Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek kedves keresztény...

Szerintetek kedves keresztény hívők a jógával és meditációval tényleg a kígyó energiát idézik meg a buddhisták és hinduk? Most tényleg azt kérdezem aki ebben hisz.

Figyelt kérdés

2018. ápr. 27. 02:41
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
igen énis így vélekedem utolso. Azért is tartom mélyen felháboritónak hogy a bigott keresztények (ami csak néhányukra igaz hál istenek) azt állítják hogy a jóga sátáni dolog ez kb olyan mintha egy egész kulturát lefikázznának hiszen ez az india kultura része. Szerintem egyszerűen ostobaság amit állítanak.
2018. máj. 8. 01:56
 12/14 anonim ***** válasza:
mélyen egyetértek veled.
2018. máj. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Egyes keresztények szerint a jóga sátáni dolog, viszont van jógázó jezsuita szerzetes is. [link]


Én meg csak szimplán letojom. Nem jógázok, nem is akarok, és keresztény vagyok, de nem kapok vérszemet attól, ha valaki jógázik, mindenki döntse el maga, hogy helyesnek tartja-e. Én nem tartom olyan rossz dolognak, pláne, hogy a nyugatra behozott mainstream jóga nem is tartalmaz olyan spirituális gyakorlatokat, mint az eredeti. A legtöbben testmozgásként használják.

2018. máj. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A kérdésedet a "kedves keresztény hívőkhöz" címzed.

Visszakérdeznék: mit számít az, hogy SZERINTÜK mi által mit tesznek a buddhisták, a hinduk, vagy bármely más vallás/filozófia tagjai?

Egyrészt nagy valószínűséggel nem sok fogalmuk azok alapjairól sem; másrészt lényegtelen, hogy ők mit gondolnak olyasmiről, amihez semmi közük; harmadrészt pedig mindkét általad említett vallás/filozófia régebbi, mint a kereszténység, ergo mentes annak koncepcióitól.


És ha már koncepciók - mit értesz pontosan a "kígyó energiái" alatt?

A kígyó a legtöbb józan vallásban (sőt, tudomásom szerint a korai kereszténységben is) szent állatnak számít; a tudás, a bölcsesség, a megújulás (újjászületés), a védelem szimbóluma, ahogy egy korábbi témában is felmerült már:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

2018. máj. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!