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
38%

Sem - sem.

Isten szabad akaratot adott az embereknek, ráadásul neki adta az állatokat, hogy szolgálják az embert.

Mi lehet a legnagyobb szolgálat, ha nem az, hogy Isten magasrendű teremtményei nem halnak éhen.

2018. márc. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
59%

Hozzál haza egy élő csirkét, szarvast, kutyát és szúrd le, nyúzd meg és süsd át


ha meg tudtad tenni mindezt semmiféle bűntudat nélkül és érzed teljes szívből, hogy így Isten mellett tudsz lenni, akkor Isten mellett vagy, de ha egy kis kétely van benned akkor az azt jelenti, hogy valamin változatni kellene


Annyira egyszerű az élet, amikor hallgatsz a belső hangodra

2018. márc. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
91%

A Biblia nem mondja, hogy légy vegán, sőt, ugyebár Isten rendelte el a pászkát a zsidóknak, ahol bárányt ettek, Jézus is elköltötte ezt a húsvéti vacsorát a tanítványaival. Szerintem rendben van az állatok fogyasztása, amíg kíméletesen ölöd le őket. Az állatkínzás az már helytelen.

Viszont ha neked nem engedi meg a lelkiismereted a húsfogyasztást, akkor ne egyél húst, csak ne erőltesd ezt rá másokra.

Viszont nem hiszem, hogy egy vegán Isten ellen lenne. Miért lenne ellene?

2018. márc. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Lassan 3 éve vagyok vegetáriánus.

Es most vegán szeretnék lenni... csak valamiért ugy érzem hogy isten azért teremtette öket hogy meg együk és en EZT NEM CSINÁLOM



Köszönöm mindenkinek

2018. márc. 21. 14:32
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában nem gond az sem, ha eszel húst, meg az sem, ha nem eszel.

Személyes példa: Isten megteremtette a halakat, hogy megegyük. Maga Jézus és az apostolok is ettek halat. Én meg nem eszem, mert nem szeretem. De ez nem bűn.

2018. márc. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Öööööö... hová tűnnek innen a válaszok?

Még az a válasz is ki lett törölve, hogy ha úgy érzi, úgy kell ennie, akkor egyen úgy. Semmi bántó nem volt benne.

Vagy valaki kissé hiperézékeny itt? ;)

2018. márc. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

önmagában nem bűn állatot nem ölni, sőt a zsidó és keresztény értelmezési hagyomány szerint sem ettek ilyesmit a paradicsomban az emberek, sőt a zsidó hagyomány szerint az özönvíz előtt sem


szóval legroszabb esetben is csak valami olyat csinálsz amit nem lenne kötelező


vannak viszont más szempontok is pl a környezetvédelem, ennek "eszköze" a veganizmus, ilyen értelemben pedig kifejezetten erény

2018. márc. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
21%

Keresztény szemszögből ha nem is bűn, de erősen helytelen magatartás szerintem.


Hiszen mi történik? Isten megteremtette az állatokat, hogy eledelül szolgáljanak az ember számára, majd azt mondta, hogy ez így jó. Te azt mondod, hogy Isten rosszul tudja és nem jó.


Érdemes látni, hogy míg az Ószövetség népe számára voltak korlátozások, például nem ehettek disznó húst, addig az Újszövetség választott népe (keresztények) számára ezeket a megkötéseket is eltörölte Isten. Tehát nem szűkítette, hanem jelentősen bővítette a kört.


De az emberi szervezet felépítésén is egyértelműen látszik, hogy mindenevőnek teremtette Isten. Például a fogazat típusa, az emésztés, stb...


Egyébként az embernek egyarán szüksége van növényi rostokra, vitaminokra, ahogy szüksége van állati zsírokra, fehérjére. Kérdezz meg bármilyen orvost, egyik se fogja ajánlani ezt az önpusztító életmódot.

2018. márc. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Nem azt mondom hogy ISTEN ROSSZUL TEREMTETTE.

csak akkor nem ugyan ez ment a hús , tojás és tej iparban :)

Ami manapság van........


Amugy nem akarok senkit kioktatni , de NINCS olyan nagy szükségünk az állati eredetű ételekre :)

Rengeteg könyvet olvastam erről es kiderült hogy Nem :)

2018. márc. 21. 16:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!