Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vegetáriánuság/ vegánság,...

A vegetáriánuság/ vegánság, Isten mellet vagy ellene van?

Figyelt kérdés

Mivel a biblia ugy írja hogy jézus halászik és gondolom eszik is húst / állati eredetű ételeket.

Én ha vegán lennék , valamiért bűntudatom lenne hogy isten ellen vagyok..


2018. márc. 21. 08:45
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
67%
Na szóval,a húsevéssel szerintem a kegyetlenség,és a hús minősége a probléma manapság.Egyébként alapvetően a hús nem egészségtelen,és nincs Isten ellen az evése.Kegyetlenség alatt azt értem,ahogy a nagyüzemekben tartják az állatokat,hormoninjekciók,túlzsúfoltság,napfény hiánya,és még jó pár dolog,beleértve,hogy a vágóhidakon,hentesnél,hogyan kezelik a húst.Az állatok levágása sem mindegy,hogy megy végbe.Össze-vissza szadizzák,vagy egy gyors áramütés pl.Megérdemelnék ezek az állatok,hogy jó életük legyen,amíg lehet.Csak hát ezt a pénzéhes nagyüzemek nem teszik lehetővé(és akkor itt megemlíthetjük a fogyasztói kapzsiságot is).És ez a fajta állattartás kihat az állat húsának minőségére is,tehát kisebb-nagyobb mértékben az emberi egészségre is ártalmas.
2018. márc. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:
Ha valami minimalis ellentet akarsz keresni, annyi, hogy a katolikus egyhaz mikor bojtol es elvileg nem ehetnek allatokat, megis esznek halat, amit egy “rendes” vegetarianus nem tesz, hiszen a hal is allat (teny). Ezert vannak olyan esettek amikor valaki megtudja, hogy en vegetarianus vagyok felkiallt, hogy “Oh en is, nem eszem allati husokat csak halat!”, amire megtanultam inkabb nem valaszolni. Mint ahogyan erre a kerdesre sem, mivel ritka nagy hulyeseg.
2018. márc. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
0%

A bűnbeesés előtt nem létezett halál a földön, ergo minden élőlénynek növényevőnek kellett lennie.. amint Éva bele harapott az almába az állatok egymást kezdték el enni.

Utána hirtelen màr Isten mindenkit húsfogyasztásra motivált nem?

Innen lehet látni, hogy csak egy mese, és úgy színezik, hogy pont bele illjen a képbe az egész..

Ha az állatok megölése nem bűn, akkor mi? Elvileg Isten mindenkit egyenlőnek tekintett, és az állatok is az ő teremtményei, nem?

2018. márc. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

"A bűnbeesés előtt nem létezett halál a földön"


A Szentírás az édenről beszél, nem az egész Földről, hol olvastad, hogy nem volt halál a Földön?


"minden élőlénynek növényevőnek kellett lennie"


Ezt pontosan hol írja a Szentírás?


"amint Éva bele harapott az almába az állatok egymást kezdték el enni"


Ezt pontosan hol írja a Szentírás?


Egyébként a növények sem élnek örökké.


"Innen lehet látni, hogy csak egy mese, és úgy színezik, hogy pont bele illjen a képbe az egész."


Eddig a te írás volt mese, aminek semmi köze a Szentíráshoz.


"Elvileg Isten mindenkit egyenlőnek tekintett"


Ezt hol írja a Szentírás? Különös tekintette az állatokra és növényekre vonatkozóan?

2018. márc. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 világvége1 ***** válasza:
Nem a Biblia van Isten szerint, hanem aki nem gyilkol.
2020. jún. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Azért a Biblia is Isten szerint van.
2021. okt. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!