Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Ez hogyan...

Jehova Tanúi! Ez hogyan egyeztethető össze a Bibliával?

Figyelt kérdés
Ma láttam, ahogy a tanú szomszédom öltönyt viselve beül az autójába, majd elment valahova. Ezen mélységesen felháborodtam, hisz a Bibliában azt olvastam, hogy az apostolok mindenhová gyalog, szekérrel, esetleg hajóval mentek. Egyes vallásokban miért szabad akkor autót vezetni, ha az apostolok nem tették?

2018. máj. 5. 20:05
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
21%

Tisztelt Vidiripi! A 25-ös válaszoló pontosan megfogalmazta a lényeget. Ez így működik a Tanúknál, egyébként biztosan van erről is irodalom bőven.


Egyébként - ezt mindenkinek mondom - pontosabbnak tartanám, ha "Isten Királyságát" írnánk, mondanánk az "országa" helyett, mivel ma a legtöbb ország nem királyság, ellenben a Biblia királyságot ír - nem véletlenül.


"Ha ez igaz lenne akkor nem lenne olyan kifejezés hogy "óraszám-követelmény"! Az igaz hogy nem fogok ilyen előírást találni. Értelemszerűen egy nyilvános oldalra ilyesmi nem kerül fel."


Nem érdemes a szavakon lovagolnod, akkor sem lesz igazad. Ezzel csak rosszindulatú áskálódónak tűnsz az emberek szemében, de gondolom nem vagy az, igaz? Van róla cikk egészen biztosan, hogy mi van akkor, ha egy úttörőnek nem sikerül teljesítenie a maga elé helyezett és önként vállalt óraszámot. Van ilyen. Mindenkinek az életében adódhatnak olyan problémák, melyek meggátolhatják a munkát - bár sokan elég rugalmasak, hiszen sokféle formában lehet végezni ezt az életmentő feladatot.


"Mi lenne akkor ha nem adnának le óraszámokat a hírnökök?"


Nos kérlek Vidiripi, elmondom én mi van akkor! Ha ez rendszeres, folyamatos, akkor felelős személy kedvesen megkérdezi, hogy miben segíthet ez ügyben, hiszen Jehova Tanújaként alapvető dolog, hogy tanúskodik minden ember - mert különben miért lett Tanú? Egy Jehova Tanúja így vagy úgy, de beszél a hitéről, amikor csak lehet és halló fülekre talál. Tudod Vidiripi, a Tanúk NEM csupán - jó esetben - vasárnapi "keresztények", hanem szeretnének a Krisztus-követő úton járni minden nap.


Tehát nyilvánvalóan feltűnő, ha erről a tevékenységéről semennyi időt nem ad le az illető. Hangsúlyozom, nem csak házról-házra módszer létezik. Ha valaki nem tud, vagy nem képes erre, máshogyan is tanúskodhat. Aztán ha a segítség ellenére továbbra is fennáll a helyzet, tétlen hírnökké válik. Ez nyilvánvalóan a szellemiségében is meglátszik, hiszen ha nem családi, egészségügyi okai vannak a tétlenségének, akkor a szellemisége is gyengülhet. Természetes, hogy a bibliai példák szerint ilyen esetben (is) segítséget kap, ha elfogadja.

2018. máj. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
21%

"Hogy hírnök vagy úttörő az mindegy. De hol van a bibliai szellemiség az óraszámleadásokban? És ha csak az órák számítanak, akkor miért kell nevet írni a lejelentő lapokra?"


Vidiripi, nagyon jól kéne tudnod, hogy az igaz keresztények elsősorban nem parancsoknak engedelmeskednek, hanem a krisztusi alapelvek szerint élnek. Az alapelv tulajdonképpen a törvény alapja. Nem leírt parancsok szerint, paragrafusok ezreiben gondolkozik egy keresztény, hanem az isteni alapelvek krisztusi mintája szerint próbál élni.


Ezért az óraszám kritérium sem Írásellenes. Éppen neked kellene bizonyítanod, hogy miért kötözködsz és rugózol ezen annyiszor. De ezt az Írások alapján nem tudod megtenni, csak kritizálod a jó hír hirdetésének a munkáját, amit senki más nem végez - nem is beszélve arról, hogy ilyen mértékben és szervezetten pláne nem.

Az óraszám kimutatás önmaguknak is hasznos, hiszen előirányzott tervet állít maga elé (ami alapvető fontosságú minden felelős munka végzésében - ugye nem a "lesz, ahogy lesz" szellemiséget pártolod?). Másrészt a Társulatnak is fontos, mert látja az egyén aktivitását (és bármennyire is bosszantó neked, az egymásra odafigyelésre, ha kell - szellemi - segítségre alapvetően szükség van a keresztény gyülekezetben, mint ahogy MINDEN SZERETŐ CSALÁDBAN TERMÉSZETES EZ). A szükségterületek alakulását is látja, meg tudja szervezni ezen területek prédikálást, stb.


"Akkor ez most hogy is van? Te meg majd keress rá arra a kifejezésre hogy "jó hír"! Aztán a szövegkörnyezetből kiderül hogy miről is beszél."


Amit belinkeltem e témában az Éleslátás könyvből, az nem jó? Nem a "jó hírről" szól? Csak kérdezem!

2018. máj. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:
Erről beszéltem. Felteszel akármilyen kérdést, erre elkezdődik a teljesen értelmetlen "vita", ami arról szól, hogy tanúk oldalakat másolgatnak jw.org-ról, mások meg próbálják cáfolni a hülyeségeiket, amiket a tanúk persze meg sem hallanak. Vicces :D
2018. máj. 10. 20:57
 34/35 anonim ***** válasza:
29%

Kérdező, ezen a "viccen" csak te tudsz nevetni szerintem! :-)

Én csak mosolygok.

2018. máj. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy mit csinálunk, egy egyszerű Biblia verset hoztam fel rögtön nulla... xd

Ebből is látszik, bárhogy is válaszoljak vagy az a baj, hogy örtorony pedig nem is másolok vagy az a bajotok, hogy ott éppen az az egy nincs megemlítve, kész bohózat. :D

2018. máj. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!