Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám vallásban nem bűn...

Az iszlám vallásban nem bűn az öngyilkosság?

Figyelt kérdés

A legújabb hírek szerint ma délután Münchenben történt egy újabb teherautós merénylet, ahol a terrorista önkezével vetett véget az életének.

Sok olyan esetről is hallunk, ahol robbanószerkezetet kapcsolnak magukra, így a biztos halálba mennek.

A muzulmánoknál ennyire keveset ér az emberi élet?

Akár a sajátjukról, akár másokéról van szó?

Van erről valami a Koránban?



2018. ápr. 7. 19:40
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Én is így tudtam, 10. válaszoló!

És éppen ezért nem értem a merényletek, és azok előkészítőinek logikáját.

Ilyen -ma még elszigetelt - támadásokkal, ahol azt sem nézik, kiket gyilkolnak meg (sokszor fordul elő, hogy több muzulmán is van a tömegben), mit akarnak elérni?

Hogy megmutassák a hatalmukat?

Így csak a gyűlölet nő irántuk.

Politikai, földszerzési céljaik vannak?

Ezeknek más a módja, és nem is elég erősek hozzá.

Nem lehet, hogy néhány megalomániás őrült kezében futnak össze a szálak?

Lehet, hogy én vagyok tökkelütött, de képtelen vagyok felfogni valódi céljaikat.

2018. ápr. 8. 11:27
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

A muszlimok is emberek és sokfélék :)


Ahonnan a terroristák többsége jön, ott jellemzően olyan vacak az oktatás hogy még írni-olvasni se feltétlenül tudnak, az ilyen embernek pedig hiába kezdenél teológiai fejmosást tartani. Még maguk a tanárok is simán meggyőződésből gondolhatják, hogy meghalni az elnyomó fehérek ellen mártírságot jelent.

(Van egy Afganisztánról szóló film, a Kandahar, amiben van egy jelenet, ami ezt jól jellemzi.)


Nem fogjuk itt neked most megfejteni a világot, ez egy sokrétű politikai-társadalmi-történelmi dolog, nem lehet egyszerűen elintézni annyival, hogy az iszlám ezt vagy azt mondja.


Ami a lényeg, hogy a kérdésedet illetően a válasz egyértelmű: az iszlám elítéli az öngyilkosságot.

2018. ápr. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Itt a filmrészlet: https://www.youtube.com/watch?v=3Ex6c6X-cqw


(A tanárt játszó afgán menekült személyesen látott ilyen "órákat")

2018. ápr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

"Utolsó válaszoló, ezt a kérdést nem azért tettem fel, hogy hitvitát generáljak!

Neked a Biblia a szent könyv, a muzulmánoknak a Korán, a Zsidóknak a Tóra, hagyjuk egymást békén. "


Én nem bántok fizikailag senkit a hitéért - ellentétben a mohamedán országokkal, ahol a kereszténység be van tiltva, és keresztényeket ölnek.


Szellemileg viszont nem fogom az igazságtalanságot tolerálni, és kiállok a keresztény hit és kultúra védelmében. Azért is vettem meg a könyveket amiket említettem (még nem olvastam el).


Viszont eddig is tudtam pár dolgot az iszlámról, ajánlom neked is:

Three things you (probably) don't know about islam

https://www.youtube.com/watch?v=fgsrnmzxEUY


Mohamed egy egyszerű, gyarló ember volt, semmivel nem támasztható alá, hogy Istentől származik a tanítása!


Ellentétben Jézussal, aki egyértelmű próféciákat teljesített be, csodákat tett, kiemelkedően erkölcsös életet élt és tanítása is magas szellemiségű, feltámadt a halálból, ezekkel igazolva, hogy Isten küldte.

2018. ápr. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Az unokatestvérem Ausztria egy kisebb városában él, kislányát az iskolából kijövet muszlim fiú osztályrársai körülvették és rugdosták. Az apja szerencsére ott volt és ahogy odaért elfutott az egyik. Aki ott maradt azt meg megfogta, hogy rugdossa meg a kislánya őt - tanításképp, hogy lányokat nem bántunk. Erre másnap életveszélyesen megfenyegette a muszlim gyerek apja.


A mi kultúránkban helyeselnénk ezt a fajta nevelését a magyar apának, nem pedig életveszélyesen megfenyegetnénk!

2018. ápr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

"Mohamed egy egyszerű, gyarló ember volt, semmivel nem támasztható alá, hogy Istentől származik a tanítása!

Ellentétben Jézussal, aki egyértelmű próféciákat teljesített be, csodákat tett, kiemelkedően erkölcsös életet élt és tanítása is magas szellemiségű, feltámadt a halálból, ezekkel igazolva, hogy Isten küldte."


Ne gyere itt alá nem támasztható dogmákkal!

Írtam már, hogy nem akarok hitvitát.

Nekem Jézus is csak egy ember volt, ha volt, mert mások a nézeteim.

Az sem "támasztható alá", amit te itt összehordasz.

Ezekkel a bizonyíthatatlan érvekkel nem győzöl meg senkit.

Arról nem is beszélve, hogy a keresztény Egyház sem ment a szomszédba egy "kis" öldöklésért, csak akkor az eszközök még mások voltak.

Minden szavad ugyanolyan fanatikus, mint az általad szidottaké, csak neked nincs alkalmad másképp kifejezni ezt.

Úgyhogy légy olyan kedves, menj térítgetni és a vallásokat össszehasonlítani máshová, mert itt és most NEM erről van szó!

2018. ápr. 8. 13:05
 17/20 anonim ***** válasza:

Jézus nem tanított erőszakot, és egyetlen példa nincs erőszakra ő vagy tanítványai részéről. Az ő tanítása békés, ellentétben Mohamedével.


Hogy egyesek a kereszténység nevében gyilkoltak, az nem azt jelenti, hogy Jézus tanításaival az összhangban volt!

2018. ápr. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Tudtommal Mohamed sem buzdított az öldöklésre, tehát az ő nevében cselekvők ugyanazt teszik, mint a keresztények tették Jézus nevében.

Ez kiderül azok válaszából, akik értenek is a kérdéshez.

Ne beszélj olyasmiről, amiről gózöd sincs.

És ha mégegyszer idejössz a lökött szövegeddel, írásban jelentem a szerkesztőknek, hogy többszöri kérésem ellenére sem a kérdésre válaszolsz!

2018. ápr. 8. 13:32
 19/20 anonim ***** válasza:

Hagyjad kérdező, felesleges vitatkoni vele. Be tud linkelni milliónyi iszlámfikázó oldalt, amiről azt hiszi, alátámasztja az igazát, és nem fogja meghallgatni az ellenérveket, kezdve azzal, hogy még az egyik legsötétebb diktatúrában, Szaúd-Arábiában sem tilos kereszténynek lenni.


Én a Wikipédiát ajánlom, ott a vitás kérdésekben általában fel van tüntetve több álláspont is, a többi állítás pedig hitelesen alá van támasztva.

2018. ápr. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Münsterben történt a merénylet, az elkövető pedig német volt és nem muszlim. Sajnálatos kérdező hogy gondolkodás nélkül muszlimok számlájára írod az ilyen eseteket. Legalább a hírt elolvashattad volna rendesen. Egyébként az iszlám vallásban bűn az öngyilkosság és a gyilkosság is.
2018. ápr. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!