Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Ez hogyan...

Jehova Tanúi! Ez hogyan egyeztethető össze a Bibliával?

Figyelt kérdés
Ma láttam, ahogy a tanú szomszédom öltönyt viselve beül az autójába, majd elment valahova. Ezen mélységesen felháborodtam, hisz a Bibliában azt olvastam, hogy az apostolok mindenhová gyalog, szekérrel, esetleg hajóval mentek. Egyes vallásokban miért szabad akkor autót vezetni, ha az apostolok nem tették?

2018. máj. 5. 20:05
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
70%
Hát kérdező,az alap logikával egyetértek,ami a kérdést megfogalmazta benned,de ez most tényleg nem lett túl erős. Én mindig a "szó szerintiségükkel" próbálom megfogni őket,amikor követelik,hogy a Bibliában bökjek rá a Szentháromság szóra,megmagyarázni meg se próbálhatom,mert az egyből mellébeszélés,nekik a szó kell,akkor nemes egyszerűséggel elintézem annyival,hogy a Szentháromság szó pontosan az 1914-es dátum mellett szerepel szó szerint. Utána jönnek persze azzal,hogy "dehát ki lehet számolni",a-a,semmi mellébeszélés,semmi magyarázás,meg számolgatás,szó szerint melyik versben van leírva,hogy 1914. Erre nem tudtak eddig válaszolni,szóval én addig maradok ennél.
2018. máj. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
21%

Merete lelke most megnyugodott, hogy nagy szavakkal fogalmazhatta meg a torz látásmódját és az előítéleteit!

A Tanúk - ellentétben sok magát kereszténynek vallóval, nem "követelnek"! A szó hiánya önmagában azért sokatmondó, mert elég speciális ahhoz, hogy kihagyják - persze csak úgy véletlenül. Érdekes, amikor majd kétszáz évvel később a pogány filozófia hatására a "hitvédők" először használják, akkor egyből született is rá "szakkifejezés".


Mellesleg a Tanúk óriási ismeretanyaggal rendelkeznek a hármasságot állítólagosan "bizonyító" szövegektől. Nem lehet örökké homályban tartani milliókat!

2018. máj. 8. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
0%
Arról nem beszélve, hogy amiket a háromság bizonyítéka ként akarnak megfogalmazni az a legtöbbször csak egy kétséget támasztana alá, a végső érvként felhozott vers meg általában a katolikus betoldás szokott lenni. Sokan fognak kutatni és bőséges lesz az igaz ismeret... De nekik ez nem kell, inkább Jézusra nem hallgatva ragaszkodnak a hagyományaikhoz.
2018. máj. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
70%

" Merete lelke most megnyugodott,"


Jajj ne elemezgess már úgy,mintha valami nagytudású pszichiáter lennél,mert pont ilyenkor a legcikibb pofára esni,mikor azt hiszed,hogy te mindent tudsz a másikról,közben meg ennél jobban mellé se lőhettél volna. Ha annyira neked van igazad,ehelyett a szánalomraméltó személyeskedéssel teli fröcsögés helyett esetleg válaszolhattál volna és akkor megmutathattad volna az olvasóknak,hogy mekkora hazug szemétláda vagyok,de nem tetted,cáfolat helyett inkább a személyemet akarod hitelteleníteni. Szóval egyszerűbben: ha nem értesz egyet az általam leírtakkal,akkor még mindig van lehetőséged megmutatni a Bibliában,pontosan hol van az 1914-es dátum,nem számolgatással,hanem csakis szó szerint,ahogy ti szeretitek,de amíg nem vagy erre képes,addig kár a személyemet támadni,mert ettől még nem manifesztálódik bele a Bibliába ez a dátum.

2018. máj. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
21%

Drága Merete! Igazán nem alhattalak megsérteni, bár a maró irónia szándékos volt. De én egyetlen mondatnyi megjegyzést tettem a hozzászólásodra, amit nem tartottam korrektnek, mivel szélsőségesen egyoldalú volt.

Ellenben te hosszú sorok alatt "fröcsögtél", személyeskedtél. Ez amit műveltél valóban az, amivel vádolsz!


Rengeteg évszám van a Bibliában, ami nincs konkrétan benne leírva, de ki lehet számolni. Ilyen pl. az az év, amit Jézus prófétát meg, id.sz. 70.


De sem a háromság szó, sem a gondolat nincs a Szentírásban. Mellesleg a Tanúk sok mindent nem vesznek szó szerint, értelemszerű a hozzáállásuk.

2018. máj. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
38%

Vidiripi


"Mellesleg a Tanúk sok mindent nem vesznek szó szerint, értelemszerű a hozzáállásuk."


Akkor gondolom ilyen értelemszerűen állnak hozzá az olyan kifejezésekhez is mint az óraszám, Királyság érdekek, Vezető testület, jeruzsálemi vezető testület, Isten szócsöve! Bizonyára lehetne bővíteni a felsorolást!

2018. máj. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
21%
És? Bibliai szellemmel egyezésben.
2018. máj. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
38%

Vidiripi


"És?"


És az óraszámok azok milyen bibliai szellemiséget képviselnek vagy miből van kiolvasva, értelmezve? De ugyan ez igaz az "Isten szócsöve" kifejezésre is. Stb.!

2018. máj. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
18%
Belekötni bármibe bele lehet Vidiripi. Ha valaki kitűzi célnak, hogy ő megy minden hónapban egy bizonyos óraszámot azzal nem értem mi a probléma?
2018. máj. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
21%
Nincs ezekkel semmi probléma, a probléma azokkal van, akik kereszténynek hiszik, képzelik magukat, de nem teszik pl. a Máté 24:14-et. S ha teszik is valamilyen feltűnésmentes módon, pl. itt írogatnak, akkor milyen "igazságot" képviselnek.
2018. máj. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!