Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen egy jó keresztény?

Milyen egy jó keresztény?

Figyelt kérdés

2018. máj. 20. 18:27
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:

Egy biztos, egy ténylegesen jó keresztény nem vág fel azzal, hogy ő hívő (Jézus is mondá: ne nagyközönség előtt színleled, mekkora nagy hívő vagy), és hogy mindenki más a pokolban rothad majd.

Szóval az itteni kérdező tökéletes ellenpélda :):

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2018. máj. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:

#21

Az nem inkább troll volt?

2018. máj. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
0%

Tisztelt 20-as válaszoló: akkor elárulom, nem én találtam ki, még csak nem is egy marginális, szélsőséges csoport, hanem az objektív és pártatlan irodalomtudomány álláspontja szerint a római katolikus egyház a legnagyobb szekta! Nem csoda, hiszen minden elfogulatlan ember tudja, hogy a negyedik sz.-ra színre lépő, államvallássá tett katolicizmus akkorra már sok mindenben messze eltért az eredeti krisztusi úttól.


"Látható, hogy olyan elképesztő szakadékok vannak, egyes magukat kereszténynek tartó irányzatok között, hogy pont olyna, mint két ellenséges vallás tagjai között."


Magam részéről - de akiket ismerek, Jehova Tanúinak sem "ellenség" egyetlen katolikus, vagy más vallású ember sem! A hazugságok, a vallásos, politikai, ideológiai megtévesztés az ellenség. Az más kérdés, hogy az ún. "kereszténység" nagyobbik fele (történelmi és a jelen kor tapasztalata alapján) képes lenne nemzeti, vagy vallásos alapon az őket leleplezőket fizikai módon is megsemmisíteni - pedig hát tudjuk, hogy puskával eszmékre nem lehet lövöldözni!


"Épp ezért szörnyűséges a kereszténység, mert megosztottságot okoz ..."


Ha megfigyeled, minden tudományos, politikai, ideológiai irányzat megosztottságot okoz, ez egy határon belül természetes. Hiszen maga a híres agykutató, Vizi E. Szilveszter mondta, hogy "lehet egyszerre meneteltetni, lehet egyszerre tapsoltatni, de nem lehet egyszerre gondolkoztatni".


A krisztusi kereszténység nem okoz megosztottságot. Igazságban és békésen akarnak élni mindenkivel! Aki velük ellenséges, azokkal sem veszik fel a harcot - legalábbis nem fizikai eszközökkel, mégis folyton gyarapszik a számuk. A Buddhizmus is ismeri a tollat, mint fegyvert!


Én magam részéről csak ezzel vagyok hajlandó harcolni a szemfényvesztés, az üres csalás, a hazugságok ellen. Az igazi kereszténység nem is tesz másként!

2018. máj. 22. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
0%

TÁMADÁSOK A BIBLIA ELLEN


i. sz. 636 körül


Sevillai Izidor azt állítja, hogy a héber, a görög és a latin szent nyelvek, és csak ezek méltók a Szent Bibliához


1079


VII. Gergely pápa megtagadja Vratiszláv kérését, hogy szláv nyelven tarthassák az istentiszteleteket, mert szerinte a Bibliát nem szabad hozzáférhetővé tenni „félművelt emberek” számára


1199


III. Ince pápa eretneknek bélyegzi azokat, akik veszik a bátorságot, hogy lefordítsák és megvitassák a Bibliát. Akik szembeszegülnek a rendeletével, azokat gyakran megkínozzák és megölik


1546


A tridenti zsinat határozata a katolikus egyház engedélyéhez köti a bibliafordítások nyomtatását


1559


IV. Pál pápa megtiltja, hogy bárkinek a beszélt nyelvek valamelyikén legyen Bibliája. Az ilyen bibliafordításokat elkobozzák és tűzre vetik, és velük együtt sokszor a tulajdonosaikat is elégetik

2018. máj. 22. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
Akkor még honnan tudták a megtévesztett emberek , hogy miben kell hinniük?
2018. máj. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
Alázatos, béketűrő, szolgálatkész, áldozatkész, együttérző, szeretetteljes. Folyamatosan ezekre törekvő.
2018. máj. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
6%
Így van, ahogy az utolsó válaszoló is írta! És mindemellett sem tökéletes. Ám a tökéletlenség nem lehet takarója egyetlen magát igazán kereszténynek nevező embernek sem olyan tettekre, amelyek miatt ma sokan még a "keresztény" Európában is borzadállyal néznek az egyházakra (hangsúlyozom, nem az egyházak tagjaira gondolok, hanem a teológiájukra)!
2018. máj. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 nemdogma ***** válasza:
0%

Én vártam egy ilyen választ


Milyen egy jó keresztény? : Pontosan ugyan olyan, mint bármilyen másik "jó" ember.


Ezt nekem kellett ide írni, Sátánista ként?


Ejnye-ejnye "szentlelkeim"!

2018. máj. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
0%
Bármelyik "jó" ember krisztusi semlegességet gyakorolna? Nem hinném!
2018. máj. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
Kedves # 22-es, fene se tudja... lehetett troll, igen, de simán elképzelem, hogy komolyan gondolta a kis szentem :D.
2018. máj. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!