Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet-e ma is olyan csodálatos...

Lehet-e ma is olyan csodálatos gyógyulása az embernek és hogyan, mint aminek híre terjedt, hogy Jézus Krisztus gyógyította a vakot, süketet meg a halottat?

Figyelt kérdés

2018. máj. 1. 14:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
26%

Ezt vallásos emberektől kéne kérdezned mert ahogy látod itt nem sokan vannak. Annyit el szoktak érni, hogy ne írjanak választ vallásosak.


Ateistáknak:

Amíg egy paradoxon is létezik amit nem tudtok feloldani, addig hogyan szeretnétek megcáfolni Isten létezését?

2018. máj. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

#10 figyelj, te komolyan azt akarod itt mondani, hogy egy youtube-ra feltöltött video igazságtartalmához bármi köze van annak, hogy valaki más adott esetben a Pókemberről töltött fel videót?


Na jó, kérlek ne haragudj, de itt befejezem veled ezt a youtube-ról folytatott értelmetlen offtopik vitát.

2018. máj. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
28%

"Amíg egy paradoxon is létezik amit nem tudtok feloldani, addig hogyan szeretnétek megcáfolni Isten létezését?"

Onnantól, hogy valaki definiálja valahogy Isten létét, ellenőrizhető a dolog. Ellentmond-e önmagának vagy a világnak.

Persze ettől még valamiféle isten akár létezhet is, de egy konkrét isten létét általában nem nehéz cáfolni.

2018. máj. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
17%

"figyelj, te komolyan azt akarod itt mondani, hogy egy youtube-ra feltöltött video igazságtartalmához bármi köze van annak, hogy valaki más adott esetben a Pókemberről töltött fel videót?"

Ennyire nem fogalmazok ám bonyolultan...

Azt mondom (nem csak akarom), hogy az az égvilágon semmit nem bizonyít, hogy valamiről van videó a youtube-on.

2018. máj. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
93%

...nemcsak, hogy lehet, hanem van is!...de nyilvánvalóan a hívők számára inkább, emmiatt citáloma Szeretet himnuszát, amiben erre hívja fel a figyelmet, hogy mindent elhisz (magam ezt a citátumot úgy alkalmazom, hogy mindaddig elhiszek mindent, amíg az ellenkezőjéről nem bizonyosodhatom meg .))...vagyis nem föltételezek hazugságokat az emberekről (pedig tudom, hogy hazugok mind,kivétel nélkül, csak erről nem tudnak) és nem hazudnak csak a hazugság kedvéért :)



"Korinthusbeliekhez írt I. levél 13. rész


1.

Ha embereknek vagy angyaloknak nyelvén szólok is, szeretet pedig nincsen én bennem, olyanná lettem, mint a zengő ércz vagy pengő czimbalom.

2.

És ha jövendőt tudok is mondani, és minden titkot és minden tudományt ismerek is; és ha egész hitem van is, úgyannyira, hogy hegyeket mozdíthatok ki helyökről, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi vagyok.

3.

És ha vagyonomat mind felétetem is, és ha testemet tűzre adom is, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi hasznom abból.

4.

A szeretet hosszútűrő, kegyes; a szeretet nem irígykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.

5.

Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rójja fel a gonoszt,

6.

Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal;

7.

Mindent elfedez, mindent hiszen, mindent remél, mindent eltűr.

8.

A szeretet soha el nem fogy: de legyenek bár jövendőmondások, eltöröltetnek; vagy akár nyelvek, megszünnek; vagy akár ismeret, eltöröltetik.

9.

Mert rész szerint van bennünk az ismeret, rész szerint a prófétálás:

10.

De mikor eljő a teljesség, a rész szerint való eltöröltetik.

11.

Mikor gyermek valék, úgy szóltam, mint gyermek, úgy gondolkodtam, mint gyermek, úgy értettem, mint gyermek: minekutána pedig férfiúvá lettem, elhagytam a gyermekhez illő dolgokat.

12.

Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről-színre; most rész szerint van bennem az ismeret, akkor pedig úgy ismerek majd, a mint én is megismertettem.

13.

Most azért megmarad a hit, remény, szeretet, e három; ezek között pedig legnagyobb a szeretet."

2018. máj. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Én hiszem, hogy ma is vannak csodás gyógyulások, az Úr ma is gyógyít. :)


De nyilván ezeknek a csodáknak nem a szenzációhajhászat a célja, és nem a csodák miatt kell hinni, hanem a csodák a hit gyümölcsei. Csak ott lehet csoda, ahol hit is van, a Bibliában Jézus sem tudott ott csodát tenni, ahol nem volt hit.

2018. máj. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Létezik ilyen, de nem biztos, hogy a szenzációhajhász amcsi szekták és a netre feltöltött videók között kell keresni ezeket a gyógyulásokat.

Egyébként az Újszövetségben Jézus sokkal inkább a lelket gyógyítja, mint a testet. A lélek egészsége fontosabb: "Mi haszna van az embernek, ha az egész világot megszerzi is, de lelke kárát vallja?"

2018. máj. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
35%

Nem lehet.


Karizmatikus szekták terjesztik azt, hogy náluk van ilyen, de nem sikerült nekik sem bizonyítani.


Richard Dawkins annak idején írt egy kemény valláskritikai könyvet, a szekták nem nagyon tolongtak a bizonyítékaikkal.

2018. máj. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
1-esnek: maradjunk annyiban, hogy az orvosi lehetőséget kihúzhatjuk, mert egy szakorvos ajánlotta, hogy semmilyen műtét nem javasolt. Csak rosszabb lesz tőle.
2018. máj. 2. 14:49
 20/20 anonim ***** válasza:
90%

Kedves Kérdező,


Jó hírem van: vannak hitből való gyogyulasok, olyan esetekről tudok, amikor az orvosok már nem tudtak segíteni, az ima után pedig igazolták a gyógyult állapotot. Az, hogy ezt a dokik hogyan magyarázták, kevésbé lényeges, mint ahogy az is, hogy a hitetlen csúfolóknak erről mi a véleményük.

Ha érdekel gyógyulás, vagy szeretnél imát kérni magad vagy szeretteid számára, írj privát üzenetet légy szíves!

2018. máj. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!