Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik nem hisznek Jézusban,...

Akik nem hisznek Jézusban, miért ünneplik az ő ünnepeit? A húsvétot, a karácsonyt?

Figyelt kérdés
Meg minek használnak évszámot? Hisz akkor nem is 2018 van szerintetek,ha nem hisztek Jézusban...
2018. ápr. 30. 08:03
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%
#26 akart lenne #23 helyett, de gondolom így is érthető és világos kinek szól hozzászólásom adott része.
2018. ápr. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 Alain Delon ***** válasza:
27: Ha már halmozzuk, nekem olyan valaki, aki valamilyen vallási iskolába járt, azt mondta, hogy Jézus tavasszal született.
2018. ápr. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 Alain Delon ***** válasza:
32%
A Húsvét eredetileg zsidó ünnep, gagyikák, nem Jézus ünnepe!
2018. ápr. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem rég még pogány ünnep volt húsvét, találjátok már ki, hogy mit akartok mondani.
2018. ápr. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
77%

A húsvét eredetileg NEM zsidó ünnep, hanem sokkal régebbi, a tavasz, a természet megújulásának és az új élet keletkezésének ünnepe, amit tavaszi napfordulónak neveznek.


Erre telepedett rá a zsidó húsvét is, meg a keresztény húsvét is (most eltekintve a különbözö megnevezésektöl, mert az lényegtelen)

2018. ápr. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
51%

"de karácsony az dec. 25-én van, a téli napforduló pedig többnyire dec. 21-én"


Apa, hogy te miket tudsz! Igen, én azt ünneplem, késve, de hát dec. 21. - én mit ünnepeljek? Sztálin születésnapját? Az esik még kb. arra az időszakra.


Ja, és a kislányom születésnapját, ő december 24. - én született.

2018. máj. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 KZitus ***** válasza:

19-es hsz


Elkondolkodtató amit írtál.: "A keresztenyek miert elvezik a modern orvostudomanyok elonyeit es miert nem imadkoznak inkabb?"

Eszembe jutott az, hogy a Mózes idejében a Törvényben rengeteg olyan "szabály" volt, amely védte a zsidók egészségét úgy, hogy fogalmuk sem volt arról, mit jelent az a számukra. Ha megtartották, jobban megőrízhették az egészségüket mint a körülötük élő népek.(csak gondolj arra, hogy abban az időben az ürüléket a "pogány" nemzetek a sebek gyógyítására! használták, a zsidóknak viszont a táboron kívül ásócskával el kellett fedni a földbe, a betegeket a táboon kívül kellett kezelni....)

De ettől még imádkoztak a Teremtőjükhöz, vgy mondhatom azt is, az egészségügy érdekében tett intézkedések nem zárták ki, nem csökkentették az ima fontoságát.

Miért lenne másként napjainkban? Az életet éppen úgy szentnek tartja Isten, ma is mint az ókorban. Ezért mindent meg kell tennünk éppen a Teremtőnk iránt érzett tiszteletből is az egészségünk megőrzése érdekében.

Biztosan tudsz arról, hogy maguk az orvosok jelentős része is imádkozik Istenhez, mielőtt a műteni kezd. Ezért nem értem a felvetésedet.

2018. máj. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!