Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A LaVey-i sátánizmus követöje...

A LaVey-i sátánizmus követöje vagyok. Hogy mondjam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Már régóta vonz ez a vallás. Viszont a családom katolikus, az én hivatalos vallásom is katolikus, mellesleg katolikus iskolába is járok. Nem vagyok olyan mint a többi ember aki azt vallja, hogy sátánista. Én eleve sosem hittem Istenben, és én ezt mindigis felvállaltam. Jobban izgatott az, hogy mi a másik oldalon. Biztonságot ad a Sátán nagy ereje. Én nem természet feletti csodától várom a boldogságot, hanem csak érzem, hogy a Sátán hív magához, hogy megmutassa milyen az igazi élet. A haláltól sem félek, mert a Sátán tudja azt, hogy mikor kell meghalnom. Egyedül sem félek, mert érzem, hogy valaki figyel rám, és ha bármi történne velem, akkor én már egy jobb helyen leszek.

Hogyan mondjam el ezt a szüleimnek? 17/l



2018. ápr. 20. 19:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam Sátánista, szintén keresztény családban nőttem fel, egyszerűen elmondtam, hogy a vallásukat megalapozatlan baromságnak tartom, míg a Sátánizmust egy emberfejlesztő filozófiai irányzatnak, és kész. Ha kérdeztek róla, válaszoltam.


De egyébként most észrevettem két problémát is:

LaVey nem egy istenszerű Sátánról írt és beszélt, számára és követői számára Sátán csak egy példa a birka tömegtől való elszakadásra és azon kívüli jellemfejlesztő életre olyan emberre nézve káros és naivitást tükröző jelenségek nélkül mint a hit, vallás vagy berögzültség. Sátán nem létezik, még LaVey szerint sem, hogy lehetsz LaVey-i Sátánizmus követője, ha azt gondolod Sátán vigyáz rád és figyel? Ezt a gondolatmenetet és megalapozatlan hitet a Sátánista Egyház elítéli és ugyanolyan birkaságnak tekinti mint a kereszténységet.

LaVey egyik főbb szabálya, hogy csak akkor válaszolj ha kérdeznek, valamint azt is kimondja, hogy a megfelelő Sátánistáról nem is tudják, hogy Sátánista (ez alól kivételek azok az intelligens és hatalommal, karizmatikával rendelkező személyek, akik a "vallás" hirdetéséért felelős feladattal ruházták fel magukat a S.Egyházon belül). A szüleid megkérdezték tőled, hogy mi a hited?


Egyébként szívesen leveleznék veled, ha gondolod. Már rég volt nálam téma a Sátánizmus komolyabb szinten, valamint tapasztalatok alapján akik ezt kutatják általában értelmesebbek mint a nagy átlag, én pedig az ilyen embereket keresem, ha szeretnél, írj egy privátot.


18/F

2018. ápr. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nem gondolom a Sátánt istennek. Sosem gondoltam. Viszont létező entitásnak igen. A LaVey-i hit is azt írja, hogy a Sátán nem isten, viszont létező entitás.
2018. ápr. 21. 12:25
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem isten, akkor túl sok hatalma sem lehet.
2018. ápr. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
64%

13-as válaszolóban mutatkozik a hamis, vallásos felfogás. Mutasson bárki is EGY istent, ami eddig beavatkozott bármibe is, ezzel bizonyítva azt, hogy akár csak egy pici hatalma is lenne... mindent az emberek tettek, semmi köze nem volt semmihez az isteneteknek azon kívül, hogy kitalálták őket.

Pár példa a hülyeségedre:

"A szeretet nem isten, túl sok hatalma nem lehet"

"A pénz nem isten, túl sok hatalma nem lehet"

"A vágy nem isten, túl sok hatalma nem lehet"

Látod mekkora baromságot írtál? :D

2018. ápr. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
A LaVey-féle sátánizmus az ateizmusra alapszik, tehát nem hisz se Sátánban, se Istenben, se semmiben.
2018. júl. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Mutasson bárki is EGY istent, ami eddig beavatkozott bármibe is"

A mondák szerint mind, és nagyon.

Mi a probléma?


'Pár példa a hülyeségedre:'

"A szeretet nem isten, túl sok hatalma nem lehet"

Na, ez tényleg nagy hülyeség.

Ugyanis a szeretet az EMBEREK tulajdonsága (többek között). Nem egy önálló lény.

Annyi hatalma van, amennyit az adott ember ad neki.

2018. júl. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Drága kérdező. Azt írtad, hogy a LaVey-i sátánizmusban hiszel. Aminek a lényege az, hogy te vagy a magad istene. Valószínűleg te inkább Spirituális Sátánista vagy
2018. aug. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Azt mondod érzed hogy a sáan figyel rád és egyebek a LaVey-i sátánizmus nem is sátánban mint lényben vagy minek nevezzem hanem mint fogalomban hisz (én az vagyok 3 éve) tehát a sátánt nem érezheted mert számunkra az csak egy fogalom
2020. jan. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!