Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vegetáriánuság/ vegánság,...

A vegetáriánuság/ vegánság, Isten mellet vagy ellene van?

Figyelt kérdés

Mivel a biblia ugy írja hogy jézus halászik és gondolom eszik is húst / állati eredetű ételeket.

Én ha vegán lennék , valamiért bűntudatom lenne hogy isten ellen vagyok..


2018. márc. 21. 08:45
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

így van ennek én is utána néztem a közelmúltban és megkérdeztem dietetikus tanárokat is (ahol tanulok ott képzik a dietetikusokat is), meghallgattam erről több nyilvános vitát is, és bár igaz hogy állati ételekkel könnyebb kevésbé kell odafigyelni, de egy tudatos ember esetében azt mondhatjuk hogy az állati étel nem szükség hanem lehetőség, pláne ha táplálékkiegészítést is használsz


én ortodox vagyok mi a nagyböjtem (nagyvonalakban) veganok vagyunk, és nekem sincs semmi hiánytünetem, pedig ennyi idő alatt bőven kialakulhatna


ha teszel 1-2 kivételt pl d vitamint szedsz ami tojásból származik akkor már pláne nincs mitől félni

2018. márc. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
79%

"Nem azt mondom hogy ISTEN ROSSZUL TEREMTETTE."


Pedig lényegében azt mondod.


"csak akkor nem ugyan ez ment a hús , tojás és tej iparban :)

Ami manapság van........"


Ez valami összeesküvés-elmélet akar lenni? Egyébként lehet venni házi tejet, tojást, házi húst is. Mi például a télen vettünk egy disznót, amit feldolgoztunk, stb... De gyakran veszünk háztól is húst, na meg boltból is. Utóbbival sincs semmi gond.


#11


Tehát azért nincs szükség állati eredetű ételekre, mert mesterséges kiegészítőkkel is tudod pótolni. Hát köszi, én meg azt hagyom ki.


Egyébként kétoldalú, mert ennek ellentmondó tanulmányok is vannak. Például tudtommal kisgyermekek esetében kimondottan nagyon rossz, káros az egyoldalú, vegán étrend.

2018. márc. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
30%
Hihetetlen, hogy a vallás mekkora hülyeségre kényszeríti az embereket. Azért nem enni húst, mert az nem tetszik egy képzeletbeli transzcendens lénynek? xD
2018. márc. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
65%

#13

Nem hiszem, hogy sikerült megértened, mert pont fordítva van.

2018. márc. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Ozcar ***** válasza:
0%
Nem Isten ellenes, sőt, szerintem egyfajta megtisztulást adna. A kezdetekkor sem ettek húst az emberek.
2018. márc. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
67%

Lehet Isten mellett és Isten ellen is vegetariánusnak lenni.


Isten mellett, ha lemondásnak, önmegtagadásnak szánod. Isten ellen, ha felsőbbrendűnek hiszed magad a többi emberrel szemben, és úgy gondolkodsz, hogy a húsevés erőszakot igényel.

2018. márc. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel a biblia ugy írja hogy jézus halászik és gondolom eszik is húst / állati eredetű ételeket.

Én ha vegán lennék , valamiért bűntudatom lenne hogy isten ellen vagyok.."


Ez olyan dolog,hogy Jézus ivott alkoholt is.Ha nem innál alkoholt,akkor amiatt is bűntudatod lenne?

És ha megkérdeznéd Istent,hogy arra találta-e ki a szőlőt,hogy megerjesszük,majd megigyuk a levét,amitől már kisebb mennyiségben is tudat módosult állapotba kerül a szervezet? Ha a spiccességre gondolunk...És toxikus állapotba is,mert lehet,hogy néhai spicceségtől nem érzed,de a májra(főleg)toxikus hatást gyakorol.

Na most nem az alkoholról szeretnék vitázni,csak ez jutott eszembe,tehát nem sok értelmét látom a kérdésednek így,ahogy feltetted.

Majd este a húsevésről azért kifejtem röviden a véleményem,de most vár a meló...

2018. márc. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:
47%

"Tehát azért nincs szükség állati eredetű ételekre, mert mesterséges kiegészítőkkel is tudod pótolni. Hát köszi, én meg azt hagyom ki."


Semmi olyan természetes tápanyag nincsen az állati eredetű dolgokban, amit feldolgozatlan növények nem tartalmaznának. A világ egyik legegészségesebb táplálkozása, a "whole-food plant based" (teljes ételes növény alapú).


A húsban van B1, B2, niacin, B6, B12(mesterségesen), A és D vitamin (főleg az egészségtelen zsírhúsban és belsőségekben), nátrium, kálium,vas, cink.


B-komplex növények(kivétel b12):dió, leveles zöldségek, gabonafélék


D vitamin: az egy hormon, amit a bőröd napfény hatására termel. Táplálkozással nagyon rosszul hasznosul, ha valakinek D vitamin problémája van, az amúgy is rászorul a tablettára.


A vitamin: a szervezet Béta-karotint átalakítani, A vitaminná, attól függően, hogy mennyire van szükséged. Az A vitamin zsírban oldódó vitamin, szóval túl lehet adagolni, ha közvetlenül állati termékekben viszed be. Kb. egy nagyobb répa, a napi A vitamin szükségleted 400%-át teljesíti.


Vas: hüvelyesek, spenótfélék, zab


Nátrium: só(!), cékla, karfiol, bab


Kálium: gyümölcsök, leves zöldségek, zab, olajos magvak


A tojásban olyan kevés a vitamin, hogy naponta 10-20 at kéne megenni belőle, hogy találkozzon a szükségleteinkkel, ami figyelembe véve, hogy naponta 1-2 tojás az ajánlott mennyiség, nem túl fényes.

Illetve a Föld nagy része allergiás a tejre, mégse haltunk még ki.


Tőlem mindenki azt eszik amit akar, én nem ítélkezek, de előítéletesnek lenni és tévhiteket terjeszteni nem szép dolog.

2018. márc. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:
52%
Tudod altalaban aki vegan az nem hulye mint a s**gg, ezert nem veszi keszpenznek az ismeretlen emberek altal tobb ezer eve irt “szent tanokat” ezert nem aggodik azon, hogy vajon Jezus evett e halat vagy nem :D Egyebkent megnyugtatlak, ha Jezus ma elne akkor vegan lenne. Mivel melyik vallassal lenne kompatibilis egy egyebkent rendkivul intelligens allatfaj teljes kizsakmanyolasa kinzasa es lemeszarlasa? Akkor azt a vallast en inkabb nem szeretnem kovetni. Meg a zsido koser vagas is a fajdalommentes halalt irja elo, na ez manapsag sehol sem tortenik meg. Nem vagyok en vallasellenes, de azert a bibliat a 21. szazadban (ahogy a korant vagy akarmilyen “szent” konyvet) mar nem kellene keszpenznek venni, azthiszem mar nem a sotet kozepkorban vagyunk, hogy szoszerint vegyunk mindent :) Inkabb vissza kell menni a legeslegalapabb tanitasokhoz, meg kell nezni miben egyezik (es nem azt keresni miben kulonbozik) az osszes vallas a foldon. A “jo” ut kovetese, a szeretet, beke, “isten” keresese es azok akikkel osszeakadtunk a ter es ido egy kis szegletebe, azok segitese. Ebbe az uzenetbe (amely minden vallasban megtalalhato) nem fer bele a nagyuzemi allattartas. A masik meg az egeszsegugyi oka de az nem vallasi tema. En nem akarok egy ertelmes es erzo lenynek artani ezert nem eszek hust. Ha a biblia ezt tiltja akkor azzal nem ertek egyet es nem fogom kovetni ennyi.
2018. márc. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
51%
19: akkor ugye az abortuszt is ellenzed? Bár borítékolom a választ, hisz mindig ez van, hogy jaj szegény állatok, de ha meg jön a gyerek és épp nem fér bele a kényelmes életbe, akkor hiába a dobogó szív, kukában végzi. Ennyit a fene nagy élet védelmetekről!
2018. márc. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!