Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Önsanyargatással lerövidíthető...

Önsanyargatással lerövidíthető a Tisztítótűzben töltött idő, valamint fel lehet ajánlani a saját szenvedésedet fizetségként, hogy egy másik ember kevesebb időt töltsön a Tisztítótűzben?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy hogyha sanyargatod magadat (pl. ciliciumot hordasz, megkorbácsolod magad, éhezteted magad) azzal lerövidíted az időt amit a halál után a Purgatóriumban fogsz tölteni. Azonban ez a felgyülemlett szenvedés egy afféle "lelki pénznem", amit beválthatsz arra, hogy pl. a halott Nagyapád hamarabb kikerüljön a Purgatóriumból.

2018. ápr. 13. 14:47
1 2
 11/19 Alex Fly ***** válasza:
43%
Határozottan nem. Az üdvösséghez egyedül Jézus az út. Ő már kifizette az árát. Mit akarsz még hozzátenni? Ha sanyargatod magad, ezzel csak azt fejezed ki, hogy neked Jézus áldozata nem volt elég...
2018. ápr. 14. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
66%
Gratulálok azért, hogy lepontoztak azok, akik nem katolikusok, tehát érdemben hozzá sem szólhatnak a témához.
2018. ápr. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
60%

és emberi bűnéért más életformában lenne megbüntetve


A tisztítótűzben nem más életformában vezekel, hanem önmagaként. A kereszténységben a lélek hordozza az ember azonosságát, az embert azonosítja annak fogantatásától kezdve örökké.

2018. ápr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Én meg azt hallottam nincs Isten,nincs tisztítótűz,nincs Purgatórium.

Akkor minek sanyargassam magam???

Miért vállaltok/csináltok felesleges pszichológiai ketreceket magatoknak????

2018. ápr. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 követ62 ***** válasza:
35%

Teljesen mindegy, hogy valaki katolikus-e, vagy protestáns.

A Biblia Isten szava és az NEM TANÍTJA, hogy lenne tisztítótűz. Meg, hogy nem elég Krisztus áldozata és ki kell toldani semmi kis szenvedesecskével amit az ember produkalhat. Nevetséges!


Nemtudom ki volt a történelemben az a korlátolt gondolkodású aki azt hitte, ha az ember kitalál valamit majd az Isten úgy valósítja meg ahogyan azt ő kitalálta.

Ez nonszensz, agymenés.

Tényleg bárki is azt képzelte, hogy irányíthatja Istent?


NINCS TISZTÍTÓTŰZ,PURGATORIUM eijelenleg SENKI nem ég a pokolba.

Ez is hatalmas félre vezetés.


Ezt mind sátán produkálja, hogy mindenki nyugodjon le. Nem kell most helyesen élni, engedelmeskedni. Majd megtisztulsz valamelyik tűzben. Szóval "ek ráérünk arra még".

2018. ápr. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
70%

Na, Követ, ritkán értek egyet veled.

De most teljesen igazad van.

Isten nem egy szatócs, akivel alkudni lehetne, hogy akkor "fél kiló szenvedésért 10 percet elengedek a tisztítótűzből".

2018. ápr. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
39%

Azért Ábrahám elég jól alkudozott Istennek Lót kapcsán, vagy más Istenről van szó?


Egyébként a purgatorium nem jelent alkudozást, így rossz a hasonlat. Meg mint a példa is mutatja, lehet alkudozni is.


Egyébként a Szentháromság sincs benne a Szentírásba, hanem csak egy későbbi, a katolikus Egyház által deffiniált fogalom Isten lényegére. A purgatorium szó sincs a Szentírásba, de ír tűzáltali tisztulásról nem egy helyen. Ír halál után megbocsájtható bűnökről is. Csak értelmezés kérdése. Kijelenteni meg nem lehet, hogy nincs, ha még sose voltál a túlvilágon. Ha voltál és visszatértél, akkor elnézést, bizonyára tudod. Amíg nem, csak gondolod és hiszed. Tehát tényként közölni blődség.

2018. ápr. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 követ62 ***** válasza:
30%

Kedves #17.

Látom nem érted. Segítek.


"Azért Ábrahám elég jól alkudozott Istennek Lót kapcsán, vagy más Istenről van szó?"

Olvasd el kérlek ezt a rész a Biblából! Ábrahám akkor és ott az ÉLŐKÉRT (NEM HALOTTAKÉRT) ÉLŐKÉRT könyörgött, alkudozott. Tiszta?


"Egyébként a purgatorium nem jelent alkudozást"

Nem, nem! Csak valaki agyament kitalálta, hogy legyen és ezzel ijesztgessük a tudatlan, analfabéta népet. És akkor majd hűségesen mennek a teplomba (a félelemtől) és dobáják a pénzt a perselybe (akár a holtakért is).


"Egyébként a Szentháromság sincs benne a Szentírásba, hanem csak egy későbbi, a katolikus Egyház által deffiniált fogalom Isten lényegére."

Bocsáss meg, de ennyire nem kéne dicsekednek a Biblia nemimerésésvel!

Eleve azzal indít, hogy

1/ "Isten Lelke lebegett a vizek felett"

2/ "TeremtSÜNK embert a MI képünkre és hasonlatossáGUNKRA.

És ez nem un. királyi többes ahogy a tanuk állítják. Mert SEMMI nem utal rá.

Ne akarjunk már egy 3500 évvel ezelőtti ember fejével gondolkodni!

Vagy Jézus keresztségénél mind a három személy jelen volt. Az Atya szólt, a Fiu a vízben állt, a Szentlélek pedig galamb KÉPÉBEN reá szállt.

Vagy Jézus a mennybe menetele előtt kiadta a parancsot, hogy három személy nevében végezzék a munkájukat.

Tehát nem a katolikus egyház találta ki a Szentháromságot, mert Ők öröktől fogva léteztek és a Biblia több helyen is említi.


"A purgatorium szó sincs a Szentírásba,"!!!!!!!!!!


"de ír tűzáltali tisztulásról nem egy helyen."

Igen, és? Ez lenne a bizonyíték a purgatóriumra?

1Pt 1,7

"Hogy a ti kipróbált hitetek, a mi sokkal becsesebb a veszendő, de tűz által kipróbált aranynál, dícséretre, tisztességre és dicsőségre méltónak találtassék a Jézus Krisztus megjelenésekor;

1Pt 4,12

Szeretteim, ne rémüljetek meg attól a tűztől, a mely próbáltatás végett támadt köztetek, mintha valami rémületes dolog történnék veletek;"

Nem jön le, hogy a tűz csak egy hasonlat a próbára, ahogy a salakot leégetik az aranyról. Mert a hitünk az arany a bűn pedig a salak amit a próba mutat meg (éget le), hogy mire Jézus eljön tiszta legyen az aki tiszta akar lenni. De sajnos ehhez próbán kell átesni.

És itt jön be amit már annyiszor oly sokan megkérdeztek. Miért van annyi szenvedés a világunkban? Mert EZEK A PRÓBÁK!


"Ír halál után megbocsájtható bűnökről is. Csak értelmezés kérdése. Kijelenteni meg nem lehet, hogy nincs, ha még sose voltál a túlvilágon. Ha voltál és visszatértél, akkor elnézést, bizonyára tudod. Amíg nem, csak gondolod és hiszed. Tehát tényként közölni blődség."


Én KIJELENTEM, hogy nem ír! A túlvilágon még te sem voltál. (Gondolom)

És tobábra is az mondom azzal riogatni az embereket, hogy haláluk után a pokolba, purgatóriumba mennek PARASZTVAKÍTÁS!

De azt is biztosra ki merem jelentni, hogy a mennybe se kerül jelenleg SENKI!

2018. ápr. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
39%

Újfent megkérnélek, hogy hanyagold az agyament capslock használatot, ahogy a mondatvégi írásjelek halmozását is. Képzeld ezek nélkül is tökéletesen értem. Így viszont úgy tűnik, mintha valami szellemi fogyatékos lennék, akivel kiabálni kell, hogy megértse. Ezért vedd addig is amolyan utolsó reagálásnak hozzászólásaidra.


"Olvasd el kérlek ezt a rész a Biblából! Ábrahám akkor és ott az ÉLŐKÉRT (NEM HALOTTAKÉRT) ÉLŐKÉRT könyörgött, alkudozott. Tiszta?"


Nem ez volt a kérdés/állítás ott. Tiszta? "Isten nem egy szatócs, akivel alkudni lehetne" Erre reagáltam, hogy bizony a Biblia szerint lehetett alkudozni. De ettől eltekintve is, hogy ki az élő és ki a holt elég relatív. Mert szerintem (és Krisztus tanítása szerint is) az üdvözültek például nagyon is élnek, ahogy a purgatoriumban (ha feltételezzük, hogy van ilyen) lévők is.


"dobáják a pénzt a perselybe"


Nem tudom, hogy szándékosan próbálod összemosni a dolgokat vagy sem, de nem ezért dobják a pénzt a perselybe. Nálatok nincs persely az istentiszteleten? Mert én megfordultam párszor már protestáns istentiszteleten, ahol volt persely.


"Bocsáss meg, de ennyire nem kéne dicsekednek a Biblia nemimerésésvel!"


Az alábbi részekkel pont te dicsekszel ezzel. Ha az Ószövetség ennyire egyértelműen utalna a Szentháromságra, akkor a zsidók nem tagadnák. Mivel Mózes írta, feltételezem tudta, hogy mit ír. Még sem vallotta a háromszemélyű Istent. Ezzel nem szeretném tagadni a Szentháromságot, csak felhívtam egy elég nagy logikai bukfencre a figyelmedet.


"És ez nem un. királyi többes ahogy a tanuk állítják."


Márpedig az, ebben teljesen igazuk van. A Szentháromságot Krisztus nyilatkoztatta ki, nem pedig az Ószövetség.


"Vagy Jézus keresztségénél mind a három személy jelen volt."


Nem értem, hogy ezt mire írod. Én nem tagadtam a Szentháromságot, sehol sem állítottam, hogy nem voltak jelen akkor.


"Tehát nem a katolikus egyház találta ki a Szentháromságot"


Márpedig a katolikus Egyház dogmatizálta, ez nem kérdés. A katolikus Egyház alkotta meg mindazon fogalmakat, amelyekkel leírható a Szentháromság, ahogy szintén az Egyház értelmezte a személyek közti kapcsolatot is. Nézd meg, hogy hányféle eretnekséggel kellett harcolniuk, melyek mind a katolikus értelmezés ellen voltak. Krisztológiai eretnekségből is hirtelen tudnék vagy három ókorit mondani.


Nem tudom, hogy minek idézted a két verset, én sehol sem hoztam fel példának. De tessék néhány akkor:


"Az (Úr) napja ugyanis nyilvánvalóvá teszi, mivel tűzzel érkezik, és a tűz majd megmutatja, kinek mit ér a munkája. Akinek építménye megmarad, jutalomban részesül. De akinek műve elhamvad, az kárt vall. Maga ugyan megmenekül, de csak mintegy tűz által."


Itt konkrétan meghatározza az időpontot is. Ebbe nem tudod belemagyarázni, hogy az élet közbeni próbák.


"Az a szolga, aki ismeri ura akaratát, de nem áll készen, hogy akarata szerint járjon el, sok verést kap. Aki azonban nem ismeri s így tesz olyat, amiért büntetést érdemel, csak kevés verést kap."


Ez az ige egyértelműen az ítéletről beszél. Te miként értelmezed a sok és kevés verést? Különösen annak tükrében, hogy te a megsemmisülést vallod. Valaki teljesen, valaki kicsit semmisül meg?


"Ha valaki az Emberfia ellen beszél, bocsánatot nyer, de ha a Lélek ellen beszél, nem nyer bocsánatot sem ezen, sem a másvilágon."


Tehát vannak olyan bűnök, amik a másvilágon is bocsánatot nyerhetnek? Ha nincsenek, miért emelte ki Jézus?


Mint írtam, nincs benne a purgatorium kifejezés a Szentírásba, de láthatóan elég erősen utal rá.


"De azt is biztosra ki merem jelentni, hogy a mennybe se kerül jelenleg SENKI!"


Ez csak azért érdeks, mert a protestánsok sem értenek veled egyet. Csak kíváncsiságból; Illés, Mózes, Ábrahám, Jézus halálakor feltámadt lelkek most hol vannak pontosan? Akikről János beszél jelenidőben, üdvözült lelkekről, ők hol vannak pontosan?


Bátor kijelentések, de gyorsan megcáfoltuk őket.

2018. ápr. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!