Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnék úgy papnak gyónni,...

Tudnék úgy papnak gyónni, hogy nem vagyok vallásos, nem hiszek a keresztény Istenben? Vagy játszam meg, hogy hiszek? Ne mondjak erről semmit, tegyek úgy végig, mintha hívő lennék?

Figyelt kérdés

Bűncselekményt követtem el: nagy értékű bolti lopás, elég durva értékben - 71 ezer valahányszáz forint. Lebuktam, bevittek, kivallattak, rabosítottak (fénykép, ujjlenyomatvétel), stb-stb.

Nagy valószínűséggel egy elég erős pénzbüntetést és felfüggesztést kapok, olyan elzárást, amit nem lehet pénzzel vagy közmunkával megváltani, nem valószínű.

Ettől függetlenül nem a büntetéstől tartok, legalábbis nem az anyagi vonzataitól, bármennyire is meg fogják nehezíteni az életem.


Amitől most tartok, az az, hogy amikor egyedül vagyok, akár ébren, akár este, belülről szinte megpróbál széttépni a lelkiismeretem, vagy ha ez nem is az, akkor a gondolataim.

Hogy mások számára (ismerősi körökben) ki fog-e ez derülni, azt még nem tudom.

Mindenesetre az jutott eszembe, ha valakinek ezt elmondanám, egy picivel megkönnyebbülnék.


Lehet, hogy ez valójában így értelmetlen, de én erre gondoltam. Viszont Istenben, túlvilági dolgokban nem hiszek, úgy talán 14-16 éves korom óta. Ha kell, akkor "megjátszom", szüleim és rokonaim pl. mind így tudják (hogy vallásos vagyok, most is), de voltak barátaim is, akiket hittantáborban tudtam megismerni...


Lényeg, hogy szeretném tudni, hogy lehet-e ateistának is pap előtt gyónnia; vagy ez kizáró ok?

Vagy számít-e valamit, kell-e erről bármit is említsek; vagy irreleváns a gyónás szempontjából?

Vagy ha kiderül, elzavarhat-e a gyóntató? Vagy legegyszerűbb úgy végigmondjam az imákat, mintha mi sem lenne.


Vagy ateistaként semmi értelme se lenne ennek? Semmit se segítene?



2018. ápr. 21. 15:10
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
41%

Figyelj, nekünk most elmondtad.

Számomra nyilvánvaló: Megbántad a dolgot. Akkor tanulni fogsz az esetből, és legközelebb nem követsz el ilyen hülyeséget. A károdat gondolom meg kell térítened: így senki se jár rosszul.


Szóval gondolj arra, hogy érdemes továbblépned rajta!

2018. ápr. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
30%

Uyge ugy e...xd


Róm 7:15 Mert amit cselekeszem, nem ismerem: mert nem azt művelem, amit akarok, hanem amit gyűlölök, azt cselekeszem.

Róm 7:17 Most azért már nem én cselekszem azt, hanem a bennem lakozó bűn.

Róm 7:24 Óh én nyomorult ember! Kicsoda szabadít meg engem e halálnak testéből?

Róm 7:25 Hálát adok Istennek a mi Urunk Jézus Krisztus által....

2018. ápr. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
45%
A lelkiismereteden az segizene ha !egternel es Jetustol kernel bocsnatot.
2018. ápr. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Utolsó: Bármi is legyen - leszámítva ha börtönbe csuknak és ott roncsra vernek meg megerőszakolnak, mert ott már félelemből bárki, szpichológia megtörtségből fog imádkozni, akár vallásos akár nem -, vallásos, a Bibliai Istenben hívő NEM leszek. Ez nem erről szól.

Megtérni bizonyos értelemben, ill. értelmekben ettől még megtérhetek, bűntudatom lehet - bár az elején (talán) azt hittem, nem lesz; vagy akkor még másra koncentráltam.

De az nem vallásos értelemben vett.


Nálam egy hosszú, megfontolt, rengetegszer átgondolt folyamat eredménye az ateizmus. Nagyon sokszor NEM is előnyös; pl. sokszor csak úgy találtam baráti közösséget, hogy ezt letagadtam.

De ebben MAGAMNAK tényleg értelmetlen lenne hazudnom.

2018. ápr. 21. 17:56
 15/28 követ62 ***** válasza:
68%

Szerintem, ha őszintén megbántad akkor vidd egy az egyben Isten elé.

Térdelj le és mondj el neki mindent a szíved nyomja. Beszélj vele mint egy baráttal.

De vigyázz, hogy igazán őszinte legyél és ne felületes.

Hiszem, hogy békességet ad.

Utána biztos örülne, ha folytatódna a kapcsolatotok és nem csak egyszeri lenne.


Ha ezek után még mindig vágysz embernek gyónni tedd meg azt is.

2018. ápr. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Követ62:

Köszönöm a válaszod! :) De értsd meg, úm. Nekem nincs olyan Istenem - ateistaként - aki elé le tudnék térdelni s "beszélni" vele.

Ateistaként én az emberi szellemben (értsd.: értelemben)

2018. ápr. 21. 23:11
 17/28 A kérdező kommentje:
hiszek... :/ De ahogy kiderült, így is képes vagyok iszonyatos nagy baromságot elkövetni. =[
2018. ápr. 21. 23:12
 18/28 anonim ***** válasza:
0%

Marpdig az a fo bune az embereknek h9gy nem hosznek Jezusban.

A tobbi csak kovetkezmeny. A lipas is. Persze az figyelemre melto, hogy ekkora buntudatod van es nem nyomod el, de ne csak a kovetkezmensektol es emberek velemenyeteol felj hanek Istentol, mert akkor Isten baratja leszel.

Csodalatos fendeges szent es dicsofeges, hiseges, mindenhato jovendo kiraly alafa omega kezdet es cel, a szelidek, epnyomottak, partfogoja.


Nem melleseleg nem csak a lopastol hane! a halaltol is meg tud szabaditnai Jezus. Minden bundodet magara vette a kereszten es erted is keghalt. De mivel o maga bunt nem ismert csak a mienket vette magara, nem tudta a halal fogva tartani. Nos a hitetlenseg kovetkezmenye az orok borton a gyehennaban. Rosszabb m8nt iit barmelyik dutyi az tuti.

2018. ápr. 22. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:
100%
Nyugodtan elmehetsz gyónni,de mindenképp jelezd a gyóntató pap felé a fennt leírt dolgokat, mert ennek fényében tud adott estben tanácsot adni,segítséget nyújtani. A saját lelkiismeretednek is jót tesz, ha gyónsz, és akár konkrét tanácsot is kaphatsz (ez nyilván attól függ, hogy az adott gyóntató mennyire jártas hasonló esetekben, találkozott-e már olyan emberekkel, akik hasonló problémával küzdöttek, mint te.) Akár más környékbeli település papját is felkeresheted. Ám annak fényében, hogy nem hiszel Istenben a pap nem fogja kiszolgáltatni a szentséget (nem fog feloldozni), de nem származhat belőle hátrányod, és nálad talán nem is ez az elsődleges cél, hanem az, hogy a lelkiismereted megnyugodjon.
2018. ápr. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 követ62 ***** válasza:
94%

Isten akkor is létezik, ha te nem hiszed.

És hidd el a hívők is követnek el bődületes baromságot.

Mivel a vallási oldalra irtál és a gyónás gondolata foglalkoztat, akkor a Szentlélek valószinű jó munkát végez a lelkiismereteden keresztül.


A javaslatommal a kínos megjátszást kéne elkerülni. Ami a gyonassal járna.

Az sem baj, ha nem térdelsz. A lényeg, hogy adj esélyt Istennek.


Mert Ő nem attól létezik, hogy hiszünk benne és nem attól nemlétezik, hogy nemhiszünk benne.

2018. ápr. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!