Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Ti ellenzitek a...

Jehova Tanúi! Ti ellenzitek a tetoválást?

Figyelt kérdés

Van egy kicsi tetoválásom, de nem vagyok vallásos. Azért érdekel a kérdés, mert több ismerősöm is Jehova Tanúja. Mielőtt csináltattam, próbáltak is lebeszélni, mert rossznak tartják. Érdekelne, hogy minden Jehovás így látja?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. máj. 18. 15:45
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
19%

Kérdező: "Jehova Tanúi! Ti ellenzitek a tetoválást?"


Kedves kérdező!


A tetoválást nem a Jehova tanúi ellenzik, hanem maga az Egy Igaz Élő Isten!


A test tetoválása maga Isten teremtésének a bemocskolása. Amit Isten megteremtett tisztának, azt az ember bepiszkítja, bemocskolja és a test tisztaságából élő, mobil, BIO reklámot csinál!


Amúgy meg a billog, bélyeg, pecsét, tetoválás stb. mindig is az elkötelezettséget, megbélyegzést és tulajdon jogot formált! Kezdődött ez az állatoknál, aztán folytatódott a raboknál, rabszolgáknál, börtönlakóknál stb. ma pedig már "divattá" vált.


Magam is művész lélek vagyok sokat festegettem már életemben vászonra, papírra, falra, vas lemezre stb. de az Isten adta tiszta és szeplőtelen test bemocskolása, elcsúfítása, elfajzása, BIO reklámmá változtatása, megszentségtelenítése stb. szerintem is bűn, pedig nem vagyok Jehova tanúja és nem is értek velük egyet.

2018. máj. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
54%

"A tetoválást nem a Jehova tanúi ellenzik, hanem maga az Egy Igaz Élő Isten!"


Ezt neked jelentette ki? Mert a Szentírás sehol sem írja. Egyedül a testre égetéssel készített bélyegeket tiltja. Javaslom inkább maradjon mindenki a Szentírásnál, mint sem emberei tiltásoknál, amik rossz emberi hagyományokból erednek.

2018. máj. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 ka.ka.o ***** válasza:
13%

Én is úgy gondolom, hogy a tetoválással szennyeznénk a testünket, aminek szentnek kell lennie (lásd: Róma 12:1; 2Korintusz 7:1). Ezenkívül az egészségre is káros lehet, fertőzést okozhat.


De fontos megjegyezni, hogy sok ember nem helyesli a tetoválást. A tanáraim sokszor figyelmeztettek rá, hogy a tetoválás meg tudja nehezíteni, hogy munkát találjunk. Sokan nem nézik jó szemmel, megbotránkoznának miatta, van aki még el is ítéli. Mivel Isten nem várja el, hogy tetováltassuk magunkat, fölöslegesen(!) megbotránkoztathatnánk másokat a tetoválással.


Érdekes ezzel kapcsolatban, amit Pál ír az 1Korintusz 8:13-ban vagy az 1Korintusz 10:30-33-ban.


"Így tehát akár esztek, akár isztok, akár bármi mást tesztek, mindent Isten dicsőségére tegyetek! Vigyázzatok, hogy se zsidóknak, se görögöknek, se Isten gyülekezetének ne adjatok okot a botránkozásra" (1Korintusz 10:31,32)


A tetoválás vajon Isten dicsőségére van, ha egyes emberek megítélnének minket miatta?


Pál ezt írja a 2Korintusz 6:3-ban:

"Senkit semmiben meg ne botránkoztassunk, hogy a szolgálatunk ne szidalmaztassék" (Revideált Károli fordítás)


Most képzeljétek el, hogy bekopog hozzátok egy férfi, talpig tetováltan, és elkezdi hirdetni Isten Szavát. Nem lenne fenntartásotok, senkinek?


Én ezek a bibliai részek alapján nem érzem helyesnek, hogy tetováltassam magam:


- Róma 12:1; 2Korintusz 7:1

- 1Korintusz 8:13; 10:30-33; 2Korintusz 6:3

2018. máj. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
74%
Mert az emberek zaklatása nem kelt megbotránkozást, ugye Jehova Tanúi? Hagyjuk már..
2018. máj. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 ka.ka.o ***** válasza:
28%

Pedig kiemeltem, kedves 14-es válaszoló, hogy fölöslegesen, mivel Isten nem várja el, hogy tetováljuk magunkat.


De azt, hogy prédikáljunk, igen.


Jézus is prédikált (Máté 4:17)


Az apostolok is, még ha ezt emberek tiltották is nekik (Cselekedetek 4:18-20; Cselekedetek 5:27-29)


Jézus egyértelműen parancsot adott erre (Máté 28:19,20)


A házról házra prédikálás sem a mi találmányunk (Cselekedetek 5:42; 20:20)


Tehát egyértelműen van különbség a kettő között. Vajon Jézus leállt a prédikálással azért, mert egyesek megbotránkoztak miatta?


A prédikálást Isten elvárja, de a tetoválást nem. A tetováltatással fölöslegesen megbotránkoztathatnánk másokat.


Elnézést mindenkitől a kitérésért!

2018. máj. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
77%

#15

Amikor Jézus kikötette, hogy "Ne járjatok házról házra." A házaknál való tanítás, ami szerepel például az Apostolok Cselekedeteiben az háznál való tanítást ír. Ami közel sem egyenlő a házalással. Oda meghívták az apostolokat és összejövetelek tartottak. De egy apostol se járt házalni és csengetett be minden házhoz. Persze hogy nem, hiszen maga Isten mondta, ne tegyék.

2018. máj. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
69%
15-ös: számomra aztán totálisan mindegy, hogy ti miért zaklatjátok az embereket, mert a tényen nem változtat. A ti dolgotok, hogy ti miben hisztek, de másokat ebből hagyjatok ki!
2018. máj. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
10%

A zaklatás fogalmával sem vagytok tisztában. Az meg legyen a ti bajotok, hogy nem tudjátok elmondani, hogy ne is keressenek többet vagy kiírni...

Kritizálni persze a legkönnyebb, tettek helyett... Nha ez az igazi farizeusság kedves #10. És igen, az égetéses módszert is tetoválásnak hívják és nem csak az uvf fordítja így...

Senkinek nincs megtiltva a szakáll viselés sem.. de felesleges is magyarázni...

Szemtől szembe nem mondjátok meg, de a netre feljöttök panaszkodni, hogy 10 másodperc oda lett az életetekből, amit jözan ésszel megnyerhettetek volna magatoknak a fentebb említett módszerekkel.

2018. máj. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
69%
18-as: Mondd, te teljesen hülyének nézel vagy szándékosan értetlenkedsz? Szerinted nem mondtam még el milliószor nektek, jehovásoknak, hogy hagyjatok békén? Pontosan tudhatnád, hogy mekkora ívben leszαrjátok azt, ha valaki elzavar titeket, mert pár héttel később visszaküldtök valaki mást. Lehet, hogy nem vagyok elég tahó veletek és ezért nem értetek a szóból, de akkor majd legközelebb az leszek, ha azt mondod, hogy az végre hatni fog..
2018. máj. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
68%
Mivel akkoriban még nem létezett ilyen, így a Bibliában se lehet ròla semmi.
2018. máj. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!