Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik nem hisznek Jézusban,...

Akik nem hisznek Jézusban, miért ünneplik az ő ünnepeit? A húsvétot, a karácsonyt?

Figyelt kérdés
Meg minek használnak évszámot? Hisz akkor nem is 2018 van szerintetek,ha nem hisztek Jézusban...
2018. ápr. 30. 08:03
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
89%

Ezeknek az ünnepeknek a nagyrésze mind pogány eredetű, szóval miről is beszélünk? :D

Karácsonykor speciel én a családot és a telet ünneplem, semmi köze Jézushoz, kit érdekel?


Fordítsuk meg a kérdést:

Ha te hiszed, hogy minden okkal történik és Isten megsegít, akkor minek használsz gyógyszereket és áramot, meg lehetne még sorolni.

2018. ápr. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
22%

"Karácsonykor a napfordulót ünneplem, utálom a telet és a sötétséget és ekkor kezdenek hosszabbodni a nappalok."


Ezen jót nevettem. Igazán nem szeretném elvenni a kedvedet, de karácsony az dec. 25-én van, a téli napforduló pedig többnyire dec. 21-én. Vagy nálad divat mindent késve ünnepelni?


Egyébként az i.u. 2018-on is meglehetősen abszurd. Hiszen melyik időszámítás szerinti 2018? A kínai, a zsidó, az iszlám, a római, az ógörög? Esetleg a keresztény időszámítás szerinti?

2018. ápr. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
89%

Az egyiknek a másikhoz semmi köze, csak provokálni akarsz.


A karácsony a szeretet ünnepe, amikor együtt leül a család és megünneplik, hogy egy szép évet együtt töltöttek.


A húsvétot a keresztények vették át egy hagyományból. Húsvét a tavasz kezdete, termékenységet, a tavaszt és az új életet ünnepeljük ilyenkor.


Az évszámot meg te sem gondolhatod komolyan... Jó akkor nekem nem 2018 van, hanem több millárd pár millió, aztán egészségedre, hámozd ki, hogy mikor kell valahova menned.

2018. ápr. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
89%

A karácsony és a húsvét nem keresztény, hanem átvett pogány ünnep, de egyébként sem a jézuskát ünneplik azok az emberek akik nem hisznek benne, azt hittem ez józan paraszti ésszel belátható.

2018 nem csak a vallásotok szerint, hanem a társadalom szerint van, nem írhatsz egy hivatalos iratra más dátumot, ez megint csak túllőtt az értelmi szinteden ahogy látom.

2018. ápr. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
18%

"a húsvét nem keresztény, hanem átvett pogány ünnep"


A húsvét mióta pogány ünnep? Egyértelműen a zsidó pészah ünnepéből ered.

2018. ápr. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok hívő. Nem ünneplem. Kihasználom a munkaszüneti napot pihenésre.
2018. ápr. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
41%

A húsvétnak semmi köze a Pászkához.

A Húsvét kifejezése is teljesen más eredetű, mint a héber Pászka.


Sajnos a Biblia fordítók némelyike, buta módon a keresztény iratokba, húsvét ünnepet írtak, pászka ünnep helyett, így aztán jól össze lehetett kutyulni....

2018. ápr. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
63%

#17

Ezt a baromságot. Nyílván nincs köze etimológiai szempontból a húsvét és a pészah szónak egymáshoz, mert az egyik egy magyar, a másik egy héber szó.


De például a húsvét korábbi latin nevének már van köze hozzá...


Képzeld el a "buta" bibliafordítók számos héber és görög szót lefordítottak magyarra. Ezért tudjuk megérteni... és még te butázol le másokat.


#16

Korrekt őszinte válasz, adtam rá egy zöldet.

2018. ápr. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
88%
A keresztenyek miert elvezik a modern orvostudomanyok elonyeit es miert nem imadkoznak inkabb?
2018. ápr. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 Alex Fly ***** válasza:
100%

Akik nem hisznek, azok nem Jézust ünneplik. Ilyen egyszerű. Az általad felsorolt ünnepeknek van világi tartalmuk is. Évszámot pedig már több ezer éve használnak az emberek az idő méréséhez -hittől és vallástól függetlenül.

Egyéb hülye kérdés?

2018. ápr. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!