Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Ez hogyan...

Jehova Tanúi! Ez hogyan egyeztethető össze a Bibliával?

Figyelt kérdés
Ma láttam, ahogy a tanú szomszédom öltönyt viselve beül az autójába, majd elment valahova. Ezen mélységesen felháborodtam, hisz a Bibliában azt olvastam, hogy az apostolok mindenhová gyalog, szekérrel, esetleg hajóval mentek. Egyes vallásokban miért szabad akkor autót vezetni, ha az apostolok nem tették?

2018. máj. 5. 20:05
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
38%

Vidiripi


"Ha valaki kitűzi célnak, hogy ő megy minden hónapban egy bizonyos óraszámot azzal nem értem mi a probléma?"


Nem valaki! Mi lenne akkor ha nem adnának le óraszámokat a hírnökök?

Ez előírás az Őrtorony szervezet részéről.

[link]

[link]

"A fiókhivatal kedvesen kinevezett minket különleges úttörőknek, és az óraszám-követelményt a körülményeinkhez igazította."

[link]


"Nincs ezekkel semmi probléma, a probléma azokkal van, akik kereszténynek hiszik, képzelik magukat, de nem teszik pl. a Máté 24:14-et. S ha teszik is valamilyen feltűnésmentes módon, pl. itt írogatnak, akkor milyen "igazságot" képviselnek."


És te miért írogatsz itt? Vagy a szervezet már bevezette a Gyakorikérdések.hu prédikálást is? Melyik újságban jelent meg erről cikk?

- A Máté 24:14-ben szó van a jó hírről és hogy azt hirdetik az egész világon. Kérlek áruld már el hogy mi is az a jó hír? Mert igen a jó hír az nagyon is fontos és beszélni kell róla ez vitán felül áll és ebben teljesen egyetértek veled. De újra felteszem a kérdést. Mi a jó hír?

2018. máj. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
21%

Attól hogy szervezeti elrendezés az óraszám, még személyes döntés kérdése, teszi-e a Tanú, mennyit és mikor?


Én nem vagyok Tanú! Hogy mi a "jó hír"? Az oldalukon megtalálod.


[link]

2018. máj. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
0%

#20 Nem egészen, sőt...


A jó hírt röviden tömören a János 3:16 fogalmazza meg.

2018. máj. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
38%

Vidiripi


"Attól hogy szervezeti elrendezés az óraszám, még személyes döntés kérdése, teszi-e a Tanú, mennyit és mikor?"


És csak a látszat. Még is mit gondolsz mi fog történni akkor ha nem ad le óraszámot az adott illető?


"Én nem vagyok Tanú! Hogy mi a "jó hír"? Az oldalukon megtalálod."


Nem vagy tanú? Akkor minek ajánlasz nekem egyházi honlapot? Ugyan is én nem arra voltam kíváncsi hogy mit mondanak a tanúk hanem arra hogy te mit mondasz. De így már tárgytalan hogy nem vagy tanú!


23. kommentelő!


"A jó hírt röviden tömören a János 3:16 fogalmazza meg."


Érdekes mert ezt a rövid és tömör megfogalmazást pont nem hozzák példaként a hivatalos oldalon!

2018. máj. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
38%

#21

Vidiripi, feleslegesen töröd magad. Nem fogsz olyan előírást találni, hogy hány órát kell egy tanúnak egy hónapban prédikálnia, mert nincs ilyen. Amiket előbányásztál, azok a cikkek az úttörőkkel foglalkoznak. Vannak ugyanis olyanok, akik elvállalják, hogy teljesítenek egy bizonyos óraszámot és úttörők lesznek. A cikkek rájuk vonatkoznak. És ha figyelmesen olvastad volna, akkor rájöhettél volna, hogy ha egy úttörő a körülményei megváltozása miatt nem tudja teljesíteni az általa önként bevállalt órát, akkor sem dől össze a világ, csak akkor nem lehet tovább úttörő, csak hírnök.

2018. máj. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
31%

#24


A jó hír, amiről Jézus is beszélt az embereknek, nem más, mint hogy 'Elközeledett az Isten országa'


Lk 8,1

És lőn ezután, hogy ő jár vala városonként és falunként, prédikálván és hirdetvén az Isten országát, és vele a tizenkettő,


Ez az az ország, amiért mindannyian imádkozunk is nap mint nap. Jézus életének központi része volt, hogy erről az országról tanítson. Úgy látom, jól megy neked a szóra keresés. Keress csak rá arra, hogy "Isten ország" valamelyik Bibliában, és te is láthatod, hogy milyen gyakran beszélt Jézus erről az országról.

2018. máj. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Nem fogsz olyan előírást találni, hogy hány órát kell egy tanúnak egy hónapban prédikálnia, mert nincs ilyen."


Ha ez igaz lenne akkor nem lenne olyan kifejezés hogy "óraszám-követelmény"! Az igaz hogy nem fogok ilyen előírást találni. Értelemszerűen egy nyilvános oldalra ilyesmi nem kerül fel.


"Amiket előbányásztál, azok a cikkek az úttörőkkel foglalkoznak. Vannak ugyanis olyanok, akik elvállalják, hogy teljesítenek egy bizonyos óraszámot és úttörők lesznek."


Igen az úttörőkkel így van. De a kérdésem az nem az úttörőkkel foglalkozott!

"Mi lenne akkor ha nem adnának le óraszámokat a hírnökök?"


"És ha figyelmesen olvastad volna, akkor rájöhettél volna, hogy ha egy úttörő a körülményei megváltozása miatt nem tudja teljesíteni az általa önként bevállalt órát, akkor sem dől össze a világ, csak akkor nem lehet tovább úttörő, csak hírnök."


Te is lehettél volna kicsit figyelmesebb!

A nem tanú személy felhozta azt hogy idézem: "Bibliai szellemmel egyezésben."

Hogy hírnök vagy úttörő az mindegy. De hol van a bibliai szellemiség az óraszámleadásokban? És ha csak az órák számítanak, akkor miért kell nevet írni a lejelentő lapokra?


"Úgy látom, jól megy neked a szóra keresés. Keress csak rá arra, hogy "Isten ország" valamelyik Bibliában, és te is láthatod, hogy milyen gyakran beszélt Jézus erről az országról."


Ennyire figyelsz. Nem egy megszokott dolog. De örülök neki.

1Korinthus 1:17, 18, 23, 24

Akkor ez most hogy is van? Te meg majd keress rá arra a kifejezésre hogy "jó hír"! Aztán a szövegkörnyezetből kiderül hogy miről is beszél.

2018. máj. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
31%

Mt:10:7 Elmenvén pedig prédikáljatok, mondván: Elközelített a mennyeknek országa.


Ez Jézus parancsa.


Az órákról nem fogok veled tovább vitatkozni. Ha nem értetted meg, sajnálom. Óraszám követelmény van, de csak az úttörőknek. (Akik önként vállaltak egy bizonyos óraszámot, hogy teljesítik) Témát lezártam a magam részéről.

2018. máj. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
0%

Megtettem:

[link]


Mindössze 2 találatot adott az Újszövetségből. Szemben a négy oldalnyival Isten országáról:


[link]


Te hiszel ebben az országban?

2018. máj. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
0%

Az evangélium szóval többet értem volna, mint azzal, hogy "jó hír" :D

[link]

2018. máj. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!